Zavrieť

Porady

registrácia - obrat

Dobrý deň,
prosím o radu, neviem či dobre rozumiem pojmu 12 po sebe nasledujúcich mesiacov - dosiahnutie obratu...
Ak npr. má niekto živnosť od 17.11.2007, obrat si počíta od 17.11.2007 - 17.11.2008, ak dajme tomu nedosiahne obrat, ako si to počíta ďalej?
vopred ďakujem za rady a názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozrite prílohu dolu , okrem iného je v tejto dobe strašne veľa tém , aj s príkladmi čo napísali poraďaci , len treba hľadať . Zadajte si do vyhľadávača napr. registrácia DPH .....alebo obrat .......a zoskupia sa všetky témy ohľadom obratu a následnej registrácie .

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    grušina Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu, neviem či dobre rozumiem pojmu 12 po sebe nasledujúcich mesiacov - dosiahnutie obratu...
    Ak npr. má niekto živnosť od 17.11.2007, obrat si počíta od 17.11.2007 - 17.11.2008, ak dajme tomu nedosiahne obrat, ako si to počíta ďalej?
    vopred ďakujem za rady a názory
    Sleduješ obrat za celé mesiace. Napr. 11/2007 - 10/2008, ďalej 12/2007 - 11/2008...

    Klikni sem :http://www.porada.sk/792646-post6.html

    Je tam výborná tabuľka od Rozalky, ktorá Ti pomôže.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Dovolila som si upraviť tabuľku na sledovanie obratu pre registráciu k DPH od Rozalky z predchádzajúceho linku tak, aby sa tam dali dopĺňať tržby v r. 2009 v EUR.
    Naposledy upravil Aljok : 26.02.09 at 16:23

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Tabuľku z predošlého príspevku som vymazala, lebo tam boli chybné vzorce.
    Prikladám opravenú. Za chybu sa moc ospravedlňujem.

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Dobrý deň. Ja by som sa len chcela opýtať, moja kamarátka si otvorila živnosť ako kaderníčka. Je neplatca dph a jej tržby za celé obdobie ktoré podniká je cca 120 000,- Sk čiže 3983,- €. Čo som si prečítala rôzne príspevky na registráciu dph, tak si len chcem overiť či som to pochopila správne, ak nemá tržby za posledné 12 kal.mes. 35 000,- € nie je povinná zaregistrovať sa ako platca dph. To znamená, že vlastne platcom dph sa nestane tak skoro, pretože jej tržby nikdy nebudú presahovať za 12 mes.tých 35000,- €. Ak sa mýlim opravte ma prosím. Na daňovom úrade jej povedali keď začala podnikať, že rok bude oslobodená od platenia dane a po roku sa uvidí a ten rok končí zajtra tak preto si to zisťujem. Ďakujem pekne

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Ja by som sa len chcela opýtať, moja kamarátka si otvorila živnosť ako kaderníčka. Je neplatca dph a jej tržby za celé obdobie ktoré podniká je cca 120 000,- Sk čiže 3983,- €. Čo som si prečítala rôzne príspevky na registráciu dph, tak si len chcem overiť či som to pochopila správne, ak nemá tržby za posledné 12 kal.mes. 35 000,- € nie je povinná zaregistrovať sa ako platca dph. To znamená, že vlastne platcom dph sa nestane tak skoro, pretože jej tržby nikdy nebudú presahovať za 12 mes.tých 35000,- €. Ak sa mýlim opravte ma prosím. Na daňovom úrade jej povedali keď začala podnikať, že rok bude oslobodená od platenia dane a po roku sa uvidí a ten rok končí zajtra tak preto si to zisťujem. Ďakujem pekne
    Ak nebude mať zákonom stanovený obrat, nemusí byt platca dph.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    trocha
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Na daňovom úrade jej povedali keď začala podnikať, že rok bude oslobodená od platenia dane a po roku sa uvidí a ten rok končí zajtra tak preto si to zisťujem. Ďakujem pekne
    ale toto je tuším trocha blbosť.

    Prvy rok nemusí platiť socialne poistenie, ale určite nie dane. Aj ked je viac ako isté, že pri obrate 120tisíc žiadne dane neplati.

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Tak jej na daňovom úrade povedali, že bude oslobodená od platenia dane a čo sa týka sociálky tú tiež neplatila rok a uvidíme po 30.06.2009. Ďakujem za všetky Vaše rady.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Tak jej na daňovom úrade povedali, že bude oslobodená od platenia dane a čo sa týka sociálky tú tiež neplatila rok a uvidíme po 30.06.2009. Ďakujem za všetky Vaše rady.
    dufam, že danové priznanie podala

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    tabuľka je super ale ak chcem skontrolovať od r. 2009 ako to tam mám nahodiť? dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.