Zavrieť

Porady

Vzor r. 52 - v DP k dani z MV

som
Na DU KE IV. som dnes podávala DP k dani z MV za rok 2008 a musela som opraviť r.52 a doplniť do pomocných výpočtov dať poznámku, ako som k jeho výpočtu prišla. Preto Vám prikladám jeden príklad, ako to tu v KE chcú. Možno to aj v iných krajoch na Slovensku tak budú chcieť.

Napr.
IV. oddiel - Sumarizácia dane za všetky vozidlá ...
r.48 je 7 732,- SK (spolu vozidlá z r.18)
r.52 245,63 €

VII. oddiel - Pomocné výpočty
7 732,- : 30,126 = 256,65 - daň na úhradu
7400,- : 30,126 = 245,63 - predpokladaná daň
Usporiadat
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Robila som to takto: stiahla som si bezplatné tlačivo, od firmy, ktorá predáva účt. programy (napr.alfu) a vyplnila toto tlačivo. Vyplní celkom všetko čo treba a pani na DÚ v PO povedala že je to "ukážkové". Ja som povedala že to nie ja, že to program a bola pohoda. DÚ PO I. Ani s tým riadkom 52, ani s pomocnými výpočtami problémy neboli - nahodili sa samy.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

ahojte, skúsite mi niekto pomôcť? Vypisujem DP a neviem čo s riadkom 52... Neviem čo tam mám vlastne uviesť. Ide o DP za jedno osobné auto používané na podnikanie. Sadzbu dane mám 3000,- Sk.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ibiza Pozri príspevok
ahojte, skúsite mi niekto pomôcť? Vypisujem DP a neviem čo s riadkom 52... Neviem čo tam mám vlastne uviesť. Ide o DP za jedno osobné auto používané na podnikanie. Sadzbu dane mám 3000,- Sk.
V tomto prípade nedávaš r. 52 nevyplňuješ.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

a povieš mi aj prečo? To preto lebo nebudem platiť preddavky?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
áno, preto.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

ďakujem
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

No riadok 52 je predpokladana dan, tak tam sa pise dan v EUR.
Podla mna to vypisuje kazdy, aj ten co nema preddavky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mysimis Pozri príspevok
V tomto prípade nedávaš r. 52 nevyplňuješ.
Nesúhlasím, do r. 52 sa uvádza ročná sadzba dane za r.2009 v € za všetky vozidlá v evidencii k 1.1.09.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
cit. "poučenie" ...Tento údaj (v.r.52) je východiskový pri platení preddavkov na daň.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ekopo Pozri príspevok
cit. "poučenie" ...Tento údaj (v.r.52) je východiskový pri platení preddavkov na daň.....
Súhlasím, ale nikde som nenašla, že sa nevyplňuje, resp. vyplňuje len v prípade, ak vychádzajú platiť preddavky.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
veronikasad Pozri príspevok
Súhlasím, ale nikde som nenašla, že sa nevyplňuje, resp. vyplňuje len v prípade, ak vychádzajú platiť preddavky.
to záleží od toho, kto to preberie na DU...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ekopo Pozri príspevok
to záleží od toho, kto to preberie na DU...
Radšej o jeden riadok v DP vyplnený viac ako vyplašený telefonat od klienta, že mu volali z DU, že tam niečo chýba...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
kocúrkovo, pretože v tomto riadku sa uvádza predpokladaná daň podľa § 91 zákona o miestnych poplatkoch. A tento § hovorí o povinnosti platiť preddavky, ak predpokladaná daň presiahne u jedného správcu sumu 20.000,-Sk. Z uvedeného mám za to, že tento riadok sa vypĺňa v prípade, ak predpokladaná daň je vyššia ako 20.000,- Sk (nejakých 663,87 €). Z takto uvedenej sumy sa potom odvíjajú preddavky. V každom prípade je to však nedokonalá štylizácia uvedeného r. priamo v DP a tak isto nejasne formulované poučenie. Ale na to si zvykáme a niekto berie za to pekné prachy.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Vyplnila som tiež riadok 52, aj keď nebude povinnosť platiť preddavky. No uvidím, či budú mať k tomu výhrady.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

ibiza Pozri príspevok
ahojte, skúsite mi niekto pomôcť? Vypisujem DP a neviem čo s riadkom 52... Neviem čo tam mám vlastne uviesť. Ide o DP za jedno osobné auto používané na podnikanie. Sadzbu dane mám 3000,- Sk.
mysimis Pozri príspevok
V tomto prípade nedávaš r. 52 nevyplňuješ.
Pokiaľ má plátca dane aspoň jedno vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1.1.2009 musí vyplniť aj riadok 52.

Citujem z dokumentu DR SR

"Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane určenej vyšším územným celkom vo všeobecne záväznom nariadení platnom pre rok 2009, a to za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru 2009 u jedného správcu dane, vrátane vozidla, na ktoré je všeobecne záväzným nariadením znížená daň. Do predpokladanej dane sa nezapočítava sadzba dane za tie vozidlá, ktoré sú všeobecne záväzným nariadením oslobodené od dane.
Predpokladanú daň na rok 2009 uvedie daňovník v daňovom priznaní za rok 2008 na riadku 52 bez ohľadu na výšku predpokladanej dane. Sumu tejto dane uvedie daňovník v eurách."


Zdroj: Daň z motorových vozidiel v roku 2009
__________________
Katija
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Presne tak, a okrem toho musí napísať v VII. oddiely ako k tomu výpočtu došiel, tak ako som to v úvode napísala. Musela som to na DU dopísovať, tak boli daniari školení.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mnohé otázky sú zodpovedané v prílohe
http://www.porada.sk/925466-post1016.html
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

tak ja to radšej vypíšem...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ibiza Pozri príspevok
ahojte, skúsite mi niekto pomôcť? Vypisujem DP a neviem čo s riadkom 52... Neviem čo tam mám vlastne uviesť. Ide o DP za jedno osobné auto používané na podnikanie. Sadzbu dane mám 3000,- Sk.
Áno, vypisuješ r. 52 - v €.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

m.hladka Pozri príspevok
Presne tak, a okrem toho musí napísať v VII. oddiely ako k tomu výpočtu došiel, tak ako som to v úvode napísala. Musela som to na DU dopísovať, tak boli daniari školení.
Keby si DP poslala poštou, mohla si byť ušetrená .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať