Zavrieť

Porady

zaciatky v JU

Dobry den, prosim Vas o radu. Som zaciatocnicka v uctovnictve a nechcela by som urobit chybu... preto sa pytam: Ak zivnostnik zacal prevadzkovat svoju zivnost od juna 2009 a predtym bol evidovany na UP a z SP mu vznikol narok na prispevok z nezamestnanosti... Aj tento prispevok podlieha dani? Ma narok na uplatnenie si celej sumy odpocitatelnej polozky na danovnika alebo len alikvotnej ciastky?

Moja dalsia otazka je zamerana na prispevok z UP z ESF na zacatie podnikania. Podlieha tento jednorazovy prispevok dani? (Myslim si, ze by nemal aspon to tak platilo pred tromi rokmi)

A este milionarska dan: Od akej sumy sa plati tzv. milionarska dan? Je zavisla od obratu alebo CZD? Teda ak podnikatel mal obrat cca 500 000, ale z toho N viac ako 300 000, a ak si uplatni nezdanitelnu cast na danovnika, na manzelku.... z toho vychadza CZD cca 100 000.

Prosim usmernite ma. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Príjem týkajúci sa nezamestnanosti nepodlieha zdaneniu a nie je teda predmetom dane. Nezdaniteľnú položku uplatňuješ na celý rok.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Čo sa týka dotácie na začatie podnikateľskej činnosti, tak kuk sem: http://www.porada.sk/t91309-dotacia-...epovolene.html. Aj [SEARCH]milionárska daň[/SEARCH] tu už bola preberaná.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    kamela Pozri príspevok
    Dobry den, prosim Vas o radu. Som zaciatocnicka v uctovnictve a nechcela by som urobit chybu... preto sa pytam: Ak zivnostnik zacal prevadzkovat svoju zivnost od juna 2009 a predtym bol evidovany na UP a z SP mu vznikol narok na prispevok z nezamestnanosti... Aj tento prispevok podlieha dani? Ma narok na uplatnenie si celej sumy odpocitatelnej polozky na danovnika alebo len alikvotnej ciastky?

    1/ Moja dalsia otazka je zamerana na prispevok z UP z ESF na zacatie podnikania. Podlieha tento jednorazovy prispevok dani? (Myslim si, ze by nemal aspon to tak platilo pred tromi rokmi)

    2/ A este milionarska dan: Od akej sumy sa plati tzv. milionarska dan? Je zavisla od obratu alebo CZD? Teda ak podnikatel mal obrat cca 500 000, ale z toho N viac ako 300 000, a ak si uplatni nezdanitelnu cast na danovnika, na manzelku.... z toho vychadza CZD cca 100 000.

    Prosim usmernite ma. Dakujem
    1/ Čítaj tu http://www.porada.sk/t58189-dotacie-z-uradu-prace.html
    2/ Ak dosiahne základ dane do sumy vo výške 12-násobku životného minima(513.000 Sk), môže si uplatniť celú nezdaniteľnú časť ZD, ak vyššiu ako 513.000 Sk, NČZD sa vypočíta podľa (klikni) § 11 ods. 2 písm.b) a na manželku podľa § 11 ods.3 ZoDP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.