Zavrieť

Porady

Zaučtovanie VFA v r.2009

Dobrý deň.
Prosím Vás ako mám zaučtovať moju vystavený fakturu v januari ale zdaň.plnenie je v 12/08?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    samanta296 je offline (nepripojený) samanta296

    samanta296
    Velmi mi tie linky nepomohli lebo ja mam fakturu vystavenu nie došlu ako sa rieši v tych linkoch, akurat asi to je problem takto učtovať vystavenu fakturu.
    Učtuje niekto tak fakturu ze vystavená v 01/09 a zdan.plnenie v 12/08?
    Alebo radsej je lepsie /jednoduchšie/ zmeniť datum vystavenia na 12/08?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Možno si si celkom neprešla linky. Je tam aj účtovanie VF na prelome rokov. Vždy skús ísť na účtovný prípad napr. takto:

    dodávka, čiže zdaniteľné plnenie v r.2008 = musí to byť výnos r. 2008 a DPH odvedené v r. 2008. Tak a máme účty: 604 a 343 a vieme že budú na strane DAL. Čo dáme na stranu MD, keď nemáme vystavenú VF? Hľadáme v účtovnej osnove. Rozumný účet sa javí účet 385 - príjmy budúcich období. A máme zápis v denníku v r. 2008 nasledovný: 385/604,343.
    A teraz r. 2009. Vystavíme VF. Vieme, že na strane MD dáme 311 a logicky na stranu DAL dáme 385, aby sa nám pekne vynulovala. A keď príde úhrada, tak jednoducho 211,221/311.
    Jednoduchšie je samozrejme dať vystaviť VF 31.12. a je po problémoch.
    Dúfam, že je to zrozumiteľné.
    Naposledy upravil ekopo : 12.01.09 at 12:46 Dôvod: opravený rok

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ekopo Pozri príspevok
    Možno si si celkom neprešla linky. Je tam aj účtovanie VF na prelome rokov. Vždy skús ísť na účtovný prípad napr. takto:

    dodávka, čiže zdaniteľné plnenie v r.2008 = musí to byť výnos r. 2008 a DPH odvedené v r. 2008. Tak a máme účty: 604 a 343 a vieme že budú na strane DAL. Čo dáme na stranu MD, keď nemáme vystavenú VF? Hľadáme v účtovnej osnove. Rozumný účet sa javí účet 385 - príjmy budúcich období. A máme zápis v denníku v r. 2007 nasledovný: 385/604,343.
    A teraz r. 2009. Vystavíme VF. Vieme, že na strane MD dáme 311 a logicky na stranu DAL dáme 385, aby sa nám pekne vynulovala. A keď príde úhrada, tak jednoducho 211,221/311.
    Jednoduchšie je samozrejme dať vystaviť VF 31.12. a je po problémoch.
    Dúfam, že je to zrozumiteľné.
    Súhlas, len oprav rok 2007 na 2008.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    samanta296 Pozri príspevok
    Velmi mi tie linky nepomohli lebo ja mam fakturu vystavenu nie došlu ako sa rieši v tych linkoch, akurat asi to je problem takto učtovať vystavenu fakturu.
    Učtuje niekto tak fakturu ze vystavená v 01/09 a zdan.plnenie v 12/08?
    Alebo radsej je lepsie /jednoduchšie/ zmeniť datum vystavenia na 12/08?
    ak by toho bolo málo: http://www.porada.sk/t98187-faktura-v.html

    tamti je offline (nepripojený) tamti

    tamti
    Ahoj,
    riešim podobný problém, VFA sú vystavené 02.02.2009, dátum dodania je (pre istotu) tiež 02.02.2009, lekárske výkony boli vykonané v 12/2008 a číselný rad faktúry je tiež z roku 2008. Pri lekárskej starostlivosti lekár po skončení mesiaca vystaví faktúru pre zradovnú poisťovňu, ktorá výkona odsúhlasí alebo si vyžiada dobropis na určité výkony. Časový rozdiel medzi vystavenou faktúrou a odsúhlasením poisťovňou je cca 1-1,5 mesiaca. Ako to zaúčtovať v tomto prípade? Nebude to robiť problém, ak tieto faktúry a dobropisy zaúčtujem aj napriek dátumu vystavenia a dodania do roku 2008?
    Alebo to mám riešiť cez príjmy budúcich období?

    Zaučtovanie VFA v r.2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.