Zavrieť

Porady

Priznanie k dani z nehnuteľnosti

Ahojte

Viete mi niekto poradiť kde sa dá stiahnuť tlačivo ktoré je potrebné vyplniť po kúpe nehnuteľnosti: Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti. Skúšal som to na stránke: www . finance . gov . sk, ale sa mi nejako nedarilo ho tam nájsť.

Ps: nie som podnikateľ a na Mestský úrad to mám ďaleko
Ďakujem
Usporiadat
janrakus janrakus

janrakus je offline (nepripojený) janrakus

Ďakujem za rady, pomohlo mi to
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

vieroslava Pozri príspevok
Áno.
Len pre informáciu, bola som sa tam pýtať a bolo mi povedané, že pokiaľ tam mama býva a ona platí, nič nemusíme podávať.
0 0
TomasSK TomasSK

TomasSK je offline (nepripojený) TomasSK

vieroslava Pozri príspevok
Vyplnil si to správne, ešte k tomu prilož kópiu listu vlastníctva (ak si ju už priložil k oznámeniu o vzniku daňovej povinnosti, tak nemusíš) a môžeš to poslať aj poštou.
Doplnenie: Posledný termín na odovzdanie je 2.2.2009.
Dakujem! Vyplnil som to aj rovno v PDF podla rady vyssie. Dnes to vyzera na dobry den :-)
0 0
ka.ja ka.ja

ka.ja je offline (nepripojený) ka.ja

Dobrý deň, rekonštrujujeme RD, máme vydané stavebné povolenie. Zatiaľ sa mi podaril zistiť, že pozemok, na ktorom dom stojí, máme zdaniť ako stavebný. Prosím o radu, ako je to so samotnou stavbou, je predmetom dane alebo sa ním stane až po kolaudácii? Ďakujem
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Ahojte, neviete, či je v Bratislave možné zníženie dane z bytu pre občana s ťažkým zdravotným postihnutím? Vypisujem známej Dp k bytu, je ZŤP, stiahla som si z netu prehlásenie na zníženie, ale neviem, či to mesto poskytuje, alebo nie?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Musíš si to pozrieť vo Všeobecne záväznom nariadení príslušného obvodu v BA. Tam kde sú poplatky za odpad, psa ap. Sú vyvesené aj na príslušných MsÚ
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Vďaka, našla som to tu http://www.bratislava.sk/vismo/dokum...74440&p1=65384
ak by to ešte niekto potreboval
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

VERONIKA6 Pozri príspevok
Len pre informáciu, bola som sa tam pýtať a bolo mi povedané, že pokiaľ tam mama býva a ona platí, nič nemusíme podávať.
Mama podá priznanie dane z nehnuteľnosti a ostatní spoluvlastníci by mali podpísať tzv. dohodu spoluvlastníkov na podanie daňového priznania dane z nehnuteľnosti kde sa vlastne uvedie, kto zo spoluvlastníkov toto DP podá a bude ho i platiť.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

ka.ja Pozri príspevok
Dobrý deň, rekonštrujujeme RD, máme vydané stavebné povolenie. Zatiaľ sa mi podaril zistiť, že pozemok, na ktorom dom stojí, máme zdaniť ako stavebný. Prosím o radu, ako je to so samotnou stavbou, je predmetom dane alebo sa ním stane až po kolaudácii? Ďakujem
Vy ste celý dom zbúrali ?
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte, tak teraz neviem: podávam daňové priznanie k dani z nehnuteľností (keďže sme v roku 2008 nadobudli nehnuteľnosť) a neviem na akom tlačive: či na starom z roku 2004 alebo na novom z roku 2008.Prosím usmernite ma.Ďakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

jamis Pozri príspevok
Mama podá priznanie dane z nehnuteľnosti a ostatní spoluvlastníci by mali podpísať tzv. dohodu spoluvlastníkov na podanie daňového priznania dane z nehnuteľnosti kde sa vlastne uvedie, kto zo spoluvlastníkov toto DP podá a bude ho i platiť.
Ďakujem za radu, ale bola som sa pýtať osobne a povedali mi, že keď tam mama naďalej býva a platí, netreba nič meniť. Dokonca som sa na to pýtala dvoch pracovníkov a odpoveď bola rovnaká.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
SILVIA54 Pozri príspevok
Ahojte, tak teraz neviem: podávam daňové priznanie k dani z nehnuteľností (keďže sme v roku 2008 nadobudli nehnuteľnosť) a neviem na akom tlačive: či na starom z roku 2004 alebo na novom z roku 2008.Prosím usmernite ma.Ďakujem
na tlačive z roku 2008
0 0
renkulka renkulka

