Zavrieť

Porady

Cestná daň - prerušenie

Chcem sa poradiť, mám nahlásené auto na daňovom úrade od roku 2006. Platí ročnú sadzbu, avšak v roku 2008 som neúčtovala tankovanie len od 07/2008. Mám zaplatiť ročnú sadzbu, alebo vypísať tlačivo na daň z mot. vozidiel a uviesť počet mesiacov a ročnú sadzbu prerátať. Vďaka.

Ešte jeden prípad ak smiem. Zamestnanec použil svoje mot. vozidlo, s.r.o, si uplatnila dph z phm a zamestnancovi vyplatila cestovné. Chcem sa spýtať, či trebalo nahlásiť buť s. r. o, alebo zamestnanec, že použil auto na služobné účely? Treba podať daňové priznanie k cestnej dani? Kto to má zaplatiť?Bolo to asi 2 mesiace v roku. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Viťa Pozri príspevok
    Chcem sa poradiť, mám nahlásené auto na daňovom úrade od roku 2006. Platí ročnú sadzbu, avšak v roku 2008 som neúčtovala tankovanie len od 07/2008. Mám zaplatiť ročnú sadzbu, alebo vypísať tlačivo na daň z mot. vozidiel a uviesť počet mesiacov a ročnú sadzbu prerátať. Vďaka.

    Ešte jeden prípad ak smiem. Zamestnanec použil svoje mot. vozidlo, s.r.o, si uplatnila dph z phm a zamestnancovi vyplatila cestovné. Chcem sa spýtať, či trebalo nahlásiť buť s. r. o, alebo zamestnanec, že použil auto na služobné účely? Treba podať daňové priznanie k cestnej dani? Kto to má zaplatiť?Bolo to asi 2 mesiace v roku. Vďaka.
    1. podstatné je to, koľko mesiacov si ho používala, tie aj do DP uvedieš, potom platíš len PČ ročnej dane.
    2. DP podáva zamestnávateľ a aj daň uhrádza. Samozrejme, za predpokladu, že zamestnanec je jeho majiteľom.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Viťa Pozri príspevok
    Chcem sa poradiť, mám nahlásené auto na daňovom úrade od roku 2006. Platí ročnú sadzbu, avšak v roku 2008 som neúčtovala tankovanie len od 07/2008. Mám zaplatiť ročnú sadzbu, alebo vypísať tlačivo na daň z mot. vozidiel a uviesť počet mesiacov a ročnú sadzbu prerátať. Vďaka.

    Ešte jeden prípad ak smiem. Zamestnanec použil svoje mot. vozidlo, s.r.o, si uplatnila dph z phm a zamestnancovi vyplatila cestovné. Chcem sa spýtať, či trebalo nahlásiť buť s. r. o, alebo zamestnanec, že použil auto na služobné účely? Treba podať daňové priznanie k cestnej dani? Kto to má zaplatiť?Bolo to asi 2 mesiace v roku. Vďaka.
    1. Cestná daň už nie je.
    2. Mal si povinnosť nahlásiť na DÚ to obdobie nepoužívania. Teda ak si auto nepoužíval od 01.01.2008, tak oznámiť to do 30 dni. A znovupoužívanie (od 07/2008) tak isto. Tým pádom, že si to neurobil, DÚ vedie tvoje vozidlo ako podliehajúce dani počas celého roka. Takže celoročná sadzba.


    K tej s.r.o.
    1. Nahlásiť nebolo treba.
    2. S.r.o. podá daňové priznanie k vozidlu zamestnanca do 31.01.2009 a zaplatí pomernú časť dane. Ak 2 mesiace, tak aj pomerná časť bude 2/12.

    Cestná daň - prerušenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.