Zavrieť

Porady

Priznanie k dani z nehnuteľnosti

Ahojte

Viete mi niekto poradiť kde sa dá stiahnuť tlačivo ktoré je potrebné vyplniť po kúpe nehnuteľnosti: Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti. Skúšal som to na stránke: www . finance . gov . sk, ale sa mi nejako nedarilo ho tam nájsť.

Ps: nie som podnikateľ a na Mestský úrad to mám ďaleko
Ďakujem
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

janrakus Pozri príspevok
Ahojte

Viete mi niekto poradiť kde sa dá stiahnuť tlačivo ktoré je potrebné vyplniť po kúpe nehnuteľnosti: Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti. Skúšal som to na stránke: www . finance . gov . sk, ale sa mi nejako nedarilo ho tam nájsť.

Ps: nie som podnikateľ a na Mestský úrad to mám ďaleko
Ďakujem
http://www.bratislava.sk/vismo/dokum...76758&p1=65284
0 0
nokia901 nokia901

nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

Myslím, že toto tlačivo je už neplatné, nové platné na rok 2009 je vo finančnom spravodajcovi na stránke ministerstva financií.
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

Kto podáva DP z nehnuteľnosti za rok 2008 použije staré tlačivo z r.2004, ktoré je v odkaze vyššie, daň sa od januára priznáva na novom tlačive.

Opatrenie Ministerstva financií SR 10/2008
§ 2
(1) Vzory daňových priznaní k dani z nehnuteľností
podľa § 1 sa prvýkrát použijú na zdaňovacie
obdobie roku 2009.
(2) Vzory daňových priznaní k dani z nehnuteľností
vydané opatrením Ministerstva financií
Slovenskej republiky č. MF/012116/2004-72
zo 16. decembra 2004 sa použijú pri podávaní
daňových priznaní, ak daňová povinnosť k dani
z nehnuteľností vznikla v období od 1. januára
2005 do 31. decembra 2008.

http://www.mfsr.sk/Documents/1_Adres...FS_10_2008.pdf
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Zdravím sa, prosím Vás... Ak sme kúpili byt v roku 2008 tak mám použiť staré tlačivo?
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Nie, musíš použiť nové, s eurami.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

ok, ďakujem
0 0
andrejova andrejova

andrejova je offline (nepripojený) andrejova

Ak som kúpila v roku 2008 nebytový priestor, podávam za rok 2008 DP a platím za rok 2008 aj daň z nehnuteľnosti?
Ustanovenie § 18, ods. 1 zákona č. 582/mi nie je celkom jasné. Ďakujem
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

andrejova Pozri príspevok
Ak som kúpila v roku 2008 nebytový priestor, podávam za rok 2008 DP a platím za rok 2008 aj daň z nehnuteľnosti?
Ustanovenie § 18, ods. 1 zákona č. 582/mi nie je celkom jasné. Ďakujem
Nie, platíš ju až v roku 2009, za predpokladu, že vklad do katastra bol povolený v roku 2008. Je tu o tom veľa príbuzných tém, stačí iba čítať.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Priznanie k dani z nehnuteľností sa odovzdáva na obecnom úrade alebo na príslušnom daňovom úrade? Ďakujem.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Llívia Pozri príspevok
Priznanie k dani z nehnuteľností sa odovzdáva na obecnom úrade alebo na príslušnom daňovom úrade? Ďakujem.
na obecnom úrade
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Nemá niekto link na DP k dani z nehnuteľnosti PO ale také ktoré vyplním na počítači ??

Prosím už som sa 10x pomýlila pri ručnom vyplňovaní
Ďakujem
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
u.erika Pozri príspevok
na obecnom úrade
Ahojte,
je mi jasné, že musíme podať daňové priznanie z nehnuteľnosti na mestský úrad, chcela by som sa Vás opýtať, či kúpu budovy na podnikateľské účely treba oznámiť aj daňovému úradu?
Ďakujem
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Laura1 Pozri príspevok
Ahojte,
je mi jasné, že musíme podať daňové priznanie z nehnuteľnosti na mestský úrad, chcela by som sa Vás opýtať, či kúpu budovy na podnikateľské účely treba oznámiť aj daňovému úradu?
Ďakujem
Nie.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ďakujem, aspoň niečo nemusím.
0 0
TomasSK TomasSK

TomasSK je offline (nepripojený) TomasSK

Ahojte mili poradaci,

zajtra sa vraciam na Slovensko a je to aj posledny termin pre odovzdanie tlaciv. Budem vam vdacny, ak mi poradite, pretoze na magistrate mi nezdvihaju telefon a na mail uz vobec neodpovedaju.

Kupil som panelakovy byt a neviem, ktore casti tlaciva musim vyplnit a odovzdat.
Vyplnil som zahlavie, uvodny list, prilohu o dani z bytov a sumarizaciu. Dan z pozemku som nevyplnal, kedze cely spoluvlastneny pozemok je zastavany panelakom a teda v kolonke 13 by bola 0. Je to tak spravne?

Dakujem a prajem pekny den.

Tomas
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Po oteckovej smrti sme sa spolu so súrodencami stali vlastníkmi 50% všetkého majetku. 50% má mama, ktorá v dome býva. Musíme podať daňové priznanie?
0 0
bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5

Práve som si vyplnila DP k dani z nehnuteľností zo stranky: http://www.epi.sk/366/Dan-z-nehnutelnosti_12346.aspx.
PdF danového priznania sa dá vyplniť na počítači .
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

TomasSK Pozri príspevok
Ahojte mili poradaci,

zajtra sa vraciam na Slovensko a je to aj posledny termin pre odovzdanie tlaciv. Budem vam vdacny, ak mi poradite, pretoze na magistrate mi nezdvihaju telefon a na mail uz vobec neodpovedaju.

Kupil som panelakovy byt a neviem, ktore casti tlaciva musim vyplnit a odovzdat.
Vyplnil som zahlavie, uvodny list, prilohu o dani z bytov a sumarizaciu. Dan z pozemku som nevyplnal, kedze cely spoluvlastneny pozemok je zastavany panelakom a teda v kolonke 13 by bola 0. Je to tak spravne?

Dakujem a prajem pekny den.

Tomas
Vyplnil si to správne, ešte k tomu prilož kópiu listu vlastníctva (ak si ju už priložil k oznámeniu o vzniku daňovej povinnosti, tak nemusíš) a môžeš to poslať aj poštou.
Doplnenie: Posledný termín na odovzdanie je 2.2.2009.
Naposledy upravil vieroslava : 28.01.09 at 16:50 Dôvod: Doplnenie
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

VERONIKA6 Pozri príspevok
Po oteckovej smrti sme sa spolu so súrodencami stali vlastníkmi 50% všetkého majetku. 50% má mama, ktorá v dome býva. Musíme podať daňové priznanie?
Áno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať