Zavrieť

Porady

Kamera na mini dvd

Ahojte poraďáci.
Kúpili sme kameru Samsung na mini dvd pred 1,5 rokom za celkom slušné peniaze kvôli novonarodenému synčekovi. Prvý polrok - zhruba 6 mini dvd mi šlo cez nero skopírovať a napáliť na normálne dvd. Odvtedy mi síce mini dvd skopíruje, ale začne napaľovať len cca 10-70% a ukončí napaľovanie. (zlyhalo to) Neviem kde je chyba, používame dvd - RW, pomohlo by ak by sme použili iný druh? (značky sme vyskúšali rôzne a stále to isté) Nedá sa to skopírovať ani do PC aby bolo celé video.
Alebo mám dať kameru reklamovať kým je v skúšobnej dobe?
Má niekto podobný problém?
Už som z toho zúfala...
Usporiadat
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

Ahoj,
Zle mozu byt 4 veci.
1.DVD kamera 2. Mini DVD 3. Napalovacka na PC 4.DVD disk

Pisala si malo informacii a zaroven trochu zmatocne.
Code:
Odvtedy mi síce mini dvd skopíruje,
a
Code:
Nedá sa to skopírovať ani do PC
Musime ist teda vylucovacim sposobom.
1.Kamera vie korektne nahrat na mini DVD? To mozes otestovat ak nieco nahrajes a pustit to priamo z kamery napr. do TV. Ak ano tak kamera je OK a zaroven aj mini DVD.
2.Da sa mini DVD skopirovat do PC?

Ivan
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Ja sa moc v týchto veciach nevyznám. Zo začiatku, tých prvých 6 dvd mi šlo skopírovať do PC, aj cez nero napáliť na normálne dvd. Tie ďalšie dvd už nejdu skopírovať ani napáliť - teda začne ten napaľovací proces ale ukončí to s tým že to zlyhalo. V kamere sa to dá pozrieť, cez Tv som to neskúšala, ale vyskúšam.
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

anna81 Pozri príspevok
Ja sa moc v týchto veciach nevyznám. Zo začiatku, tých prvých 6 dvd mi šlo skopírovať do PC, aj cez nero napáliť na normálne dvd. Tie ďalšie dvd už nejdu skopírovať ani napáliť - teda začne ten napaľovací proces ale ukončí to s tým že to zlyhalo. V kamere sa to dá pozrieť, cez Tv som to neskúšala, ale vyskúšam.
Cize ked nahras nieco na kamere potom vyberies minidvd z nej a vlozis do mechaniky PC tak to vies alebo nevies skopirovat do pocitaca?
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

my sa asi nerozumieme. išlo, opakujem "išlo" mi skopírovať do Pc tie prvé mini dvd aj som ich v pohode napálila. Potom sa to nejako pokašlalo alebo čo a nejde mi to nahrať do PC. Už to neviem ináč vysvetliť a ďakujem za tvoju trpezlivosť so mnou.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Teraz sme si zohnali nového nera, tak to znova vyskúšam a ozvem sa.
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

anna81 Pozri príspevok
my sa asi nerozumieme. išlo, opakujem "išlo" mi skopírovať do Pc tie prvé mini dvd aj som ich v pohode napálila. Potom sa to nejako pokašlalo alebo čo a nejde mi to nahrať do PC. Už to neviem ináč vysvetliť a ďakujem za tvoju trpezlivosť so mnou.
Uz som myslim pochopil . Vyskusaj skopirovat minidvd na inom PC. Tym si budeme isty ci nieje mechanika na PC pokazena.
A ine dvd,cd sa daju skopirovat do PC? Resp. vypalit.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Tie mini dvd mi nešli skopírovať ani na inom PC. Ostatné DVD som skopírovala aj vypálila bez problémov, ale neskúšala som skopírovať nejaké iné mini dvd - myslím tým z inej kamery, ale to ani nemám možnosť vyskúšať, pretože nik takú kameru v mojej blízkosti nemá.
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

anna81 Pozri príspevok
Tie mini dvd mi nešli skopírovať ani na inom PC. Ostatné DVD som skopírovala aj vypálila bez problémov, ale neskúšala som skopírovať nejaké iné mini dvd - myslím tým z inej kamery, ale to ani nemám možnosť vyskúšať, pretože nik takú kameru v mojej blízkosti nemá.
Ked si to zosumarizujeme,tak:
Nahrat na kameru ide, ale nejde uz skopirovat miniDVD do PC. Kedze si vyskusala aj ine znacky miniDVD aj skusala skopirovat do ineho PC, tak vyzera to ,ze kamera sice napaluje ale akosi "divne" kedze sa to neda prekopirovat do PC.
Odniesol by som kameru do predajne na reklamaciu. Asi sa pokazila napalovacka v kamere.

