Zavrieť

Porady

Prepočet DPH v SKK do EUR v 01/2009

Mám otázku:
Môžem si tuzemské faktúry za 12/2008 došlé v januári 2009 uplatniť v DP za 01/2009? Môžem si DPH vyjadrenú na faktúre v SKK jednoducho prepočítať na EUR konverzným kurzom, alebo si musím DPH vyjadrenú v SKK t.j. za 12/2008 uplatniť v 12/2008?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ?Martina Pozri príspevok
    Mám otázku:
    Môžem si tuzemské faktúry za 12/2008 došlé v januári 2009 uplatniť v DP za 01/2009? Môžem si DPH vyjadrenú na faktúre v SKK jednoducho prepočítať na EUR konverzným kurzom, alebo si musím DPH vyjadrenú v SKK t.j. za 12/2008 uplatniť v 12/2008?
    zákon 465/2008 ktorý upravuje aj podmienky prechodu na EURO čo sa týka DPH nemení právo nárokovať si DPH v dvoch zdaňovacích obdobiach po sebe. V takom prípade máte právo si uplatniť daň na vstupe aj v 1/2009 prepočítanú na EUR konverzným kurzom.

    ?Martina je offline (nepripojený) ?Martina

    ?Martina
    Ďakujem,
    potvrdili ste mi môj názor. Dúfam že DU nebude vadiť, že tie prepočty DPH na EUR budú len v excelovej tabuľke.
    človiečik Vladimír Ozimý
    ?Martina Pozri príspevok
    Ďakujem,
    potvrdili ste mi môj názor. Dúfam že DU nebude vadiť, že tie prepočty DPH na EUR budú len v excelovej tabuľke.
    to či to budete mať v exceli je nepodstatné je to len na vás...ak preukážete že ste použili konverzný kurz a zaokruhlenie bolo správne potom nie je dôvod aby to správca dane napadol...

    Prepočet DPH v SKK do EUR v 01/2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.