Zavrieť

Porady

Vystava v S.Arabii

Dobry den, prosim Vas, uz som sa snazila otazku pripojit do inej ale nikto na to nereagoval. Slovenska firma platca DPH organizuje ucast firiem na vystave v S.Arabii, firmam fakturuje poplatok kt. zahrna letenky, ubytovanie, vstup na vystavu, polpenziu, kompl. poistenie, tlmocnika. Ide o firmy :
1. zo Slovenska
2. z krajin EU
3. krajin mimo EU
Ako to bude z DPH? a ma firma nejaku povinnost aj v S.Arabii?
Vedel by mi niekto poradit?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    nika.sum Pozri príspevok
    Dobry den, prosim Vas, uz som sa snazila otazku pripojit do inej ale nikto na to nereagoval. Slovenska firma platca DPH organizuje ucast firiem na vystave v S.Arabii, firmam fakturuje poplatok kt. zahrna letenky, ubytovanie, vstup na vystavu, polpenziu, kompl. poistenie, tlmocnika. Ide o firmy :
    1. zo Slovenska
    2. z krajin EU
    3. krajin mimo EU
    Ako to bude z DPH? a ma firma nejaku povinnost aj v S.Arabii?
    Vedel by mi niekto poradit?
    Dakujem
    Osobne si myslím že je to poskytnutie viacero samostatných služieb keďže nemôžeme hovoriť o službe cestovného ruchu, pretože služba je poskytnutá na podnikateľské účely a tým pádom musí platiteľ DPH postupovať bežným režimom. Ďalej treba posúdiť ako to máte zadefinované v zmluve ale ak popisujete činnosti ako uvádzate potom treba posúdiť jednotlivé služby podľa miesta dodania a ich predmet zdanenia.
    Takže:
    a) preprava osôb sa bude riadiť § 46 a pôjde o oslobodené dodanie služby na území SR, preprava na ostatných územiach nie je predmetom dane v SR
    b) ubytovanie sa riadi miestom dodania podľa § 15 ods. 2, t.j. v saudskej arábii t.j. nie je predmetom dane v tuzemsku
    c) vstup na výstavu je služba podľa § 15 ods. 4 t.j. miesto kde sa výstava fyzicky koná t.j. takisto nie je predmetom dane v SR
    d) poistenie pre SR je oslobodené od dane pre tretie krajiny a EU krajiny je prenos na odberateľa, takže rovnako bez DPH
    e) tlmočnícke práce sú uvedené v § 15 ods. 8 písm. b) t.j. miesto dodania sa riadi miestom kde ma odberateľ sídlo, t.j. v rámci EU a tretích krajín prenos daňovej povinnosti bez DPH, ak pôjde o službu pre tuzemskú spoločnosť potom zo slovenskou daňou.
    g) stravovanie - DRSR definuje túto službu podľa § 15 ods. 1. Priznám sa mne to nie je po vôli ale priznám sa neviem ako argumentovať. Takže miesto dodania je tuzemsko a faktúrovať s DPH

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Dakujem velmi pekne. Ja som rozmyslala, ze by bolo jednoduchsie keby jednotlive polozky neboli vo fakture rozpísané, len neviem, ci by stacilo v zmluve zachytit, ze firmy platia ucastnícky poplatok, ktory zahrna vsetky naklady spojene s ucastou na vystave. Neviem, ci je to tak mozne spravit. Ide o dost vyznamnu sumu 100.000,- / osoba.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Moja nocna mora stale pokracuje. Tentokrat by som sa chcela len uistit ci uvazujem spravne. Firma sa zucastnuje na vystave len katalogovo a vyrobkovo, cize posle svoje vyrobky spolu s katalogmi a ina firma ich prezentuje. Vo fakture je text - katalogova úcast na vystave. Ide v tomto pripade o reklamne sluzby a miesto dodania by malo byt podla §15 odst.7, je to tak spravne? Prosim skuste mi to niekto odobrit alebo ma opravit. Ja viem, ze vsetci maju teraz straaasne moc prace a preto Vam budem o to viac vdacna.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.