Zavrieť

Porady

ukoncenie prace dohodou

mame takyto problem--priatelke ukoncila zmluvu na neurcito dohodou o ukonceni k 31.12.2008
od 15.12 je vsak na PN....PN ma do 15.1 2009
znamena to ze do 31.12 jej PN plati zamestnavatel a potom socialka ci uz nikto?
a druha otazka,dovolenka ktoru mala nevycerpanu jej preplatia?
a ma sa prihlasit na urad prace od 1.1 2009 ci az po skonceni PN ci ako to je?
dakujem za vsetky dobre rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Hrabo Pozri príspevok
    mame takyto problem--priatelke ukoncila zmluvu na neurcito dohodou o ukonceni k 31.12.2008
    od 15.12 je vsak na PN....PN ma do 15.1 2009
    znamena to ze do 31.12 jej PN plati zamestnavatel a potom socialka ci uz nikto?
    a druha otazka,dovolenka ktoru mala nevycerpanu jej preplatia?
    a ma sa prihlasit na urad prace od 1.1 2009 ci az po skonceni PN ci ako to je?
    dakujem za vsetky dobre rady
    Z PN platí zamestnávateľ iba prvých 10 dni, ostatné SP. Nevyčerpanú dovolenku by mala dostať preplatenú. Kým neskončí PN úrad práce ju nezaeviduje, až po ukončení PN.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Hrabo Pozri príspevok
    mame takyto problem--priatelke ukoncila zmluvu na neurcito dohodou o ukonceni k 31.12.2008
    od 15.12 je vsak na PN....PN ma do 15.1 2009
    znamena to ze do 31.12 jej PN plati zamestnavatel a potom socialka ci uz nikto? prvých 10 dní PN-ky platí zamestnávateľ náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti. Od 11. dňa - ak PN trvá - vypláca nemocenské dávky sociálna poisťovňa až do skončenia pracovnej neschopnosti. K 31.12.2008 mala na SP odovzdať "prechodku" o trvaní PN, ktorú vystavuje ošetrujúci lekár. Ak tak neurobila, nemocenské dostane vyplatené až vo februári - po odovzdaní ukončenia PN-ky.
    a druha otazka,dovolenka ktoru mala nevycerpanu jej preplatia?Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný preplatiť zamestnancovi nevyčerpanú dovolenku.
    a ma sa prihlasit na urad prace od 1.1 2009 ci az po skonceni PN ci ako to je? Na úrade práce ju zaevidujú ako uchádzača o zamestnanie až po skončení PN-ky. PN treba odniesť aj do zdr.poisťovne, aby nemusela doplácať za obdobie keď nebude evidovaná na ÚP, ako samoplatitel.
    dakujem za vsetky dobre rady
    odpovede v texte
    Naposledy upravil veronikasad : 14.01.09 at 17:58

    ukoncenie prace dohodou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.