renkulka je offline (nepripojený) renkulka

Dobry deň, chcela by som sa spýtať, kúpili sme pozemok v roku 2008 na podnik.účely, v 10/08 máme list vlastníctva z katastra, ale nebol dobrý, tak
nám urobili opravný, ale vystavený bol až v januári 2009. Uvádzam teda do daňového priznania za r.2008 tieto pozemky, keď sme ešte nemali list z katastra, alebo to uvediem až v DP za rok 2009? Ďakujem.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

renkulka Pozri príspevok
Dobry deň, chcela by som sa spýtať, kúpili sme pozemok v roku 2008 na podnik.účely, v 10/08 máme list vlastníctva z katastra, ale nebol dobrý, tak
nám urobili opravný, ale vystavený bol až v januári 2009. Uvádzam teda do daňového priznania za r.2008 tieto pozemky, keď sme ešte nemali list z katastra, alebo to uvediem až v DP za rok 2009? Ďakujem.
To, že kataster urobil chybu v liste vlastníctva neznamená, že pozemky ste už nevlastnili. Samozrejme, že podávate daňové priznanie už teraz.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

VERONIKA6 Pozri príspevok
Ďakujem za radu, ale bola som sa pýtať osobne a povedali mi, že keď tam mama naďalej býva a platí, netreba nič meniť. Dokonca som sa na to pýtala dvoch pracovníkov a odpoveď bola rovnaká.
Tak si to potom pekne zjednodušujú, pretože podať daňové priznania k dani z nehnuteľnosti je povinný podať každý, kto je vlastníkom nehnuteľnosti. To v praxi znamená, že je povinný podať DP i ten, kto je vlastníkom napr. i 1/100 nehnuteľnosti, alebo sa to rieši dohodou spomínanou dohodou spoluvlastníkov. Bývanie v danej nehnuteľnosti predsa neznamená, že som výlučný vlastník.
0 0
majo17k majo17k

majo17k je offline (nepripojený) majo17k

Ahojte. V r.2008 som získal nehnuteľnosti darovacou zmluvou. DP som podal, spolu s kópiou výpisov LV. Ale p.starostka povedala, že musím doniesť z katastra nejaké iné okolkované kópie LV že tieto, na ktorých je uvedené že "sú nepoužiteľné pre právne úkony" priložené nemajú byť. Podľa čoho p. starostka vychádzala? Musím ísť znova na kataster pre takýto výpis LV? Nestačia tie výpisy LV čo som dostal z katastra, spolu aj s darovacou zmluvou a geometrickým plánom? Ďakujem.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Stačia výpisy, ktoré si dostal z katastra, resp. iba kópie z nich. Originály si ponechaj. Pani starostka prekračuje svoje právomoci. Má možnosť skontrolovať si stav katastra na internete.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Tak to ja som pridávala listy vlastníctva stiahnuté z katasterportálu a nikto nepovedal ani slovo.
0 0
majo17k majo17k

majo17k je offline (nepripojený) majo17k

Zatiaľ ďakujem. Porozprávam sa o tom s ňou. Ak by mala námietky, požiadam ju, aby mi predložila zákon, alebo nariadenie,podľa ktorých ma núti k takémuto postupu.
0 0
farulova farulova

farulova je offline (nepripojený) farulova

privatny ekonomicky konzultant ...viac
ahojte,
chcela by som sa spýtať na jeden problém:
6.2.2009 bola vykonaná v katastri zmena vlastníkov nehnuteľnosti na základe dedičského konania, chcem sa preto spýtať, či DP sa podáva až v januári 20010, pretože som počula, že bola nejaká novelizácia zákona a DP sa malo podať ešte na základe nadobudnutia právoplatnosti dedičského konania.
Ja som o nejakej novelizácii nič nečítala a ani nepostrehla.
Ďakujem!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať