Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

pekny večer,
chcem sa Vás opytať ohľadom paušalnych vydavkov
som kozmetička a uplatnujem si 60% výdavkov. Nakoľko mam so susednou firmou spoločný vodomer a Vodarne mne účtuju vodu, ja ju nasledne refakturujem susednej firme. Jedná sa o dve faktury do roka cca po 220 Sk.
Možem si uplatňovať tých 60% výdavkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    ohľadom tých 60% by aj mňa niečo podobné zaujímalo. V podstate ide o to isté, že murár - remeselník vydal faktúru, kde je zahrnutý v podstate aj tovar - vaňa, umývadlo a pod. Má potom nárok na 60% alebo nie?
    V podstate nikde v zákone som niečo takého nenašla, iba že ak má prijmy iba z remeselnej živnosti - čo presne sa tým myslí?

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    martina 11 Pozri príspevok
    ohľadom tých 60% by aj mňa niečo podobné zaujímalo. V podstate ide o to isté, že murár - remeselník vydal faktúru, kde je zahrnutý v podstate aj tovar - vaňa, umývadlo a pod. Má potom nárok na 60% alebo nie?
    V podstate nikde v zákone som niečo takého nenašla, iba že ak má prijmy iba z remeselnej živnosti - čo presne sa tým myslí?
    Podstata režimu uplatňovania paušalnych výdavkov spočíva v zjednodušení administratívy spočivajucej v odbúraní vedenia JÚ teda aj v evidencii výdavkov na vynaloženie zdaniteľných príjmov.

    60% výdavkv sa uplatňuje voči všetkým prjmom SZČO prijatých v zdaňovacom období (povinnosť SZČO viesť o prijmoch evidenciu/, v súvislosti s výkonom živnosti.

    Odporúčam fakturovať jen prácu a cenu napr.vaňe, umyvadla dať zákaznikovi preplatiť oproti dokladu z reg. pokladne

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    globalpartner Pozri príspevok
    (povinnosť SZČO viesť o prijmoch evidenciu/
    Nielen o prijmoch:
    §6, (10) ... Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    Lianka Pozri príspevok
    Nielen o prijmoch:
    §6, (10) ... Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
    Ďakujem za doplnenie , ale zmyslom mojej odpovede nebolo ozrejmiť všetky otázky a povinnosti daňovníka s paušalnymi výdavkami preto tá zátvorka ako príklad suvisiaci s odpoveďov na položenú otázku.

    Samozrejme tak ako uvádzaš vo svojom prípevku daňovník okrem iných povinnosti má aj túto.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    globalpartner Pozri príspevok
    ... zmyslom mojej odpovede nebolo ozrejmiť všetky otázky a povinnosti daňovníka s paušalnymi výdavkami preto tá zátvorka ako príklad suvisiaci s odpoveďov na položenú otázku.
    Ok, ja som len povazovala za potrebne odpoved upresnit, nakolko ti, co si sem chodia po rady, nemusia byt znali veci a odpoved mohla niekoho zmiast.

    Etiketa Porady:
    9. V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému.

    Janulana je offline (nepripojený) Janulana

    Janulana
    V remeselných živnostiach je uvedené murárstvo. K nemu sú uvedené čiastkové voľné živnosti ako demolácie, príprava staveniska...Aké výdavky si môžem teda uplatniť 60% alebo 40%

    Janulana je offline (nepripojený) Janulana

    Janulana
    Janulana Pozri príspevok
    V remeselných živnostiach je uvedené murárstvo. K nemu sú uvedené čiastkové voľné živnosti ako demolácie, príprava staveniska...Aké výdavky si môžem teda uplatniť 60% alebo 40%
    Prosím, poraďte mi

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    kuk sem: http://www.porada.sk/843314-post18.html
    Podľa priloženej obsahovej náplne remeselných činností si to pekne zaraď a dozvieš sa aj % paušálnych výdavkov.

    Janulana je offline (nepripojený) Janulana

    Janulana
    Janulana Pozri príspevok
    Prosím, poraďte mi
    toto som si prezerala, len neviem, či aj tie čiastkové voľné živnosti sa rátajú ako remeselné. Keď áno, tak to znamená, že si môžem uplatniť 60%?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pozor 60% paušálnych výdavkov môžeš použiť len pri čisto remeselných činnostiach.

    Janulana je offline (nepripojený) Janulana

    Janulana
    to som chcela vedieť, čiže tie čiastkové už k nim nepatria. Takže na stavebné práce ako príprava staveniska si môžem uplatniť 40%. Správne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.