Zavrieť

Porady

Obsahová náplň remeselných živností

Ministerstvo vnútra uverejnilo dokument:
"Obsahová náplň remeselných živností"
Myslím, že sa nám zíde ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Neviem prečo , ale mne sa to nedar stiahnúť , nemôžem to ani otvoriť .....

    riordan je offline (nepripojený) riordan

    riordan
    Mám so sťahovaním podobné skusenosti. Cez MOZILU ani za svet, ale klasika explorer IDE!! Skús zmeniť prehliadač.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    riordan
    Mám so sťahovaním podobné skusenosti. Cez MOZILU ani za svet, ale klasika explorer IDE!! Skús zmeniť prehliadač.
    Ja som to v pohode otvorila cez Operu

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Dík za upozrnenie, to sa mi zíde.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zita5
    Neviem prečo , ale mne sa to nedar stiahnúť , nemôžem to ani otvoriť .....
    Vďaka , dnes vo firme som už otvorila prílohu .

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Pokládka zámkovej dlažby je remeselná živnosť? Prečítala som si remeselné živnosti ale fakt som si nie istá. Vie niekto?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Farks Pozri príspevok
    Pokládka zámkovej dlažby je remeselná živnosť? Prečítala som si remeselné živnosti ale fakt som si nie istá. Vie niekto?
    PREČÍTAJ SI MURÁRA .......však hore je priložená príloha , vychádzaj z toho ..................


    21. Murárstvo
    zahŕňa:
    Vykonávanie murárskych, obkladačských, šamotárskych prác, kladenie keramických podláh pri výstavbe, rekonštrukciách /mimo reštaurátorských prác/ súčasných i historických objektov. Odborné hlavne murárske práce zamerané na realizáciu múrov, klenieb z rôznych materiálov, murovanie kanalizačných stôk a nadväzujúcich kanalizačných a vodárenských objektov. Zhotovovanie vnútorných a vonkajších omietok, žiaruvzdorných výmuroviek, striekanie (torkretovanie). Osadzovanie prefabrikovaných prekladov, schodov, zárubní, okien, zábradlí, rímsových dosák, komínových zostáv a podobne. Vykonávanie konštrukcií zo sklobetónu, kyselinovzdorných podláh a obkladov, vykonávanie špeciálnych izolácií historických objektov, zhotovovanie mozaík (výtvarných podľa umeleckého návrhu) i mozaikových obkladov. Zhotovovanie zateplovacieho systému fasád budov vrátane povrchovej úpravy. Vykonávanie špeciálnych dlažieb (kamenné dosky, benátska dlažba). Obkladačské práce so všetkými druhmi obkladových materiálov vo vzťahu ku živnosti. Vykonávanie opráv žiaruvzdorných výmuroviek, vložkovanie komínov keramickými materiálmi.



    Stavebníctvo – kód 36

    3661 2 - murár
    3656 4 01 - operátor stavebnej výroby–murované konštrukcie
    3668 2 - montér suchých stavieb
    3682 2 11 - murár – výroba v stavebníctve

    charakteristika odboru:
    Vzdelávanie a príprava je zameraná na získanie odborných teoretických vedomostí a praktických zručností súvisiacich s vykonávaním odborných činností spojených s murovaním nosného a výplňového muriva, priečok, komínov, zhotovovaním vnútorných a vonkajších omietok, vykonávaním betonárskych prác, zhotovovaním obkladov a dlažieb, osadzovaním prekladov a výrobkov pridruženej stavebnej výroby, zhotovovaním izolácií proti zemnej vlhkosti, tepelných a zvukových izolácií, vykonaním údržby, opráv, adaptačných a rekonštrukčných prác a montáží stavebných projektov, úpravy interiérov a montáži ľahkých stavebných konštrukcií v bytových, občianskych, priemyselných objektoch, pri ich údržbe , opravách a rekonštrukcii, pri kreslení a čítaní technickej dokumentácii. Štúdium je zamerané na prípravu povolania murár a vykonávanie niektorých činností obkladača, betonára, omietkára, maliara, izolatéra a montéra suchých stavieb

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Takže je to remeselná živnosť, to znamená, že si môže uplatniť paušálne výdavky vo výške 60 %? Ďakujem pekne za odpoveď

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Farks Pozri príspevok
    Takže je to remeselná živnosť, to znamená, že si môže uplatniť paušálne výdavky vo výške 60 %? Ďakujem pekne za odpoveď
    Ja netvrdím , že je to v Tvojom prípade remeselná živnosť =60% , treba pozrieť čo má uvedené v predmete živnosti a či vydanie ŽL bolo podmienené aj dokladovaním ukončenia školy buď výučným listom alebo maturitným osvedčením a praxou .........na to treba dať pozor .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Farks Pozri príspevok
    Pokládka zámkovej dlažby je remeselná živnosť? Prečítala som si remeselné živnosti ale fakt som si nie istá. Vie niekto?
    Ešte doplním ........to že pokladá zámkovú dlažbu , ešte ho neoprávňuje si uplatniť 60% ako z remeselnej živnosti , tomu predchádza aj kontrola ŽL z Tvojej strany a súvis so Živnbostenským zákonom .

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    Prosím Vás ak na ŽL je uvedené vykonávanie ohlasovacej živnosti
    tesárstvo, klampiarske práce a pokrývačske práce je to remeselná
    živnosť? V prílohe živnostenského zákona som našla tesárstvo ale
    klampiarske a pokrývačske práce tam nie sú je tam kalampiarstvo
    a pokrývačstvo neviem či je to to isté? ďakujem.

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    a by som si chcela overiť ak je v ŽL okrem remeselnej živnosti / konkrétne stolárstvo, výroba nábytku/ aj napr. veľkoobchod a sprostredkovanie, ale táto druhá činnosť nie je vykonávaná, môžu sa na remeselnú činnosť uplatniť výdavky percentom 60 %?
    Zita5 Pozri príspevok
    Ešte doplním ........to že pokladá zámkovú dlažbu , ešte ho neoprávňuje si uplatniť 60% ako z remeselnej živnosti , tomu predchádza aj kontrola ŽL z Tvojej strany a súvis so Živnbostenským zákonom .
    Podľa mňa pokládka zámkovej dlažby nie je remeselná živnosť pretože v tom dokumente z Ministerstva bola ešte jedna kolonka ČIASTKOVÉ SÚVISIACE ČINNOSTI ( voľné živnosti) a tam je písané kladenie zámkovej dlažby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.