Zavrieť

Porady

Kedy vozidlo podlieha dani

Ahoj poraďáci, vyplňam daň z MV za rok 2008 a všimla som si že už sa daň nepočíta na dni ale na mesiace, a teraz keď sme kúpili auto 29.12.08 vznik DP 30.12.2008 čo uvediem do riadku 10 počet mesiacov v ktorých vozidlo podlieha dani? mám uviesť 1 mesiac aj keď tu ide len o dva dni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslím, že toto je absolútne zbytočne založená téma . Stačilo trocha pohľadať s úplne jednoduchými kľúčovými slovami "daň motorové vozidlo".

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, vyplňam daň z MV za rok 2008 a všimla som si že už sa daň nepočíta na dni ale na mesiace, a teraz keď sme kúpili auto 29.12.08 vznik DP 30.12.2008 čo uvediem do riadku 10 počet mesiacov v ktorých vozidlo podlieha dani? mám uviesť 1 mesiac aj keď tu ide len o dva dni?
    Áno, 1 mesiac.


    Ak by Ste auto začali používať 31.12.2008, daňová povinnosť vzniká až 1.1.2009.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Prosim Vas o radu. Na tlacive DP MV II.odiel - údaje o splnomocnenom zástupcovi.......atď, - musi byť tento oddiel vypisaný? V kolonke adresa trvaleho pobytu FO alebo sidlo PO ma sa uviest sidlo firmy alebo domaca adresa statutara ktory je napisany o par riadkov vyssie v tom istom oddiele?

    2. Otazka: Potvrdenie o podani daňového priznania k dani z MV - Daň na úhradu sa pise v SK? Je nejaka kolonka kde sa uz pise EUR alebo sa to len zaplati v Eurach?

    Dakujem

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Kvietocek Pozri príspevok
    Prosim Vas o radu. Na tlacive DP MV II.odiel - údaje o splnomocnenom zástupcovi.......atď, - musi byť tento oddiel vypisaný? V kolonke adresa trvaleho pobytu FO alebo sidlo PO ma sa uviest sidlo firmy alebo domaca adresa statutara ktory je napisany o par riadkov vyssie v tom istom oddiele?

    2. Otazka: Potvrdenie o podani daňového priznania k dani z MV - Daň na úhradu sa pise v SK? Je nejaka kolonka kde sa uz pise EUR alebo sa to len zaplati v Eurach?

    Dakujem
    Ahoj, v II. oddieli vyplnis udaje o statutarovi a zaroven tam uvedies adresu jeho trvaleho pobytu.

    co sa tyka druhej otazky, dan na uhradu vyplnis v SKK, v pomocnych vypoctoch prepocitas na EUR a zaokruhlis na eurocenty nadol a to aj zaplatis. V eurach uvazas riadok 52.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Jedinu sumu teda napisem na ten riadok 52 spravne? Ked mi vyslo 135,099 € po zaokruhlení je 135,09 €? Ďakujem

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Kvietocek Pozri príspevok
    Jedinu sumu teda napisem na ten riadok 52 spravne? Ked mi vyslo 135,099 € po zaokruhlení je 135,09 €? Ďakujem
    Preddavky na r.52 sa zaokrúhľujú matematicky, takže tam bude suma 135,10 €.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Povinnost na platenie preddavkov nevznikla takze na riadku 52 nic nebude. Plati sa dan jednorazovo. Niekde vsak ma byt kolonka na sumu v € aj pri jednorazovom plateni len neviem kde.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Práve na r.52. Takže r.52 sa vypisuje aj keď ti nevznikne povinnosť platiť preddavky na rok 2009. Je to totiž predpokladaná daň.

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ahojte, do predpokladanej dane sa počíta aj auto zamestnanca? Celý rok 2009 ho využíval na pracovné cesty pre firmu.

    adabirk je offline (nepripojený) adabirk

    adabirk
    - áno do predpokladanej dane sa uvádza aj daň za auto zamestnanca (§85 ods. 2 písm. a/), ak zamestnanec je zapísaný v dokladoch ako držiteľ a budú mu vyplácané cestovné náhrady,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.