Zavrieť

Porady

Doklady v JÚ

Prosím o radu, ako majú byť uložené doklady v JÚ pri ich predložení na daňovú kontrolu? Podľa položiek v peňažnom denníku alebo podľa jednotlivých kníh (pokladničná kniha, kniha záväzkov, kniha pohľadávok..)?
Usporiadat
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Tak toto zaujíma aj mňa.... máte niekto také skúsenosti?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Lucia 77
Prosím o radu, ako majú byť uložené doklady v JÚ pri ich predložení na daňovú kontrolu? Podľa položiek v peňažnom denníku alebo podľa jednotlivých kníh (pokladničná kniha, kniha záväzkov, kniha pohľadávok..)?
podľa jednotlivých kníh, každú knihu zvlášť
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Nerozumel som celkom :-). To sa roztrhaju na pat kuskov a samostatne usporiadaju podla knih?
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Pri kontrole som mala uložené podľa položiek v peňažnom denníku, bolo to OK.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Zalezi na konkretnom danovakovi - mojmu otcovi povedali, ze ma uctovnictvo neprehladne, lebo nemal doklady ulozene podla knih... dokonca dostal za to aj pokutu.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

V zákone nie je napísaný návod ako sa majú doklady ukladať. Podstatné je, aby to bolo pri kontrole prehladné. Pri kontrolách prakticky každá kontrolórka si predstavovala uloženie dokladov inak!!! A teraz si vyber...!!! Inak súhlasím s adamom.
Pekný večer želám...
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Keď som robievala kontroly ja, najlepšie bolo, ked bola pokladňa zvlášť, pohľadávky, záväzky, banka, interné doklady. A takto to robím aj teraz. Keď boli všetky tieto doklady poukladané podľa peňažného denníka, bolo to strašne neprehľadné.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Keď má napr. firma za rok 35 pohladávok a 50 došlých Fa, a ostatné má bloky z ERP. tak aj pohladávky aj došlé Fa pripínam k tomu dokladu, ktorým boli uhradené. Buď k BV alebo k PVD, alebo k PPD. A takto to chronologicky založím. Pri kontrole kontrolór prakticky len "odfajkáva". Je na takomto uložení niečo špatné?
Pekný večer...
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ja osobne tiež uprednosťnujem ukladanie dokladov podľa druhu - zdá sa mi to prehľadnejšie, aj keď je iba málo dokladov. Možno preto, že už nejaký ten rok robím PÚ - tak som "zdeformovaná".
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

babenko1
Keď som robievala kontroly ja, najlepšie bolo, ked bola pokladňa zvlášť, pohľadávky, záväzky, banka, interné doklady. A takto to robím aj teraz. Keď boli všetky tieto doklady poukladané podľa peňažného denníka, bolo to strašne neprehľadné.
Mala som kontrolu v decembri a mala som to uložené presne takto, pohľadávky, záväzky, pokladňa, mzdy, banka, interné doklady - všetko sólo, a bolo to O.K., dokonca čo sa mi už dávno nestalo - mi kontrolórka zatelefonovala a pochválila.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Podľa mňa keď je každý druh zvlášť, ľahko sa nájdu odvolávky medzi nimi. Ak je napr. nejaký VPD priložený pri DF a iný niekde inde, stáva sa to neprehľadným. Je to vlastne o spätnom dohľadávaní.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Rok 2005 začnem už podľa návodu...
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Daňováci Ti budú určite vďační. :-)
Potom ľahšie prižmurujú oči - keby náhodou bolo treba.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Som tiež za systém uloženia dokladov podľa druhu: DF, OF,PP,PV,BÚ,ID. K nim priložím vytlačený výpis "k druhu" prislúchajúci. Peňažný denník, ktorý mapuje príjmy a výdaje v časovom slede vytlačím v momente, kedy je všetko "upratané"
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Paula, prosím čo máš na mysli ... vytlačený výpis "k druhu" prislúchajúci.
Ďakujem, a želám pekné nedelné ráno...
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Ako tlačíte knihu záväzkov a knihu pohľadávok? Vytlačíte len zoznam dokladov v poradí akom ste zaevidovali alebo tlačíte podľa veriteľa resp. dlžníka?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Mne to tlačí tak, že z toho vidím:
číslo Fa
dlžníka
datum vystavenia
datum splatnosti
počiatočný stav
datum úhrady
konečný stav či bola a ako bola Fa uhradená BV alebo hotovosť
dni omeškania.
Nevýhodou je tu to, že keď sa Fa uhrádza napr. na 3x, tak v knihe pohl. je uvedený vždy len ten posledný datum úhrady a nie všetky tri datumy.
Pekný nedelný deň...
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Manula, minulý rok som mala málo odberateľov takže som vytlačila zoznam pohľadávok zvlášť pre každého. Ale tento rok mám klienta ktorý má cez 80 dodávateľov a vytlačiť zvlášť pre každého zoznam sa mi zdá zdlhavé. Dokonca Money ani nemá na to dobrý výstup, vytlačí len zoznam dokladov bez toho aby tam boli vyznačené aj úhady.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Manual
Paula, prosím čo máš na mysli ... vytlačený výpis "k druhu" prislúchajúci.
Ďakujem, a želám pekné nedelné ráno...
Ahoj Manual, myslím, že Paula písala o knihe pohľadávok, záväzkov, pokladničnej knihe a pod.
Ja osobne tlačím celú knihu podľa por. čísla a saldokonto - neuhradené fa a to po partneroch (aby som vedela poslať odsúhlasenie zostatkov).
A ak sa nemýlim, v Alfe je vidieť všetky úhrady - aj keď je faktúra uhrádzaná na viackrát.
K pokladni potom treba dorobiť aj inventarizácie zostatkov min. ku koncu štvrťroka, ale to zrejme vieš. Alfa to urobí za Teba, stačí vytlačiť a vyplniť.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Pekný nedelný deň Monika, včera si tu tuším ponocovala... ???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať