Zavrieť

Porady

Hľadám Opatrenie MFSR - účtovanie

Hľadám aktuálne opatrenie MFSR 5292/2005-74 - malo by to byť nové opatrenie, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania k rámcovej účtovej osnove pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva. Na stránke ministerstva som toto opatrenie nenašla (veru si už ani nepamatám odkiaľ mám číslo tohto opatrenia). A tu na porade tuším Richard prilepil opatrenie zo 16. decembra 2002 23054/2002-92 - ale to je ešte stále aktuálne? Neviem, potrebujem sa do účtovnej smernice odvolať okrem zákona aj na opatrenie kde sa hovorí o konkrétnych číslach účtov a spôsoboch účtovania v podvojnom účtovníctve. Dakujem.
(ja nie som účt - takže mi to nie je very jasné )
veja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Ja mám len Opatrenie č. 23054/2002-92 v znení opatrenia č. 25167/2003-92 a opatrenia č. 10069/2004-74. Neviem o tom, že by bolo niečo novšie.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    To opatrenie, ktoré uvádzaš, bolo uverejnené vo Finančnom spravodajcovi č. 3/2005 pod č. MF/5292/2005-74 a platí pre finančné inštitúcie.
    Naposledy upravil Palino : 08.06.05 at 08:04

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Tak ako hovorí Palino - pozri FS č. 3

    32. Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky zo 16. marca 2005, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní a označovaní položiek účtovnej závierky, obsahovom vymedzení týchto položiek a rozsahu údajov určených z účtovnej závierky na zverejnenie pre finančné inštitúcie, ktoré nevykonávajú poisťovaciu činnosť a zaisťovaciu činnosť, pre Fond ochrany vkladov a Garančný fond investícií a ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 13. novembra 2002 č. 20 359/2002-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovej osnove pre banky, pobočky zahraničných bánk, Národnú banku Slovenska, Fond ochrany vkladov, ...
    FS: 2005 / 3 Dátum uverejnenia: 22. 3. 2005
    Číslo: MF/5292/2005-74 Problematika účtovníctva
    Takže ak som to right pochopila, kedže my sme iba obyčajná malá akciovečka - nás sa týkajú tie opatrenia, ktoré napísal do príspevku Palino. Hej?

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Kočtúchová
    Takže ak som to right pochopila, kedže my sme iba obyčajná malá akciovečka - nás sa týkajú tie opatrenia, ktoré napísal do príspevku Palino. Hej?
    Tak je to.

    Hľadám Opatrenie MFSR - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.