Zavrieť

Porady

Namontovanie elektromeru

muž
Milí poraďáci, mám takýto problém: po strýkovi som zdedil domček. Problém je v tom, že on býval v CZ a v poslednej dobe pred smrťou neplatil za elektrinu preto mu odmontovali elektromer. Ja to teraz chcem dať napojiť, ale v elektrárni mi povedali, že zo zákona musím dať urobiť kompletnú novú prípojku s revíznou správou a že ma to bude stať cca v prepočte 500 eura. Vie mi niekto z Vás poradiť ? Veď prípojka je tam, len elektromer odmontovali aj to bez toho, aby ho na to upozornili že neplatí. Veľmi pekne ďakujem.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

elkibo Pozri príspevok
Papiere na pripojenie novej pripojky si musite vybavit sam. To za vas nikto nespravi. Ani obvodny monter, ani obvodny technik. Obvodny monter (najdete ho v miestnych elektrarnach) tak zozenie akurat nejake kontakty kedze sa pohybuje v tomto prostredi a urobi pripojku ako fusku.
Ale ved on ma pripojku, ziadnu netreba robit. Staci namontovat budik.
0 0
elkibo elkibo

elkibo je offline (nepripojený) elkibo

misomiso Pozri príspevok
Ale ved on ma pripojku, ziadnu netreba robit. Staci namontovat budik.
Pisal som to na predchadzajucej strane ze z dovodu neplatenia netreba robit novu pripojku. Ked uz existuje stara pripojka tak obvodny monter bude zbytocny a s nim pridete do kontaktu iba vtedy ked vas pride zapojit. Ale toho staci len pozdravit a on vie co dalej, maju svoje papiere. V celom procese znovupripojenia je dolezity OBVODNY TECHNIK.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Správa pre "legolas" - vkladateľa správy.
Nedá sa Vám poslať správa na Vašu adresu.

K veci uvádzam, ako som Vám včera slúbil cez Vašu schránku, že zistím, ako to je s pripojením noivého elektromeru.

V jednoduchosti je to tak, ako som uviedol v predchádzajúcej verejnej správe.
1. Rozvodné závody sú Vám povinné namontovať nový elektromer, na základe podanej žiadostia prípadného vyrovnania dlhu.
2. Vychádzam z toho, že elektrická prípojka je "živá", teda nerobí sa nová.
3. V žiadnom prípade nemôžu od Vás chcieť vybudovanie novej prípojky s meraním na oplotení a pod. za predpokladu funkčnosti stávajúcej.
4. V takomto prípade nemajú od Vás pýtať ani revíznu správu od vnútorných rozvodov, lebo ich zaujíma rozvod len po elektromer. S rozvodom - prípojka sa nič nerobilo.
5. V danom prípade sa nemení odberné miesto, mení sa len zákazník (odberateľ) odberného miesta.


PS : Včerajšia správa na Vášu adresu, je použiteľná (jej druhá časť), ak by Vám robili problémy. Počítam s tým, že nebudú, ale treba tvrdo požadovať namontovanie noveého elektromeru. Jednoducho nenechať sa odbiť.

Nech sa to podarí, držím palce.


CIMOM
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Ja mám takú skúsenosť, že som kúpil dom kde bolo zrušené odberné miesto, ale ponechaný elektromer; po majiteľovi ktorý tam nechal nejakú (nie veľkú) sekeru. Keď som chcel dom znova pripojiť k elektrine, na elektrárňach (SSE) mi najprv povedala pracovníčka na frontovej línii že ma pripoja ak:
- vyrovnám starý dlh
- zaplatím pripájací poplatok.

Tak reku, pýtal som sa že chcem hovoriť s vedúcou (divízny štáb), počkal som si ešte ďalšiu hodinku.

Vedúca bola OK, vypočula moje argumenty (nepreberám záväzky za starého majiteľa + doložil som pôvodným majiteľom podpísaný preberací protokol, do kt. sme zaznačili stav elektromera v deň prevzatia nehnuteľnosti, t.j. elektrárne dostali presný stav elektromera, od ktorého som začal brať elektriku ja). Starý dlh som necvakal a ak si dobre pamätám, tak pripojili ma aj bez poplatku. Dali si povedať.
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Prosím o info:
Koľko stojí PROJEKT el. rozvodu v rodinnom dome (BB kraj)? Tých horeuvedených 300 EUR je strop - či priemer?
Naposledy upravil inajana : 11.03.09 at 19:20
0 0
elkibo elkibo

elkibo je offline (nepripojený) elkibo

inajana Pozri príspevok
Prosím o info:
Koľko stojí PROJEKT el. rozvodu v rodinnom dome (BB kraj)? Tých horeuvedených 300 EUR je strop - či priemer?
To uplne zavisi od daneho domu kolko bude zasuviek, svetiel, vypinacov... Ceny su rozne. Najlepsie obvolat jednotlivych projektantov a povedat kolko ma RD izieb kolko bude mat vypinacov, zasuviek, svetiel, ci bude pracka, elektricky bojler, el. sporak, umyvacka, vana, sprchovy kut, ventilator ... Je tam strasne vela veci... Takze cena sa neda povedat ani priblizne lebo moze byt odchylka aj 200 eur
0 0
Lubomir1 Lubomir1

Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

Ako je to, prosím ťa, ak chcem zatiaľ pripojiť elektrinu do záhrady do stavebného rozvádzača (tzv. antoníček), Stavať chcem neskôr, ešte nemám ani projekt. Elektrický stĺp je 20cm od plotu. Zatiaľ nieje ani poriadny plot, len staré pletivo.

Zatiaľ chcem len kosiť trávu, avšak taktiež musí byť nejaká elektrina na miešačku, keď sa bude stavať.
0 0
elkibo elkibo

elkibo je offline (nepripojený) elkibo

Lubomir1 Pozri príspevok
Ako je to, prosím ťa, ak chcem zatiaľ pripojiť elektrinu do záhrady do stavebného rozvádzača (tzv. antoníček), Stavať chcem neskôr, ešte nemám ani projekt. Elektrický stĺp je 20cm od plotu. Zatiaľ nieje ani poriadny plot, len staré pletivo.

Zatiaľ chcem len kosiť trávu, avšak taktiež musí byť nejaká elektrina na miešačku, keď sa bude stavať.
Tak potrebujes projekt na elektricku pripojku aj s prislusnymi povoleniami. Ked to uz budes mat a budes mat elektriku tak vsetko co zapojis za elektromer, je tvoja vec. To ze nemas ohradu nevadi, rozv. umiestnis na nozicky min. 600mm od terenu.
Inak mas idealny pripad ked stlp je hned pri pozemku, cele by ta to malo vyjst cca 300-400eur vratane materialu, projektu, reviznej spravy.
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Cena PROJEKTU bola 210 Eur vonkajší rozvod od stĺpa +vnútro jednopodlažný dom (3 izby + kúpelňa = 100 m2)
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

nebudem zakladať novú tému, dám sem.

Na chate som mal spoločnú prípojku zo susedom, pomery sa pomenili, reps. v budúcnosti sa zmenia.

Chcel by som vlastný merač. Môžem spraviť elektromer umiestniť z vonkajšej strany chatky (2 metre od cesty)?
Ako dotiahnem kábel od suseda (po zemy, či sĺp, či z chatky na chatku)? Je vzdialený do max. 15 m.

Ak som správne pochopil, tak všetko môže spraviť známy, čo má na všetko povolenie a elektrárne, prídu len namontovať elektromer a spustiť šťavu?

Aká by bola pri tomto cena? Myslím čo by si pýtali elektrárne? SSE
0 0
Lubomir1 Lubomir1

Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

elkibo Pozri príspevok
Ked to uz budes mat a budes mat elektriku tak vsetko co zapojis za elektromer, je tvoja vec.
A kde bude treba umiestniť elektromer? Bude treba na hranici záhrady (budúci plot) vymurovať nejaké skrinku na elektromer?
Naposledy upravil Lubomir1 : 15.03.09 at 12:07
0 0
elkibo elkibo

elkibo je offline (nepripojený) elkibo

Lubomir1 Pozri príspevok
A kde bude treba umiestniť elektromer? Bude treba na hranici záhrady (budúci plot) vymurovať nejaké skrinku na elektromer?
Ak este nevies ako bude vyzerat buduci plot tak elektromerovy rozvadzac jednoducho umiestni na dve zelezne nozicky, musi byt ale 600mm nad terenom.
0 0
Lubomir1 Lubomir1

Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

elkibo Pozri príspevok
Ak este nevies ako bude vyzerat buduci plot tak elektromerovy rozvadzac jednoducho umiestni na dve zelezne nozicky, musi byt ale 600mm nad terenom.
Ďakujem za info. Ešte jeden detail, elektromerovy rozvadzac (pravdepodobne so zabudovaným elektromerom) môže byť umiestnený kdekoľvek na pozemku, alebo tak, aby bol viditeľný/prístupný z ulice?

Jedná sa o to, aby počas našej neprítomnosti niekto načieno nebral prúd, alebo nebodaj rozvádzač neukradol.
0 0
elkibo elkibo

elkibo je offline (nepripojený) elkibo

Lubomir1 Pozri príspevok
Ďakujem za info. Ešte jeden detail, elektromerovy rozvadzac (pravdepodobne so zabudovaným elektromerom) môže byť umiestnený kdekoľvek na pozemku, alebo tak, aby bol viditeľný/prístupný z ulice?

Jedná sa o to, aby počas našej neprítomnosti niekto načieno nebral prúd, alebo nebodaj rozvádzač neukradol.

Musi byt na hranici pozemku koli odpoctu pracovnikov elektrarni. Ked sa bojis aby ti ho neukradli tak ho dobre ukotvy a s ciernym odberom to urob tak ze si zadovaz elektromerovy rozvadzac s okienkom na odpocet hodin a prirob si ku nemu zamok aby si si ho mohol zamykat ked vypnes pri odchode z pozemku hlavny istic.

Clovece tento tvoj prispevok ma prinutil zamysliet sa nad tym aky su niektory "ludia" svine. Kradnu poctivym ludom ktory su stastny ze konecne nieco nasetrily aby z velkou radostou zacali budovat svoj sen a zrazu niekto ich vykradne a to tam este nebyvaju. Hajzli su to co vykradaju stavby a takym prajem nech sa im v zivote vobec nedari a nech ich postretne dobre velke nestastie.
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Trošku je to mimo - ale možno ani nie - keď má byť elektromer "súčasťou" oplotenia:
nám ukradli 60 bm plotu - už namontované Al pletivo.
A že z poistky nebolo nič - plot je súčasťou nehnuteľnosti, ktorá sa ukradnúť "nedá"!?!?!?
0 0
Lubomir1 Lubomir1

Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

A ako je to vlastne s denným a nočným prúdom - meraním?

Ešte nemáme projekt domu (hudba budúcnosti), ale pri žiadosti o pripojenie elektriny je možnosť výberu jednotarifné alebo dvojtarifné meranie.

Uvažujeme o plynovom kúrení (je prípojka na plyn), ale človek nikdy nevie. Je zriadenie a prevádzka dvojtarifného merania drahšia, alebo je to jedno?
0 0
elkibo elkibo

elkibo je offline (nepripojený) elkibo

Lubomir1 Pozri príspevok
A ako je to vlastne s denným a nočným prúdom - meraním?

Ešte nemáme projekt domu (hudba budúcnosti), ale pri žiadosti o pripojenie elektriny je možnosť výberu jednotarifné alebo dvojtarifné meranie.

Uvažujeme o plynovom kúrení (je prípojka na plyn), ale človek nikdy nevie. Je zriadenie a prevádzka dvojtarifného merania drahšia, alebo je to jedno?
Odporucam dvoj tarif, ceny vravia v prospech duo tarify. vid cennik zse: http://www.zse.sk/index.php?www=sp_d..._navigation=65 Kazdopadne projekt na RD by som riesil ohrevom teplej vody prostrednictvo bojleru lebo ked sa ohrieva voda v bojlery cize ked je nizka tarifa tak cela domacnost ide na Nizku Tarifu. A NT sa dava aj poobede cca na 2 hodiny. Vtedy sa da prat varit vysavat... co za rok usetri niekolko desiatok EUR.
Aj keby ste si momentalne nechceli dat dvoj tarif tak si kupte uz hned na zaciatku rozvadzac na dvojite meranie a do domu si privedtte z rozvadzacu jeden kabel navyse s oznacenym CYKY 3C*1,5 ten bude spinat stykac v domovom rozvadzaci ktory spina elektricky bojler.
0 0
Čertík Čertík

