Zavrieť

Porady

prevod z osobneho na podnikatelsky ucet

zdravim,

akosi mi dochadzaju peniaze na podnikatelskom ucte a rad by som tam vlozil prostreidky z osobneho uctu. bude sa to uctovat ako prijem alebo inac?

dakujem za odpoved
s pozdravom
krajicek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Ahoj bude to vklad podnikateľa, neviem mám jednoduché alebo podvojné účtovníctvo?

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Presne tak, ako píše Veronica. Bude to vklad podnikateľa resp. dotácia účtu na BÚ so zápisom do príjmov neovplyvniteľných základ dane a síce do kolonky ostatné.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Vklad podnikateľa, ak sa rozhodneš potom vybrať si tie vložené peniažky potom to bude osobná spotreba podniakteľa.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    ja to účtujem ako vklad podnikateľa- príjem neovplyvnujúci základ dane, ak mám v pokladni veľa peňazí tak to jednotucho dám ako vrátenie vkladu podnikateľa- ale účtujem ti ako príjem neovplyvnujúci základ dane ale s mínusom, v účtovníctve mi tak zostane na konci roka 0

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Ak máš jednoduché účtovníctvo tak je to jednoduché, zaúčtuješ to do kolonky VKLAD PODNIKATEĽA - príjem neovplyvňujúci základ dane..
    Ako tu už niekto spomínal ak má veľa peňiažkov v pokladnici tak to vyberiem a daj osobná spotreba podnikateľa - výdavok neovplyvňujúci základ dane..
    Ak by si ete s niečim potreboval poradiť, rada ti pomôžem.

    mirec28 je offline (nepripojený) mirec28

    mirec28
    s prevodmi medzi uctami je jasno.
    Ja mam osobny aj podnikatelsky ucet. Ale uz dlhsiu dobu rozmyslam, ze by som osobny zrusil a pouzival priamo podnikatelsky. Vybery zauctujem samozrejme ako osobnu spotrebu.
    Mam ho zrusit, alebo mi odporucate ponechat oba ucty?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Na túto tému bolo rozoberaných dosť tém, napr.:
    http://www.porada.sk/showthread.php?t=1653
    Skús si poprezerať staršie príspevky.
    Ale môžeš to spraviť ako píšeš.

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    mirec28
    ...Mam ho zrusit, alebo mi odporucate ponechat oba ucty?
    Ak ťa to finančne moc nezaťažuje, je lepšie mať osobný aj podnikateľský účet. Ako bolo už nižšie napísané prevody medzi nimi môžeš robiť kedykoľvek a v akejkoľvek výške. Vždy pôjde o položky neovplyvňujúce daňový základ a to buď pri prevode z PÚ na BÚ - výber podnikateľa (osobná spotreba), alebo pri prevode z BÚ na PÚ - vklad podnikateľa (dotácia účtu).
    Pri podnikateľských účtoch si banky sťahujú väčšie poplatky za vedenie účtu ako pri osobných účtoch. Pretože v súčasnosti už podnikateľ nemusí mať zriadený PÚ, je na zváženie zrušenie nie osobného, ale podnikateľského účtu. Záleží len na tebe.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Prosím Vás o radu, kde účtujete poplatky za platbu bankovou kartou SZČO, keď si platí niečo osobné,a keď platí niečo čo sa týkya jej podnikania.

    Ďakujem

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Maxinka
    Prosím Vás o radu, kde účtujete poplatky za platbu bankovou kartou SZČO, keď si platí niečo osobné,a keď platí niečo čo sa týkya jej podnikania.
    Neviem, či je to správne, ale v oboch prípadoch ako výdavok ovplvňujúci ZD. Zatial nik pri kontrolách ani nespomenul, že by to malo byť ináč. Nebol s tým problém. Výbery z účty ale vždy účtujem ako dotáciu pokladne.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Maxinka
    Prosím Vás o radu, kde účtujete poplatky za platbu bankovou kartou SZČO, keď si platí niečo osobné,a keď platí niečo čo sa týkya jej podnikania.

    Ďakujem
    To čo sa týka podnikania - poplatky prevádzková réžia - VOZD
    Platby súkromné - poplatky VNZD .

    Doporučujem používať účet len na podnikateľské účely /pokiaľ je zriadený na podnikanie/ , na súkromný účel treba zriadiť zvlásť účet .
    Naposledy upravil Zita5 : 26.09.05 at 12:07

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    mirec28
    s prevodmi medzi uctami je jasno.
    Ja mam osobny aj podnikatelsky ucet. Ale uz dlhsiu dobu rozmyslam, ze by som osobny zrusil a pouzival priamo podnikatelsky. Vybery zauctujem samozrejme ako osobnu spotrebu.
    Mam ho zrusit, alebo mi odporucate ponechat oba ucty?
    Ja som zrušila osobný účet. Načo platiť poplatky.
    V podnikateľskom výdavky/osobné/ ako osobná spotreba, aj nákup kartou ak
    nenakupijem do firmy, osobná spotreba.

