Zavrieť

Porady

Súbor hnuteľných vecí

Pekný deň prajem ...,

s.r.o. kúpila "lisovacie kliešte" OC: 27.000,- Sk, ale na doklade z ERP je vyúčtované nasledovné:

lisovacie kliešte OC 27.000,- Sk
nastavec OC 3.000,- Sk
nastavec OC 2.900,- Sk
-------------------------------
Spolu: 32.900,- Sk + dph 19% atď.

Konateľ povedal, že kliešte "pracujú" aj samostatne bez nastavcov, čiže by som dala na 5xx, ale na druhej strane som si vypočula názor, že nastavce "nepracujú" samostatne, že kam by som dala tie (rozumej na aký účet), tak neviem či to mám brať celé ako súbor hnut. vecí a zaradiť ako majetok v OC a odpisovať. Ďakujem ...
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie je nutný znalecký s pečiatkou. Stačí kvalifikovaný posudok človeka zodpovedného za túto transakciu, ktorý vie zdôvodniť kúpu.
Dajú sa použiť aj obstarávacie ceny predávajúceho.
vyčleniť spomínané zrno, ostatné sú plevy bez hodnoty - aj tak to ide do šrotu.
Drobné stavby - na 042, platby za prípadnú lividáciu - demoláciu tiež na 042, výnos z prípadnej šrotácie mínusom na 042 - predpokladám, že ide o nejaký podnikateľský zámer niečo na získanom pozemku vybudovať /ak ide o pozemok vzhľadom na spomínané drobné stavby./
"zrno" oceniť pomocou kľúča z vyššie uvedeného príspevku vychádzajúc z kúpnej ceny.
jednotlivé ceny "zrn" je možné ešte individuálne upraviť podľa znalostí ako sa teraz pohybujú ceny na trhu podobných vecí.
Treba sa s tým pohrať, nie je to však vec účtovníčky - treba vrátiť "nákupcovi" s požiadavkou v zmysle našich príspevkov.
0 0