Zavrieť

Porady

Daňový nedoplatok 6.- Sk

Ahojte.

Pri vypisovaní daňového prznania k dani z príjmov som zistil, že mám daňový nedoplatok 6.- Sk (príčinou sú zle vypočítané preddavky na výplatných páskach - zrejme zle zaokrúhlené).
Vie mi niekto poradiť či musím túto čiastku daňovému úradu uhradiť, alebo to môžem smelo ignorovať?

Ak by mi robili ročné zúčtovanie v práci, tak by mi to zrejme stiahli z najbližšej výplaty, no ale keďže si robím priznanie sám neviem čo s tým.
Nechcem prísť o možnosť darovania 2%.

Vďaka.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

montanistik Pozri príspevok
Ahojte.

Pri vypisovaní daňového prznania k dani z príjmov som zistil, že mám daňový nedoplatok 6.- Sk (príčinou sú zle vypočítané preddavky na výplatných páskach - zrejme zle zaokrúhlené).
Vie mi niekto poradiť či musím túto čiastku daňovému úradu uhradiť, alebo to môžem smelo ignorovať?

Ak by mi robili ročné zúčtovanie v práci, tak by mi to zrejme stiahli z najbližšej výplaty, no ale keďže si robím priznanie sám neviem čo s tým.
Nechcem prísť o možnosť darovania 2%.

Vďaka.
Ak chceš 2% darovať, musíš nedoplatok doplatiť.
0 0
montanistik montanistik

montanistik je offline (nepripojený) montanistik

Je to normálne? Nevzniklo to mojou chybou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

montanistik Pozri príspevok
Je to normálne? Nevzniklo to mojou chybou.
Otázka neznie tak, čia je vina, ale, či je, alebo nie je, nedoplatok na dani. Ak by si % nechcel darovať, doplácať nemusíš, ale ak chceš darovať, dane musíš mať vyrovnané.
0 0
Anna Priščáková Anna Priščáková
Pri najbližšej platbe preddavkou dane, zaplatíš o túto čiasku viac
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anna Priščáková Pozri príspevok
Pri najbližšej platbe preddavkou dane, zaplatíš o túto čiasku viac
Vôbec to nie je isté.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Vôbec to nie je isté.
A hlavne, je to nesprávny postup.
0 0
montanistik montanistik

montanistik je offline (nepripojený) montanistik

Takže, po podaní daňového vypíšem šek na 20 centov a pošlem daňovému úradu. Tak je to OK?
Myslýte, že potom už mám istotu, že budú 2% požité na účely podľa paragrafu 50?
0 0
montanistik montanistik

montanistik je offline (nepripojený) montanistik

Myslíte?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anna Priščáková Pozri príspevok
Pri najbližšej platbe preddavkou dane, zaplatíš o túto čiasku viac
Nesúhlasím, robí si sám daňové priznanie, musí to uhradiť daňovník v termíne do 31.3.09, nie zamestnávateľ. /poštovné alebo poplatky banky budú určite vyššie ako nedoplatok dane/
0 0
Anna Priščáková Anna Priščáková
Mám dvoch zamestnancov jeden je iba závisla činnosť, má daňový nedoplatok 3,-Sk . Takže mu to prirátam a odvediem .
druhý zamestnanec aj podniká, má nedoplatok podľa ročného zúčtovania preddavkov 7,-sk. Takže tento nedoplatok si odvedie on sám pri podávaní daňového priznania z príjmu zo závislej činnosti a z podnikania. Dobre som to pochopila.?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anna Priščáková Pozri príspevok
Mám dvoch zamestnancov jeden je iba závisla činnosť, má daňový nedoplatok 3,-Sk . Takže mu to prirátam a odvediem .
druhý zamestnanec aj podniká, má nedoplatok podľa ročného zúčtovania preddavkov 7,-sk. Takže tento nedoplatok si odvedie on sám pri podávaní daňového priznania z príjmu zo závislej činnosti a z podnikania. Dobre som to pochopila.?
Ak chcú darovať 2 % dane, musia tento nedoplatok uhradiť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anna Priščáková Pozri príspevok
Mám dvoch zamestnancov jeden je iba závisla činnosť, má daňový nedoplatok 3,-Sk . Takže mu to prirátam a odvediem .
druhý zamestnanec aj podniká, má nedoplatok podľa ročného zúčtovania preddavkov 7,-sk. Takže tento nedoplatok si odvedie on sám pri podávaní daňového priznania z príjmu zo závislej činnosti a z podnikania. Dobre som to pochopila.?
1. 3.- korunový nedoplatok DÚ nemusí doplatiť, samozrejme, ak nechce dačovať 2% zdaní.
2. tomu zamestnancovi RZD nerobíš, on sám si musí podať DP, pretože má príjmy z podnikania aj zo ZČ.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ak pri podávaní DP B vyjde na r. 78 nedoplatok dane vo výške 250 Sk a zároveň na preddavkoch r. 98 a 100 bolo zrazených 4000 Sk je výsledok preplatku 4000Sk alebo 4000 -251 Sk? Viem , že daň do výšky 500 Sk sa nevyrubí , ale ak sa kompenzuje s preplatkom tak sa neprihliada na nedoplatok do výšky 500Sk ?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

IVEB Pozri príspevok
Ak pri podávaní DP B vyjde na r. 78 nedoplatok to nie je nedoplatok, ale vypočítaná daň dane vo výške 250 Sk a zároveň na preddavkoch r. 98 to nie je preddavok, ale zrážková daň a 100 bolo zrazených 4000 Sk je výsledok preplatku 4000Sk alebo 4000 -251 Sk? Viem , že daň do výšky 500 Sk sa nevyrubí , ale ak sa kompenzuje s preplatkom tak sa neprihliada na nedoplatok do výšky 500Sk ?
napíš aká suma bola zrazená ako preddavok
Naposledy upravil mzdarka renca : 18.02.09 at 16:28
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Preddavok bol zrazený vo výške 3600Sk a zrážková daň bola 400 Sk. Na tom riadku 78 vyšla vypočítaná daň 250 Sk.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

IVEB Pozri príspevok
Preddavok bol zrazený vo výške 3600Sk a zrážková daň bola 400 Sk. Na tom riadku 78 vyšla vypočítaná daň 250 Sk.
Ak je vypočítaná daň na r.78 250 Sk a neuplatňujete si daňový bonus, tak dole do r.91 napíšete 0 a vrátia vám celé zaplatené preddavky a aj zrážkovú daň, t.j. preplatok na r. 105 bude 4000 Sk.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

vďaka
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

A ten nedoplatok 6,-Sk sa priráta v najbližšej výplate zamestnanca k preddavkom alebo niekde inde?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Polly404 Pozri príspevok
A ten nedoplatok 6,-Sk sa priráta v najbližšej výplate zamestnanca k preddavkom alebo niekde inde?
Preplatok/nedoplatok z ročného zúčtovania dane je samostatná položka na výplatnej páske.
0 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

Prosím, nič sa v tejto téme nezmenilo? Na riadku č. 64 daňového priznania k dani z príjmov "A" mám nedoplatok vo výške 9 centov. Musím ho uhradiť, však? (chcem darovať 2% daní...)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať