Zavrieť

Porady

DPH pri nájme zahraničnému odbereteľovi

Platiteľ DPH dáva do prenájmu nehnuteľnosť na Slovensku platiteľovi DPH evidovanému pre DPH v Českej republike. Moja otázka: Ak mu vystavíme faktúru budeme účtovať aj DPH alebo bude toto dodanie oslobodené podľa nejakého paragrafu Zákona o DPH. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Už mám, aplikovala by som tu § 15, odst. 2 (samostatne prenájom nehnuteľností som nikde nenašla), takže:
    Miestom dodania služby vzťahujúcej sa nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov ... je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza - čiže SR, faktúrovať aj s DPH
    človiečik Vladimír Ozimý
    Andrea Wagnerová Pozri príspevok
    Platiteľ DPH dáva do prenájmu nehnuteľnosť na Slovensku platiteľovi DPH evidovanému pre DPH v Českej republike. Moja otázka: Ak mu vystavíme faktúru budeme účtovať aj DPH alebo bude toto dodanie oslobodené podľa nejakého paragrafu Zákona o DPH. Ďakujem
    predpokladám že česká spoločnosť nie je platiteľom DpH v tuzemsku t.j. z pohľadu nášho zákona sú považovaní za neplatiteľov. V takom prípade sa nemôžte rozhodnúť zaťažiť takýto prenájom DPH a musíte ho oslobodiť podľa § 38 ods. 3 zákona o DPH.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    predpokladám že česká spoločnosť nie je platiteľom DpH v tuzemsku t.j. z pohľadu nášho zákona sú považovaní za neplatiteľov. V takom prípade sa nemôžte rozhodnúť zaťažiť takýto prenájom DPH a musíte ho oslobodiť podľa § 38 ods. 3 zákona o DPH.
    Tak klobúk dole, toto ma fakt nenapadlo ... ďakujem aj za seba, že si reagoval a dal veci na správnu mieru, dúfam, že som zadávateľku otázky nepoplietla svojou odpoveďou ...

    DPH pri nájme zahraničnému odbereteľovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.