Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

Tweety Pozri príspevok
DP podá za 4 mes. FO, do r. č. 7 uvedie c. Ak sro. používala MV ostatné mesiace v roku , tiež ho uvedie do DP.
Dobre, pod tym pismenom c zrejme myslis - § 85 ods. 1 písm. c) - používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie,

v tomto bode urcite panuje prilis vela protichodnych nazorov
Ak vozidlo prenajima s.r.o. za odplatu, ma z prenajmu prijem a tym padom ho vyuziva na podnikanie (alebo na cinnosti, z ktorych plynuce prijmy su predmetom dane z prijmov - §84 ods. 1).

Nemala by danove priznanie podavat s.r.o.-cka, a vydavky na dan zahrnut do ceny za prenajom?
Naposledy upravil bobiko : 22.01.09 at 11:46
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak vozidlo splňa sadzbu EURO 3* tak tú sumu uvediem na riadku 9 a riadok 8 nechám prázdny?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

zuzana Pozri príspevok
Ak vozidlo splňa sadzbu EURO 3* tak tú sumu uvediem na riadku 9 a riadok 8 nechám prázdny?
Na r.8 uvedieš normálnu sadzbu dane a na r.9 zníženú sadzbu.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

marta bodonova Pozri príspevok
Ešte sa raz uistim, je to N1 apočet náprav 2 - takže 3 400 zaplatim.
Je to tak správne?
Skontroluj si predchádzajúce roky, ak si platila viac, urob dodatočné DP a preplatok si buď vyžiadaj vrátiť, alebo sa dohodni so správcom dane, že ti prípadný preplatok preúčtujú na DzMV za rok 2008.
Tiež som sa tak pomýlila (DÚ KE I.) a 2 x 500,- sk za 2 roky mi bez problémov (a bez kotroly) vrátili.
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Ahojte!

Ak podnikateľ pozastavil živnosť napr. k 30.9.2008 ale stále má auto a platí splátky. Platí DzMV až do konca roka alebo len pokým mal auto v majetku FO, pokým bol FO?

ďakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Lucida Pozri príspevok
Ahojte!

Ak podnikateľ pozastavil živnosť napr. k 30.9.2008 ale stále má auto a platí splátky. Platí DzMV až do konca roka alebo len pokým mal auto v majetku FO, pokým bol FO?

ďakujem
daň z MV sa viaže na dobu využívania vozidla na podnikateľskú činnosť. T.j. podnikateľ používa vozidlo na podnikanie len počas vykonávania svojej podnikateľskej činnosti.
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
...a platí to aj v prípade, že ma živnosť iba pozastavenú, nie zrušenú?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Lucida Pozri príspevok
...a platí to aj v prípade, že ma živnosť iba pozastavenú, nie zrušenú?
vykonáva podnikateľskú činnosť ak má pozastavenú živnosť??? asi nie.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Monika Kováčová Pozri príspevok
daň z MV sa viaže na dobu využívania vozidla na podnikateľskú činnosť. T.j. podnikateľ používa vozidlo na podnikanie len počas vykonávania svojej podnikateľskej činnosti.
skúsim inak: Pozri § 84 odst. 1 Zákona č. 582/2004 o miestnych daniach a poplatkoch.
0 0
KATKA H KATKA H

KATKA H je offline (nepripojený) KATKA H

Daň z MV za rok 2008 platim ako SZČO za auto,ktore nie je zaradene v majetku. Okrem toho som spoločník v s.r.o., kde som v r. 2008 mal cestovné náhrady. Ma v tom prípade aj s.r.o. platiť daň z MV za to isté auto. Ďakujem.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Ako je to pri uplatňovaní paušálnych výdavkov, ktoré sa v skutočnosti nepreukazujú, ale SZČO samozrejme auto pri podnikaní používa...? Môže byť SZČO za nepodanie priznania k mot.voz. postihnutá? Je možné, že už to bolo niekde rozoberané, ale neviem nájsť k tomu stanovisko. Ďakujem.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Viete mi prosím niekto k tomu zaujať stanovisko?

SZČO mala na DÚ nahlásené automobily a platila preddavky, keďže bola predpokladaná daňová povinnosť vyššia ako 20.000,- Sk(vypočítané zo základných neznížených sadzieb). Po podaní daňového priznania som bol "zvozený" za to, že som uviedol znížené sadzby na niektorých automobiloch (t.j. EURO 3 a EURO 4,5) a ničím som to nepodložil.

Mala pravdu?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pozri:
http://www.porada.sk/923367-post35.html

a ešte prísp. 21 a 22 tu:
http://www.porada.sk/t87687-p3-dan-z...o-1-2-3-a.html
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Pekne nám tento rok začína. Ja som si bol istý, že nič nemusím dokladovať, ale niektoré správkyne majú asi svoje zákony. Keby som mal aspoň čas také veci riešiť.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Už dávno mám podozrenie, že DR SR číta poradu.
Takmer všetky otázky sú zodpovedané:
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Naco som ja citala 50 prispevkov v tejto teme?..potom som z nevladala skocila som na posledny a tu odpoved na vsetko...au ;o)

Chcem sa len uistit..dufam ze nedam navod na urychlenu novelizaciu zakona....uvedene ze zamestnavatel plati dan za auto zamestnanca len v pripade ze ten je jeho drzitelom....moze dat navod aby sa cestovne prikazy vyuctovavali na nejake cudzie auto...ci sa mylim;o)...cize zozen si kopiu technickeho preukazu najakeho kamosa a vyuctuj si cestu podla spotreby tohto auta...

opravte ma prosim a sa mylim
Naposledy upravil bui : 22.01.09 at 19:38
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Sumár nájdeš aj tu http://www.porada.sk/t98307-dan-z-mv...nia-dr-sr.html.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
jeeej parada, dakujem moc...druhy krat budem mudrejsia a pojdem odkonca....)
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

V r.2007 sa kúpilo úžit.vozidlo, ale sme zistili, že sa zle uviedla v DP 2007 celková hmotnosť vozidla.
Ak v tento rok podám správne DP,t.j. správnu hmotnosť vozidla, zistia, že v minulom roku bola chyba. Mám podať opravné DP za rok 2007 alebo
čakať ........ ?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Vyhľadávač mi nechce nájsť "zaokrúhlenie", tak sa pýtam Ako sa zaokrúhľujú preddavky na daň z MV ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať