Zavrieť

Porady

faktúra!

prosím vás ak nie je napísané na faktúre číslo fa iba variabilný symbol?

čo píšete pri zaevidovaní ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    č.faktúry = variabilný symbol, predpokladám, že sa jedná o DF v tejto otázke. Nie každý dodávateľ používa aj var.symbol aj číslo faktúry (ako napr.Orange).
    Naposledy upravil Paula : 07.06.05 at 09:35

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    môžeš napísať var.symbol , ale ak máš napr. viac fa od Orange, je lepšie dať č.faktúry - kvôli párovaniu pri úhrade.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    Paula
    č.faktúry = variabilný symbol, predpokladám, že sa jedná o DF v tejto otázke. Nie každý dodávateľ používa aj var.symbol aj číslo faktúry (ako napr.Orange).
    pozerala som si orange faktury a ja tam mam aj VS aj cislo faktury, mam iny typ?

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ja by som evidovala s VS, lebo keď dávaš príkaz na úhradu, je dôležité aby si tam mala VS, aby to vedeli identifikovať. U nás je to číslo to isté, neviem aký význam má odlišný VS a číslo faktúry!?

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    V účtovníctve, kede sa prevodný príkaz generuje z došlých fa, je lepšie fa evidovať pod VS, aj keď je tam aj č.fa. Častejšie sa VS zhoduje s číslom fa.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Aj T-Mobile má č.faktúry len je tak skryté že aj mne trvalo hádam 5 minút kým som ho objavila. Je v strede strany a var. symbol je vpravo hore.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    aj faktúry od Orange majú svoje číslo! a práveže variabilný symbol je stále rovnaký, na každej faktúre je ten istý trvalo pridelený variabilný symbol, takže zaevidovanie faktúry pod týmto číslom by robilo neplechu...

    orange má číslo faktúry uvedené pod nadpisom FAKTÚRA asi ako 8. položku (najprv majú uvedený koniec zúčt. obdobia, splatnosť, deň dodania služby.... a ako ôsme v poradí je "faktúra číslo xxxxx")

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Heni
    aj faktúry od Orange majú svoje číslo! a práveže variabilný symbol je stále rovnaký, na každej faktúre je ten istý trvalo pridelený variabilný symbol, takže zaevidovanie faktúry pod týmto číslom by robilo neplechu...

    orange má číslo faktúry uvedené pod nadpisom FAKTÚRA asi ako 8. položku (najprv majú uvedený koniec zúčt. obdobia, splatnosť, deň dodania služby.... a ako ôsme v poradí je "faktúra číslo xxxxx")
    ja "milujem" tieto faktúry, keď musím lupou hľadať č.faktúry a č.účtu.... to by mali mať všetky faktúry vytlačené väčším a výrazným písmom !

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    T-Mobil na faktúrach, ktoré dostávame my, uvádza len VS.
    My evidujem fa aj tak len podľa VS, tak je to jednoduchšie pri ich úhradách.

    Katka10 je offline (nepripojený) Katka10

    Katka10
    aj ja mám na fa od T-mobile len VS, číslo Fa tu neviem nájsť, a evidujem fa podľa VS, pokiaľ nie je číslo Fa. Ale povädčšinou sa číslo Fa a VS zhodujú...
    Naposledy upravil Katka10 : 08.06.05 at 08:13

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    ja c fa ani zvlášť nehľadám, aj tak pri úhrade používam vs a oni tiež-kedysi som sa snažila orange odlišovať a použ.som č fa, ale narobilo mi to paseku v saldokonte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.