Zavrieť

Porady

Dan z MV - limity EURO 1,2,3

Ahojte,
viete mi niekto poradit podla coho urcim, ci automobil splna limity urovni na znizenie dane z MV - EURO 3, EURO 4 a EURO 5??
dakujem
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

nika224 Pozri príspevok
Ja by som sa ešte opýtala - treba nejako dokladovať zníženie dane na daňový úrad? Napríklad doložením technického preukazu alebo nejako inak?
Na daňovom úrade som dostala informáciu, že dokladovať budem musieť až pri daňovej kontrole.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ahojte, ja sa chcem len uistiť, že keď je auto zaradené do EURO 4, tak daň uvediem iba na riadok 09, či má byť uvedená v r.08?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

KvetkaK Pozri príspevok
Ahojte, ja sa chcem len uistiť, že keď je auto zaradené do EURO 4, tak daň uvediem iba na riadok 09, či má byť uvedená v r.08?
Posúvam..
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

KvetkaK Pozri príspevok
Ahojte, ja sa chcem len uistiť, že keď je auto zaradené do EURO 4, tak daň uvediem iba na riadok 09, či má byť uvedená v r.08?
Pri vyplňani tlačiva na stranke DRSR ti ponuka na riadku 8 sadzby dane podľa druhov vozidiel a jednotlivych krajov. V riadku 9 ti ponúka už aj sadzby pre EURO3,4,5 a jednotlivé kraje.Tak že spravna odpoved je:
zníźená sadzba je uvedená len na riadku 09 ODDIELU III.
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

tie limity EURO 3,4,5 sú uvedené správne - ale chcem podotknúť - je problém tieto inf. zverejniť od daňového riaditeľstva? Predišlo by sa mnohým nedorozumeniam, problémom a pod. Kde to má obyčajný človek hľadať? Stále sa niečo vydáva mimo a ty len hľadaj, ako keby účtovníci nemali dosť práce v tomto období aj bezľ hľadania.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Aldan Pozri príspevok
tie limity EURO 3,4,5 sú uvedené správne - ale chcem podotknúť - je problém tieto inf. zverejniť od daňového riaditeľstva? Predišlo by sa mnohým nedorozumeniam, problémom a pod. Kde to má obyčajný človek hľadať? Stále sa niečo vydáva mimo a ty len hľadaj, ako keby účtovníci nemali dosť práce v tomto období aj bezľ hľadania.
Máš pravdu, ale myslím, že v prvom rade by úplné informácie mali poskytovať VÚC-ky, je to ich daň, ich peniaze . Daňové úrady sú správcom dane a peniaze posúvajú ďalej ....
0 0
adkars adkars

adkars je offline (nepripojený) adkars

ahoj, tak pre žilinský kraj, 6-8 ton základná sadzba je 11.660, Sadzba pre EURO 4 - teda znížená je 10.600,-
0 0
ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Ahojte, ohľadom tých limitov EURO 3,4 a vyššie mám v PC uložené usmernenie Trenčianskeho VUC ešte z januára 2008, kde sa písalo nasledovné:

Pre účely stanovenia sadzby dane podľa sadzobníka sa rozumie:
- vozidlom EURO 3* – vozidlo vyrobené po 1. januári 2000 resp. vozidlo staršie, u ktorého daňovník preukáže splnenie normy EURO 3
- vozidlom EURO 4** – vozidlo vyrobené po 1. januári 2005 resp. vozidlo staršie, u ktorého daňovník preukáže splnenie normy EURO 4 a vyššej

Teraz, keď to pozriem, už to tam nie je. Ja som podľa toho išla, takže musím poprezerať všetky už vyplnené priznania .
0 0
Erikaika Erikaika

Erikaika je offline (nepripojený) Erikaika

A keď na r. 49 nemám uvedený žiaden údaj týkajúci sa emisií , ani nikde inde v technickom preukaze? Jedná sa o nákladný automobil Tatra.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Erikaika Pozri príspevok
A keď na r. 49 nemám uvedený žiaden údaj týkajúci sa emisií , ani nikde inde v technickom preukaze? Jedná sa o nákladný automobil Tatra.
....vyrobený minimálne po 1.januári 2000?
0 0
Erikaika Erikaika

Erikaika je offline (nepripojený) Erikaika

Ninna Pozri príspevok
....vyrobený minimálne po 1.januári 2000?
Nie, vyrobená je pred týmto dátumom.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ak v r. 49 žiaden údaj, nespĺňa žiadne limity.
0 0
m.aj.a m.aj.a

m.aj.a je offline (nepripojený) m.aj.a

vajda65 Pozri príspevok
a toto zníženie sadzby ked splna euro4 je možné použiť aj pri osobných autách?
Pri sadzbách bratislavského kraja som nevidel nič o tom popísané, o koľko sa znižuje.

