Zavrieť

Porady

Daň zrážkou pri kúpe licencie

Ahojte,

prosím vás, akým kurzom - teda z ktorého dňa prepočítavam daň zrážkou, ktorú odvádzam pri zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia daňovému úradu? Je to dátum vystavenia faktúry, či dátum úhrady?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Kaja.K Pozri príspevok
    Ahojte,

    prosím vás, akým kurzom - teda z ktorého dňa prepočítavam daň zrážkou, ktorú odvádzam pri zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia daňovému úradu? Je to dátum vystavenia faktúry, či dátum úhrady?

    Ďakujem
    podľa § 43 ods. 10 hovorí, že platiteľ dane vykoná zrážku dane v čase pripísania alebo poukázania úhrady daňovníkovi. To znamená, že k tomuto dňu vzniká účtovný prípad a platiteľ dane použije kurz ku dňu úhrady a nie ku dňu vystavenia faktúry.

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    ďakujem,
    takto je to aj spravené, ibaže ja som faktúru účtovala kurzom ku dňu vystavenia faktúry, nie ku dňu úhrady, teda mi tam vznikne kurzový rozdiel - tak je? aj z úhrady faktúry, aj z úhrady pre daniak...
    človiečik Vladimír Ozimý
    Kaja.K Pozri príspevok
    ďakujem,
    takto je to aj spravené, ibaže ja som faktúru účtovala kurzom ku dňu vystavenia faktúry, nie ku dňu úhrady, teda mi tam vznikne kurzový rozdiel - tak je? aj z úhrady faktúry, aj z úhrady pre daniak...
    ano pretože vám pri uhrade vznikne kurzový rozdiel z titulu úhrady záväzku v cudzej mene

    priklad:
    1) Licencia z ČR 1000 EUr kurz 30 - 30000 518/321
    2) úhrada licencie - kurz 31 pričom
    a) úhrada do ČR - 900 EUR - 27900 Sk - ........./221
    b) zrážková daň - 100 EUR - 3100 Sk - ........./342
    c) spolu - 1000 EUR - 31000,- 321/.........
    d) kurzové rozdiely - 1000 Sk 563/321
    3) uhrada zrážkovej dane - 3100 Sk 342/221

    Do 15. dňa nasledujúceho mesiaca zaslanie oznámenia o vykonaní zrážky vo výške 3100 Sk.

    Daň zrážkou pri kúpe licencie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.