    Hela

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Maxinka
    Prosím Vás o radu, kde účtujete poplatky za platbu bankovou kartou SZČO, keď si platí niečo osobné,a keď platí niečo čo sa týkya jej podnikania.

    Ďakujem
    Poplatky za paltbu v oboch prípadoch..ako uviedol STRELEC..VOZD.
    Nie je potrebné viesť aj osobný účet. Z osobného účtu keď prevedieš peniaze na podnikateľský účet, poplatky platíš a nemáš možnosť si ich zaúčtovať do VOZD!

    Hela

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    STRELEC
    Neviem, či je to správne, ale v oboch prípadoch ako výdavok ovplvňujúci ZD. Zatial nik pri kontrolách ani nespomenul, že by to malo byť ináč. Nebol s tým problém. Výbery z účty ale vždy účtujem ako dotáciu pokladne.
    Pokiaľ sa týka výberu peňazí z bežného účtu , tak aj já účtujem ako dotácia pokladne, a to každý jeden výber .

    Neviem síce , ale možno ma poučíte , aký paragraf ZoDP nám dovoľuje účtovať bankové poplatky za súkromné platby cez kartu resp. priamo úhradou cez BÚ do výdavkov ???????

    Nerobím to tak , ale možno ma presvedčíte .

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zita5
    Pokiaľ sa týka výberu peňazí z bežného účtu , tak aj já účtujem ako dotácia pokladne, a to každý jeden výber .

    Neviem síce , ale možno ma poučíte , aký paragraf ZoDP nám dovoľuje účtovať bankové poplatky za súkromné platby cez kartu resp. priamo úhradou cez BÚ do výdavkov ???????

    Nerobím to tak , ale možno ma presvedčíte .
    Zitka, ja pri osobnej spotrebe a týkajúcich sa platieb osobnej spotreby, neúčtujem poplatky do VOZD. Len pri platbách, ktoré sa týkajú podnikania tieto poplatky účtujem ako nákladovú položku. Jednoducho aj poplatky rozdeľujem na daňové a nedaňové.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zita5
    Pokiaľ sa týka výberu peňazí z bežného účtu , tak aj já účtujem ako dotácia pokladne, a to každý jeden výber .

    Neviem síce , ale možno ma poučíte , aký paragraf ZoDP nám dovoľuje účtovať bankové poplatky za súkromné platby cez kartu resp. priamo úhradou cez BÚ do výdavkov ???????

    Nerobím to tak , ale možno ma presvedčíte .
    Skôr by som hľadala, aký § nám to zakazuje. Ale ja ich( bankové poplatky súvisiace so súkromnými platbami ) tiež dávam do nedaňových výdavkov. Teda aspoň v prípadoch, kde je to zreteľné.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Samozrejme , že moja reakcia bola akože "v úvodzovkách ", pretože tiež nedávam poplatky za súkromné platby do výdavkov OZD a ani nebudem dávať . l Prekvapilo ma, že sú aj také prípady , že to dávajú do výdavkov OZD a vôbec , že si to trúfnu .. lebo v poriadku to nie je , ale zasa to beriem ako vec názoru .

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Zita5
    Samozrejme , že moja reakcia bola akože "v úvodzovkách ", pretože tiež nedávam poplatky za súkromné platby do výdavkov OZD a ani nebudem dávať . l Prekvapilo ma, že sú aj také prípady , že to dávajú do výdavkov OZD a vôbec , že si to trúfnu .. lebo v poriadku to nie je , ale zasa to beriem ako vec názoru .
    A podľa vypisu vieš presne ktorý poplatok je za súkromnú transankciu a ktorý za podnikateľskú? Mám iba balík služieb.Transankcia plat. kartou spolu.

    Hela

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ALDA
    A podľa vypisu vieš presne ktorý poplatok je za súkromnú transankciu a ktorý za podnikateľskú? Mám iba balík služieb.Transankcia plat. kartou spolu.

    Hela
    Keď sa to zoberie v konečnom dôsledku , ak by malo k niečomu prísť , tak aj balík vieš rozpočítať , nejedná sa o veľké sumy . Vyjadrila som svoj názor o ktorý sa opieram a myslím , že tým nič nepokazím . Nechcem tým ovplyvňovať rozhodnutie človeka , ako si zaúčtuje bankový poplatok ....t o je jedine jeho osobná vec . Nebudeme sa predsa dohadovať na maličkostiach .

    Práve preto v mojom horeuvedenom príspevku som žiadala o usmernenie resp, metodický pokyn ktorý nám to dovoľuje respektíve zakazuje tak ako to tu už bolo spomínané .
    Naposledy upravil Zita5 : 27.09.05 at 08:31

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.