Ďakujem
Zdravím všetkých poraďakov.
Tiež riešim túto otázku, pretože doteraz som sa nestretla s tými skupinami EURO a zistila som, že ani Prešovský kraj si to neuvádza vo svojom nariadení k DzMV. Zníženie o 3O% základnej sadzby dáva len vozidlám pracujúcim s komunálnym odpadom. A mám to vyriešené.
Som naozaj rada, že takéto veci sa dajú spoločne prediskutovať a veľa pomôcť.
0 0
Ivetasp Ivetasp

Ivetasp je offline (nepripojený) Ivetasp

prikladám stanovisko DRSR Trenčín k zníženiu sadzby dane podla Euro3,4,5, konkrétne pre návesy:
0 0
Slovenka Slovenka

Slovenka je offline (nepripojený) Slovenka

Dnes 22.1.2009 sa na drsr objavila nová informácia:

Informácia
k zníženiu dane na vozidlo používané na podnikanie, ktoré spĺňa limity úrovne EURO 3,
EURO 4 alebo EURO 5
Predmetom dane z motorových vozidiel podľa § 84 ods. 1 zákona č. 582/2004 Z. z.
o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady
v znení neskorších predpisov (ďalej „zákon č. 582/2004 Z.z“.) je motorové vozidlo a prípojné
vozidlo kategórie M, N a O (ďalej len „vozidlo“), ktoré sa používa v Slovenskej republike na
podnikanie podľa Obchodného zákonníka alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú
predmetom dane z príjmov. Podľa § 86 ods. 2 písm. d) zákona č. 582/2004 Z.z. vyšší územný
celok môže vo všeobecne záväznom nariadení znížiť daň aj na vozidlo používané na
podnikanie, ktoré spĺňa limity úrovne EURO 3, EURO 4 alebo EURO 5.
Ak vyšší územný celok zaviedol zníženie dane na vozidlo používané na podnikanie,
ktoré spĺňa limity úrovne EURO 3, EURO 4 alebo EURO 5, zníženie dane si daňovník uplatní
na motorové vozidlo aj na prípojné vozidlo v nadväznosti na príslušné všeobecne
záväzné nariadenie.
Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica, odbor metodiky daní, január 2009
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Daňové riaditeľstvo SR Trenčín, 20.1.2009
...
Zníženie dane je možné si uplatniť iba u vozidiel kategórie M a N, pričom toto zníženie sa netýka vozidiel kategórie O. ...

http://www.porada.sk/923367-post35.html
---------------------------------


22.1.2009
...
Ak vyšší územný celok zaviedol zníženie dane na vozidlo používané na podnikanie,
ktoré spĺňa limity úrovne EURO 3, EURO 4 alebo EURO 5, zníženie dane si daňovník uplatní
na motorové vozidlo aj na prípojné vozidlo v nadväznosti na príslušné všeobecne záväzné nariadenie.

http://www.drsr.sk/wps/portal

Vyberte si ....

P.S. Oceňujem s akou rýchlosťou DR TN prehodnotilo svoje stanovisko a hneď 23.1.09 vydalo nové usmernenie v nadväznosti na usmernenie DR SR (je to v príspevku č. 41)
Naposledy upravil azla : 24.01.09 at 13:16
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
... uplatní si v nadväznosti na príslušné ...
A príslušné VZN neumožňuje uplatniť.

A ty sa vieš pritom ešte aj usmievať???
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Rozalka Pozri príspevok
... uplatní si v nadväznosti na príslušné ...
A príslušné VZN neumožňuje uplatniť.

A ty sa vieš pritom ešte aj usmievať???
Rozalka, ja mám dôvod usmievať sa .......
Náš (trnavský) kraj je v tomto (aspoň podľa vašich reakcií, keď iné kraje to nemajú) asi jedinečný:

Ročná sadzba dane pre vozidlá v rámci návesovej jazdnej súpravy (ťahač a náves) sa určí v zmysle § 88 ods. 2 písm. c) Zákona NR SR č. 582/2004 Z.z. v znení neskorších zmien a doplnkov podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v dokladoch vozidla, osobitne pre ťahač a osobitne pre náves. Vozidlo sa z hľadiska určenia sadzby dane zaradí do najbližšej nižšej daňovej skupiny podľa Hl. II. čl. IV. písm. b), než do akej by patrilo podľa celkovej hmotnosti uvedenej v technickom preukaze vozidla osobitne ťahač a osobitne náves. Sadzba dane pre náves a prípojné nemotorové vozidlo v súprave sa určí z emisnej triedy pre ťahač.
Naposledy upravil mandula : 22.01.09 at 19:55
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Prosím prosím ako mám postupovať v prípade prívesného vozíka? hmotnosť 750kg do ktorej EURO skupiny patrí? TT kraj.
0 0
Ivetasp Ivetasp

Ivetasp je offline (nepripojený) Ivetasp

prišlo mi z DRSR Trenčín ďalšie usmernenie k zníženiu dane pre návesy EURO3,4,5.



Daňové riaditeľstvo SR, pracovisko Trenčín na základe nového usmernenia, ktorým Ministerstvo financií SR prehodnotilo problematiku zníženia dane z motorových vozidiel pri prípojných vozidlách spĺňajúcich limity úrovne EURO 3, EURO 4 alebo EURO 5 Vám oznamuje, že zníženie dane si daňovník môže uplatniť aj na prípojné vozidlo ( kategória O ) ak spĺňa limity úrovne EURO 3, EURO 4, alebo EURO 5 nadväznosti na príslušné všeobecne záväzné nariadenie. Daňové riaditeľstvo vyššie uvedené zverejnilo dňa 22.1.2009 na internetovej stránke www.drsr.sk.
0 0
Načítať ďalšie