Este by som pozrel mozno do manualu alebo do menu v kamere ci sa neprestavili nejake nastavenie. ci nenapaluje to v nejakom inom formate. Resp. mala by tam byt nejaka moznost nastavenie "factory setting" .Ak nie je taka moznost alebo nie je take nastavenie tak to nechat reklamovat.
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

Ked si to zosumarizujeme,tak:
Nahrat na kameru ide, ale nejde uz skopirovat miniDVD do PC. Kedze si vyskusala aj ine znacky miniDVD aj skusala skopirovat do ineho PC, tak vyzera to ,ze kamera sice napaluje ale akosi "divne" kedze sa to neda prekopirovat do PC.
Odniesol by som kameru do predajne na reklamaciu. Asi sa pokazila napalovacka v kamere.

Este by som pozrel mozno do manualu alebo do menu v kamere ci sa neprestavili nejake nastavenie. ci nenapaluje to v nejakom inom formate. Resp. mala by tam byt nejaka moznost nastavenie "factory setting" .Ak nie je taka moznost alebo nie je take nastavenie tak to nechat reklamovat.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Tak ani v tom novom Nere mi to nejde skopírovať ani napáliť. Ešte som rozmýšľala:
a) vyskúšam kúpiť iný druh mini dvd,( značky som síce vyskúšala iné, ale vždy som používala -RW,) teraz skúsim kúpiť +R a uvidíme...
b) zohnať nejaké mini dvd z inej kamery, (čo bude asi problém tak rýchlo ho zohnať lebo záruka mi končí už o 2 mesiace)
Len či mi uznajú reklamáciu ak to nepôjde ani v prípade a ani v prípade b.?
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Už som z toho zúfala, malý by sa rád na tie dvd pozeral (rozprávky ho nezaujímajú) ale nechcem dávať do prehrávača mini dvd aby som ich nepoškodila.
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

anna81 Pozri príspevok
Už som z toho zúfala, malý by sa rád na tie dvd pozeral (rozprávky ho nezaujímajú) ale nechcem dávať do prehrávača mini dvd aby som ich nepoškodila.
Pokial sa nebude brutalne zaobchadzat s datovou stranou media tak nijak ho nemozes poskodit.
Este mozes vyskusat tie mini dvd-R.
Dalsia moznost je zobrat mini DVD RW a skusit hocico napalit na PC. Staci par suborov. Predtym ,ale daj v nere moznost uplny format media.
Potom budeme na 99% isty ,ze v com je problem.
Ak pojde vypalit na PC miniDVD tak chyba je v kamere.
Ak nepojde vypalit tak je zle miniDVD,ale moze byt chybna aj kamera.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

skúška - nedarí sa mi dať príspevok..
Naposledy upravil anna81 : 04.02.09 at 16:15
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Stal sa zázrak! Konečne mi napálilo mini dvd! Ale predtým bola kamera v reklamácii, lebo mi tam neprepínal jeden knoflíček, možno pri tom opravili aj napaľovačku. Len dúfam že to nebola náhoda.. Tie predchádzajúce mini dvd (čo boli nahrávané ped reklamáciou) mi napáliť stále nejdú. Teraz musím rýchlo natočiť nové mini dvd a potom uvidíme.. Dúfam že to nebola náhoda.
Ďakujem za rady aj trpezlivosť so mnou. Potom sa ozvem.
Anna
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Už tretí krát sa tu pokúšam pridať prispevok a akosi sa mi nedarí..
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

