Zavrieť

Porady

ak som nedala oznamenie na DU, mozem sdostat pokutu?

ahojte, ak som zabudla podat oznamenie do 30.01.2008, ye od 01.01.2008 pouzivam vozidlo a teraz som podala dan z motorovych vozidiel za rok 2008 a zaplatila dan. myslite, ye mi hrozi pokuta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mackova Pozri príspevok
    ahojte, ak som zabudla podat oznamenie do 30.01.2008, ye od 01.01.2008 pouzivam vozidlo a teraz som podala dan z motorovych vozidiel za rok 2008 a zaplatila dan. myslite, ye mi hrozi pokuta?
    Áno môže byť.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    V prípade,že pred rokom 2008,bol automobil zaradený v majetku a bol už podané DP,tak nie,ak nebolo doteraz podávané DPzMV,tak áno.

    halimino je offline (nepripojený) halimino

    halimino
    Viem, že to patrí do inej porady, ale keď to tu už čítam:
    Ja mám opačný prípad. SZČO v r. 2006 prihlásil vozidlo, zaplatil DzMV, uplatnil si výdavky. V r. 2007 - vozidlo neodhlásil, neplatil DzMV, uplatňoval len paušálne výdavky. Čo teraz? Nie je pre neho výhodnejšie auto odhlásiť k 1. 1. 2007? Alebo má doplatiť DzMV + pokutu aj za rok 2007? Ešte jeden detail - tým autom v 7/08 havaroval a bola mu priznaná totálna škoda.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ten váš DÚ je teda lacný, u nás pod 2000 (SK) to nejde.

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    katka1905 Pozri príspevok
    Tiež sa mi to stalo a podľa informácií na DÚ to má byť len pokuta 200,- SKK.
    Rozalka Pozri príspevok
    Ten váš DÚ je teda lacný, u nás pod 2000 (SK) to nejde.
    Rozalka, povedz im, nech si podrobnejšie pozrú § 35 zákona 511/1991 Z.z.

    (7) Ak daňový subjekt nesplní v lehote

    a) registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu,
    b) oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu môže uložiť pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.

    pozn. pod čiarou:
    8a)Napríklad zákon č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    halimino Pozri príspevok
    Viem, že to patrí do inej porady, ale keď to tu už čítam:
    Ja mám opačný prípad. SZČO v r. 2006 prihlásil vozidlo, zaplatil DzMV, uplatnil si výdavky. V r. 2007 - vozidlo neodhlásil, neplatil DzMV, uplatňoval len paušálne výdavky. Čo teraz? Nie je pre neho výhodnejšie auto odhlásiť k 1. 1. 2007? Alebo má doplatiť DzMV + pokutu aj za rok 2007? Ešte jeden detail - tým autom v 7/08 havaroval a bola mu priznaná totálna škoda.
    Podľa prílohy tu
    http://www.porada.sk/925466-post1016.html
    na 1. strane je odpoveď na otázku, či sa platí DMV pri uplatňovaní paušálnych výdavkov.

    ak som nedala oznamenie na DU, mozem sdostat pokutu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.