Zavrieť

Porady

tovar z USA

Dobry den,
vie mi prosim niektoporadit ako sa uctuje dph, resp. naklady, ked objednavam tovar z usa
dakujem za radu
asarm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    asarm Pozri príspevok
    Dobry den,
    vie mi prosim niektoporadit ako sa uctuje dph, resp. naklady, ked objednavam tovar z usa
    dakujem za radu
    asarm
    USA je pre nás tretia krajina, takže tovar prechádza colnicou, ktoré vystavuje JCD, na základe ktorého zaplatíte DPH

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Prosím ako sa z pohľadu DPH máme riadiť ak do USA cez internet sa podľa licenčnej zmluvy platí každých 6 mesiacov poplatok, možno licenčný poplatok za používanie softvéru k počítačovému zariadeniu?

    Mali by sme sa samozdaniť, ale máme nárok aj na odpočet tak isto ako keby bol dodávateľom subjekt z EÚ?.

    Prosím poradiť.

    Ďakujem.

    apo

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    apo Pozri príspevok
    Prosím ako sa z pohľadu DPH máme riadiť ak do USA cez internet sa podľa licenčnej zmluvy platí každých 6 mesiacov poplatok, možno licenčný poplatok za používanie softvéru k počítačovému zariadeniu?

    Mali by sme sa samozdaniť, ale máme nárok aj na odpočet tak isto ako keby bol dodávateľom subjekt z EÚ?.

    Prosím poradiť.

    Ďakujem.

    apo

    podľa mňa áno na základe §69 ods. 3 a zároveň súvisiaci §15 ods.8 (pravdepodobne bod d alebo i)

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    kori Pozri príspevok
    podľa mňa áno na základe §69 ods. 3 a zároveň súvisiaci §15 ods.8 (pravdepodobne bod d alebo i)
    Takže malo sa spraviť samozdanenie. Štát neprišiel o nič, len musíme podať dodatočné DP, ale klient musí zistiť dańové číslo poskytovateľa služby.

    V minulosti ešte sme neboli v EÚ a cez internet sa robilo pomerne málo obchodov mi klient doniesom nejaký dokument, ktorý vytlačil z internetu. Všetko vyzeralo že dodávateľ je z USA, ale dańové číslo bolo z EÚ a tak sme to aj uzavreli.

    Tento prípad je u iného klienta a nič neurobím do doby kým nedonesie dokument z ktorého bude celkom jasné kto je poskytovateľom služby.

    Ďakujem, pomohol si.

    apo

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Nechcem strašiť, ale čakať budete asi dlho. Je pravdepodobné (vlastné skúsenosti), že iný doklad ako z internetu mať ani nebudete.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    blcha Pozri príspevok
    Nechcem strašiť, ale čakať budete asi dlho. Je pravdepodobné (vlastné skúsenosti), že iný doklad ako z internetu mať ani nebudete.
    Súhlasím, že iný dokument ako z internetu nebude, ale ja dnes nemám žiadny. Po skúsenostiach so starším klientom som nakoniec dostal dokument z internetu na ktorom bolo aj dańové číslo z EÚ.

    Takže budem čakať čo klient donesie.

    Budem konkrétnejší. Jedná sa o licenciu na softvér ku gracickému zariadeniu, alebo ubgrade ku softvéru grafického zariadenia.

    Klient nevie čo presne platí.
    Dal som mu za úlohu dopracovať sa k tomu, aby zistil začo platí a hlavne komu platí.

    Keď mi to dodá tak podáme dodatočné DP k DPH, ale možno ešte budem potrebovať vašu pomoc.

    Zatiaľ vrelé ďakujem.

    apo

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    apo Pozri príspevok
    Prosím ako sa z pohľadu DPH máme riadiť ak do USA cez internet sa podľa licenčnej zmluvy platí každých 6 mesiacov poplatok, možno licenčný poplatok za používanie softvéru k počítačovému zariadeniu?

    Mali by sme sa samozdaniť, ale máme nárok aj na odpočet tak isto ako keby bol dodávateľom subjekt z EÚ?.
    kori Pozri príspevok
    podľa mňa áno na základe §69 ods. 3 a zároveň súvisiaci §15 ods.8 (pravdepodobne bod d alebo i)
    Toto zaujima aj mna. SR subjekt, platitel DPH, zaplatil poplatok za elektronicke sluzby - online kniznica - firme registrovanej v USA. Na fakture (vytlacenej z internetu) je len adresa USA firmy, ziadne ICO, DIC, IC DPH. Podla mna postupujeme podla paragrafov, ktore uviedla kori - samozdanime.

    Bola by som rada, keby sa este niekto vyjadril, ci mame narok na odpocet DPH.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Doplnujuca otazka:

    SR firma (odberatel) sa stal platitelom DPH od 1.7.2009. V mesiacoch 5 a 6/2009 odobral vyssiel uvedene sluzby od USA firmy. Podla § 3 zakona o DPH som pochopila, ze aj ked nebol v tom case platitelom DPH, bol zdanitelnou osobou. Mal sumy faktur samozdanit a podat danove priznanie DPH? (Narok na odpocet by zrejme nebol.)

    § 3
    (1) Zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa odseku 2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    posuvam

    Este doplnam, ze na fakturach nie je vycislena DPH, resp. DPH 0%.

    Na svojej webstranke pisu:
    European Union customers are subject to VAT and United States customers are subject to sales tax in addition to regular subscription charges.
    Naposledy upravil Lianka : 03.08.09 at 09:29

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Hmm, uz som si nasla odpoved tu: http://www.porada.sk/t112713-p2-dph-...a-reklama.html.

    Myslim, ze som pochopila. Musi samozdanit, aj ked nie je platitel DPH. V case, ked je platitel DPH, samozdani a zaroven odpocita dan, ak ma narok (ten moj ma).
    človiečik Vladimír Ozimý
    Lianka Pozri príspevok
    Doplnujuca otazka:

    SR firma (odberatel) sa stal platitelom DPH od 1.7.2009. V mesiacoch 5 a 6/2009 odobral vyssiel uvedene sluzby od USA firmy. Podla § 3 zakona o DPH som pochopila, ze aj ked nebol v tom case platitelom DPH, bol zdanitelnou osobou. Mal sumy faktur samozdanit a podat danove priznanie DPH? (Narok na odpocet by zrejme nebol.)

    § 3
    (1) Zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa odseku 2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.
    áno uvažujete správne. Povinnosť platiť daň vzniká podľa § 69 ods.3 nárok na odpočítanie DPH nevzniká pretože nie je platiteľom dane a § 49 hovorí o tom že platiteľ dane si uplatní nárok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.