Zavrieť

Porady

Vystavená FA tuzemskému odberateľovi v roku 2008 v EUR

Dobrý deň prajem, chcela by som vás poprosiť o radu a to:

vystavená FA ( týka sa to ešte rok 2008 ), tuzemskému odberateľovi v Eurách.

Suma v EUR perpočítaná pri vystavení FA kurzom NBS v deň vystavenia FA.

Ako s DPH s prepočtom kurzu NBS a dátumu prepočtu? Mám to pri účtovaní prepočítať teda DPH kurzom NBS podľa dátumu dodania služby?

Alebo az pri úhrade tejto FA? A ako potom s rozdielom ? uctovat ako kurzovy rozdiel , alebo nie??
Viete mi niekto napisat aky postup? 1x sa mi totiž dostala do ruk takato kombinacia..
Velmipekne vávopred ďakujem a prajem pekný dník.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    andyt Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, chcela by som vás poprosiť o radu a to:

    vystavená FA ( týka sa to ešte rok 2008 ), tuzemskému odberateľovi v Eurách.

    Suma v EUR perpočítaná pri vystavení FA kurzom NBS v deň vystavenia FA.

    Ako s DPH s prepočtom kurzu NBS a dátumu prepočtu? Mám to pri účtovaní prepočítať teda DPH kurzom NBS podľa dátumu dodania služby?

    Alebo az pri úhrade tejto FA? A ako potom s rozdielom ? uctovat ako kurzovy rozdiel , alebo nie??
    Viete mi niekto napisat aky postup? 1x sa mi totiž dostala do ruk takato kombinacia..
    Velmipekne vávopred ďakujem a prajem pekný dník.
    POSUVAM.... poproim o radu...... dakujem..

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    babi2 Pozri príspevok
    Použila by som rovnaký kurz pre základ a aj DPH
    OK ja som sa chcela spytat, že , Fa vystavená napr. 10.12.08 - a Kurz Nbs bol použitý z dňa 10.12.08 a v tejto sume vystavená FA.

    A teraz ked to učtujem nemám použiť KURZ NBS z dátumu dodania služby ( dátum 03.12.08? )

    A čo potom s tým rozdielom??

    ĎAKUJEEEEM MOC MOC..
    pridávam :
    Fa je vystavená a bude uhradená v EUR ,ale je uvedená aj suma v SKK ( v prepočte kurzu NBS v deň vystavenia)

    Ide mi hlavne ako s DPH, či nie je protrebné použiť kurz z datumu dodania služby..

    Ešte raz ďakujem

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Podľa mňa pri DPH musíte použiť kurz NBS pri dodaní, kurz vystavenie Vás zaujma iba pri zaúčtovaní.

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    Kája. Pozri príspevok
    Podľa mňa pri DPH musíte použiť kurz NBS pri dodaní, kurz vystavenie Vás zaujma iba pri zaúčtovaní.
    Ďakujem , to znamená, že použijem pri zaúčtovaní kurz pri dodaní a ten rozdiel? Ked budem robiť úhrady rozdeil medzi uhrádzanou sumou a sumou pri zaúčtovaní???
    ďakujem ešte za túto odpoveď.

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    Kája. Pozri príspevok
    Je normálny kurzový rozdiel, buď 311/663 (zisk) alebo 563/311 (strata)

    ďakujem..... prajem príjemný dník.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Kája. Pozri príspevok
    Podľa mňa pri DPH musíte použiť kurz NBS pri dodaní, kurz vystavenie Vás zaujma iba pri zaúčtovaní.
    Nesúhlasím, faktúra vystavená na Slovensku pre slovenského odberateľa je jednoznačne v SKK,
    to že je tam prepočet na EUR a aj úhrada je v EUR, nemá vplyv na kurz EUR pri dodaní . Ten kurz bude rovnaký aj pre základ aj pre DPH. Kurz pri dodaní nás zaújíma pri dodávateľskej faktúre, vtedy je prepočet podľa dňa dodania.

    Vystavená FA tuzemskému odberateľovi v roku 2008 v EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.