Zavrieť

Porady

Dotácie z EU a obrat DPH

Dobrý deň prosím Vás vie mi niekto poradiť?
Živnostník - neplatič DPH dostal dotáciu z EU, počíta sa táto
dotácia do obratu DPH?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ROTI Pozri príspevok
    Je to dotácia z europskych fondov,
    vlastne živnostík si musel nakúpiť najprv za vlastné zriadenie,
    materiál, no a potom musel požiadať na základe predložených vyplatených faktúr o vyplatenie dotácie.
    Za to musel robiť nejaké školenia pre nezamestnaných bezodplatne.
    vyzerá to byť investičná dotácia ta nie je predmetom DPH a preto nevstupuje ani na účely obratu
    človiečik Vladimír Ozimý
    marjankaj Pozri príspevok
    Nie som si tým celkom istý.

    § 4 zákona o DPH


    (9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
    ja som si istý na 100%...prevádzková a investičná dotácia nie je dodanie služby ani tovaru.....nevstupuje do obratu...
    človiečik Vladimír Ozimý
    ROTI Pozri príspevok
    Dobrý deň prosím Vás vie mi niekto poradiť?
    Živnostník - neplatič DPH dostal dotáciu z EU, počíta sa táto
    dotácia do obratu DPH?
    Ďakujem.
    aká je t o dotácia?

    ROTI je offline (nepripojený) ROTI

    ROTI
    Je to dotácia z europskych fondov,
    vlastne živnostík si musel nakúpiť najprv za vlastné zriadenie,
    materiál, no a potom musel požiadať na základe predložených vyplatených faktúr o vyplatenie dotácie.
    Za to musel robiť nejaké školenia pre nezamestnaných bezodplatne.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    vyzerá to byť investičná dotácia ta nie je predmetom DPH a preto nevstupuje ani na účely obratu
    Nie som si tým celkom istý.

    § 4 zákona o DPH

    (9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

    ROTI je offline (nepripojený) ROTI

    ROTI
    Ja to chápem, že mu boli preplatené náklady.
    Takže nemalo by sa to rátať do obratu.
    Má niekto iný názor?

    certik je offline (nepripojený) certik

    certik
    DObrý deň, stretli ste sa už s dotáciou z Pôdohospodárskej platobnej agentúry? Ako ste o nej účtovali? Ďakujem

    Dotácie z EU a obrat DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.