anna81 Pozri príspevok
Stal sa zázrak! Konečne mi napálilo mini dvd! Ale predtým bola kamera v reklamácii, lebo mi tam neprepínal jeden knoflíček, možno pri tom opravili aj napaľovačku. Len dúfam že to nebola náhoda.. Tie predchádzajúce mini dvd (čo boli nahrávané ped reklamáciou) mi napáliť stále nejdú. Teraz musím rýchlo natočiť nové mini dvd a potom uvidíme.. Dúfam že to nebola náhoda.
Ďakujem za rady aj trpezlivosť so mnou. Potom sa ozvem.
Anna
Super
Nie je zac.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Ešte by som mala k tebe jednu maličkú prosbu. Vieš mi stručne a zrozumiteľne vysvetliť aký rozdiel je v dvd +r, -r, +rw, -rw ? Viem že na r sa zapisuje a na rw sa dá aj prepisovať, ale neviem nič o tých znamienkach. Chcela by som byť trošku v obraze. Ďakujeeem!
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

anna81 Pozri príspevok
Ešte by som mala k tebe jednu maličkú prosbu. Vieš mi stručne a zrozumiteľne vysvetliť aký rozdiel je v dvd +r, -r, +rw, -rw ? Viem že na r sa zapisuje a na rw sa dá aj prepisovať, ale neviem nič o tých znamienkach. Chcela by som byť trošku v obraze. Ďakujeeem!
Ahoj,

Este si zabudla na jeden DVD-RAM
R a RW si napisala spravne.
- format vyvinula firma Pioneer a podporovala ho DVD FORUM ako pokracovanie CD-RW (cerveny laser)
+ format vyvinula firma Sony + podporovali ho dalsie firmy, hlavne Microsoft (modry laser).
Zacal sa konkurencny boj,ktory nikto nevyhral (nie ako to bolo v pripade Blue Ray nad HD DVD). Aby z toho bol este vacsi zmatok tak prisla na trh aj DVD-RAM, ale ta sa neujala. Aj + aj - maju svoje vyhody. Kapacita je u oboch rovnaka 4.7GB.
Teba ako spotrebitela nemusi zaujimat ci kupujes + alebo -. Vsetky nove napalovacky a aj stare min. 3 roky dozadu podporuju oba formaty. Nero ma taku funkciu ,ktora vie zistit ake media podporuje napalovacka a v kamere treba mrknut do manualu.

Ivan
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ivoovi Pozri príspevok
Ahoj,

Este si zabudla na jeden DVD-RAM
R a RW si napisala spravne.
- format vyvinula firma Pioneer a podporovala ho DVD FORUM ako pokracovanie CD-RW (cerveny laser)
+ format vyvinula firma Sony + podporovali ho dalsie firmy, hlavne Microsoft (modry laser).
Zacal sa konkurencny boj,ktory nikto nevyhral (nie ako to bolo v pripade Blue Ray nad HD DVD). Aby z toho bol este vacsi zmatok tak prisla na trh aj DVD-RAM, ale ta sa neujala. Aj + aj - maju svoje vyhody. Kapacita je u oboch rovnaka 4.7GB.
Teba ako spotrebitela nemusi zaujimat ci kupujes + alebo -. Vsetky nove napalovacky a aj stare min. 3 roky dozadu podporuju oba formaty. Nero ma taku funkciu ,ktora vie zistit ake media podporuje napalovacka a v kamere treba mrknut do manualu.

Ivan
Je to pekne vysvetlené. Doplním len, že niektoré DVD prehrávače spred cca 6 rokov nebrali napr. DVD s označením "+". Teraz sú už prehrávače prispôsobené pre oba formáty.

A k tomu DVD-RAM - on sa síce masovo neujal, ale na trhu stále existuje. Neujal sa podľa mňa kvôli vyššej cene (disk stojí cca 15€), ale poskytuje neporovnateľné výhody oproti jeho konkurentovi - formátu RW. Na RW môžeš napaľovať, aj dopaľovať, ale nedá sa na ňom mazať určitá časť. Treba vtedy vymazať celý disk. Naproti tomu RAM sa práva podobne ako HDD, kde možno pridávať záznamy, mazať záznamy, doplňovať súbory. Teda je oveľa flexibilnejší ako RW a jeho záznamová stopa je odolnejšia a trvácnejšia. Pri RW literatúra uvádza, že ho je údajne možné prepísať až 1000x, u RAM literatúra uvádza možnosť prepísať až 100.000 x (v praxi treba tieto údaje brať s rezervou, to sú laboratórne hodnoty).

Ja napr. používam DVD RAM na archiváciu fotiek, vždy dopálim len nové.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Ďakujem za odpovede.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať