Zavrieť

Porady

DPH a elektronické služby

Dobrý deň,

rád by som si potvrdil alebo vypočul názor ako to je pri poskytovaní internetových služieb, webhosting... keď sa vystavuje faktúra. V rámci tuzemska je to jasné ide na to DPH. V prípade, že sa služba poskytne osobe v treťom členskom štate bez ohladu na to či je platiteľ alebo nie ide o vývoz služieb je to oslobodené od DPH. Ak sa poskytne v rámci členských štátov, t.j. slovenská firma spravuje internetovú stránku firme z Čiech...l ak je platiteľ vystavuje fa bez DPH. Platí to však aj v tom prípade že je neplatiteľ... Mne to vychádza že vystavuje bez DPH ale bol by som rád keby ste sa tomu vyjadrili... Nie som si úplne istý. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Ja mám na to taký istý názor, že neplatiteľ DPH nemá v tomto prípade žiadnu povinnosť z titulu DPH.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ospravedlňujem sa, prehliadla som, že si uviedol, že si neplatiteľ. Môj odkaz platil, ak by si bol neplatiteľ.
    Ešte raz sa ospravedlňujem.
    :p Krásny deň

    DPH a elektronické služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.