Zavrieť

Porady

prenajom miestnosti na podnikanie

je potrebne na danovom urade vyplnit nejake tlacivo - ked chceme prenajat miestnost na podnikanie inemu zivnostnikovi?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    podľa toho, či sa pýta FO - nepodnikateľ - v tom prípade by som sa prihlásila na DU, ak FO alebo PO podnikateľ - podľa môjho názoru netreba. výnosy z prenájmu zdaníš v DP.

    Martaaa je offline (nepripojený) Martaaa

    Martaaa
    Dakujem, pytala som sa u nas na DU, ak prenajima FO alebo PO, netreba sa registrovat, ale oznamit zaciatok prenajm treba do 15 dni. Potom sa to zdani v DP. Ak prenajima nepodnikatel, musi sa aj zaregistorvat a to do 30dni.
    Pekny den

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Martaaa Pozri príspevok
    Dakujem, pytala som sa u nas na DU, ak prenajima FO alebo PO, netreba sa registrovat, ale oznamit zaciatok prenajm treba do 15 dni. Potom sa to zdani v DP. Ak prenajima nepodnikatel, musi sa aj zaregistorvat a to do 30dni.
    Pekny den
    Pre poriadok:
    Podľa § 31 ods. 2 písm. b) zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov je fyzická osoba, ktorá už je registrovaná na daňovom úrade z dôvodu vykonávania podnikateľskej činnosti povinná oznámiť miestne príslušnému správcovi dane začatie prenajímania nebytového priestoru na území Slovenskej republiky, a to do 30 dní po uplynutí mesiaca, v ktorom na území SR prenajala nebytový priestor.
    Kde zas na DU vzali 15-dňovú lehotu? Ak máš to info naozaj od nich ...
    Sami majú v tom zmätok, ale my musíme všetky termíny dodržiavať na 200%!!!

    Martaaa je offline (nepripojený) Martaaa

    Martaaa
    No tak vazne mi to takto vysvetlili, ale aj u nich o kazdej otazke vie najlepsie odpovedat asi kontrolor, no a na ziadneho nijaky priatelsky kontakt nemam...toto je info od priehradky z podatelne.

    prenajom miestnosti na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.