Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a materská

Dobrý deň,chcela by som vás poprosiť o radu.Od 13.8.2007-24.2.2008 som bola na materskej dovolenke.Od 25.2.2008 poberám rodičovský príspevok.Chcela by som podať danové priznanie za rok 2008.Mohli by ste mi poradiť čo a kde si mám ísť vypýtať aby som mala všetky podklady na vypracovanie daňového priznania?veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    alkapeto Pozri príspevok
    Dobrý deň,chcela by som vás poprosiť o radu.Od 13.8.2007-24.2.2008 som bola na materskej dovolenke.Od 25.2.2008 poberám rodičovský príspevok.Chcela by som podať danové priznanie za rok 2008.Mohli by ste mi poradiť čo a kde si mám ísť vypýtať aby som mala všetky podklady na vypracovanie daňového priznania?veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
    Ani materská ani rodičovská nie je predmetom dane. Mala si iné zdaniteľné príjmy počas r. 2008?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alkapeto Pozri príspevok
    Dobrý deň,chcela by som vás poprosiť o radu.Od 13.8.2007-24.2.2008 som bola na materskej dovolenke.Od 25.2.2008 poberám rodičovský príspevok.Chcela by som podať danové priznanie za rok 2008.Mohli by ste mi poradiť čo a kde si mám ísť vypýtať aby som mala všetky podklady na vypracovanie daňového priznania?veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
    Žiadaj od zamestnáv. potvrdenie o príjem zo ZČ za rok 2007. Ale to už zrejme dávno máš. Aj DP , alebo RZD už prebehlo. Za rok 2008 príjmy zo ZČ boli od iného zamestnáv?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tweety Pozri príspevok
    Žiadaj od zamestnáv. potvrdenie o príjem zo ZČ za rok 2007. Ale to už zrejme dávno máš.
    Na r. 2007 nie je už neskoro?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alkapeto Pozri príspevok
    nie nemala som iné príjmi okrem rodičovskej a materskej.
    Tak nemáš povinnosť podať DP, ani požiadať zamestnáv. o vykonanie RZD.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    môžeš si vypýtať potvrdenie zo soc.poistovne o vyplatených nem.dávkach= materskom v r.2008. Ak je tvoj príjem z materského v r.2008 nižší ako 98496 (čo určite je), tak manžel si moze rozdiel medzi 98496 a tou materskou na teba uplatniť nezdanitelnú čiastku. To platí v prípade, ak mal zaklad dane max. 906984. Ak mal vyšší, tak na to je vzorec, kolko si môže uplatniť.

    NO a vlastne to potvrdenie zo SP ani nepotrebuješ, ak vieš sama výšku svojej materskej v r.2008. Ak je manžel zamestnaný, tak len v žiadosti o ročné zúčtovanie dane uvedie výšku tvojho príjmu a kolko si uplatnuje, žiadny doklad nepotrebuje. On to čestne prehlasuje, čo potvrdzuje podpisom.

    súhlasím, že DP ani roč.zúčtovanie si sama podávať nemusíš.
    Naposledy upravil brčko : 12.01.09 at 14:03

    Ella11 je offline (nepripojený) Ella11

    Ella11
    Ja mám trochu iný prípad, mám zamestnankyňu, ktorá je na materskej a robí u nás na dohodu. Jej príjem je do 5000 Sk/mes, t.j. má zrážkovú daň, má si podávať daňové priznanie?? A ak by mala vyšší príjem ako 5000Sk? Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ella11 Pozri príspevok
    Ja mám trochu iný prípad, mám zamestnankyňu, ktorá je na materskej a robí u nás na dohodu. Jej príjem je do 5000 Sk/mes, t.j. má zrážkovú daň, má si podávať daňové priznanie?? A ak by mala vyšší príjem ako 5000Sk? Ďakujem
    Zaplatením ZD je daňová povinnosť splnená, takže z príjmov nemusí podávať DP, ale ak si ho podá, § 43 odst. 7, už zrazená daň sa bude považovať za preddavkovú a tá sa odpočíta od celkovej daňovej povinnosti.

    Daňové priznanie a materská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.