Čertík je offline (nepripojený) Čertík

elkibo Pozri príspevok
Odporucam dvoj tarif, ceny vravia v prospech duo tarify. vid cennik zse: Kazdopadne projekt na RD by som riesil ohrevom teplej vody prostrednictvo bojleru lebo ked sa ohrieva voda v bojlery cize ked je nizka tarifa tak cela domacnost ide na Nizku Tarifu. A NT sa dava aj poobede cca na 2 hodiny. Vtedy sa da prat varit vysavat... co za rok usetri niekolko desiatok EUR.
Aj keby ste si momentalne nechceli dat dvoj tarif tak si kupte uz hned na zaciatku rozvadzac na dvojite meranie a do domu si privedtte z rozvadzacu jeden kabel navyse s oznacenym CYKY 3C*1,5 ten bude spinat stykac v domovom rozvadzaci ktory spina elektricky bojler.
Predpriprava je vyborna vec. A to s tou nocnou tarifou...Dojde monter, nahodi prepinacky, ktore spinaju 8 hodin v kuse v noci. A uz su tie 2 poobednajsie hodiny zavadzajuce...
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Čertík Pozri príspevok
Predpriprava je vyborna vec. A to s tou nocnou tarifou...Dojde monter, nahodi prepinacky, ktore spinaju 8 hodin v kuse v noci. A uz su tie 2 poobednajsie hodiny zavadzajuce...

Problematika je zložitejšia
záleží od regionu
pásiem je viac.
Napr. môže byť aj 8 hod cez deň, max. 2 hod za sebou,...

SSE majú x-taríf, ... treba sa ísť k ním informovať a všetko prekonzultovať,...
0 0
radokar radokar

radokar je offline (nepripojený) radokar

elkibo Pozri príspevok
Postup pre zapojenie elektromeru v Regionalnej sprave sieti STRED a v ostatnych len s malymi obmenami:
- ist do elektrarni vypisat ziadost o pripojenie (dohodne sa aj maximalna rezervovana kapacita)
- projektant urobi projekt
- elektrarne schvalia projekt stanovia poziadavky a predpisy
- na obecnom alebo mestskom urade (treba stavebny urad) sa poziada o ohlasenie o drobnej stavbe (OoDS)
- ak sa buduce vedenie bude v zemi krizovat s inymi vedeniami treba dolozit k ohlaseniu o stavbe od kazdej dotknutej stavby vyjadrenie (SPP, vodari...) - daju aj peciatku do projektu
- ak sa ide pod statnu cestu treba aj povolenie regionalnej spravy ciest (od 15 novebra do 15 marca neudeli ziadne povolenie koli zimnej udrzbe) - toto sa dolozi k OoDS
- po vydani ohlasenia sa zapocnu prace
- pretlacanie popod cestu vam urobia aj ty ktory vam pretlacali vodu, plyn..., netreba na to drahu firmu, treba sa spytat po okoli usetrite na tom niekolko stoviek eur ( miestni borci 1m - 4-8eur, firma 1m 20-30eur)
- plati: po SPP skrinku ktora je na stlpe verejneho vedenia si platite vsetko sam. SPP skrinku a elektricky kabel z vedenia davaju elektrarne v prip. rekonstrukcie zadarmo, nova pripojka cca 180eur. (neviem ako v pripade odpojenia z dovodu neplatenia)
- pripojku moze robit len ten ktory ma vydane z technickej inspekcie Povolenie na elektricke pripojky. (ak si to chcete robit sam, potom si zozente peciatku osoby ktora to ma)
- ak je vsetko hotove treba reviznu spravu - urobi revizny technik, plan skutocneho vyhotovenia a firmu ktora elektricku pripojku vyhotovila. Toto vsetko aj s OoDS zanesiete do elektrarni kde si s vami dohodnu termin kedy vam pridu namontovat elektromer a zapojit SPP.
Cele ak si to budete robit sam a vyznate sa v elektrike vas to vyde cca 300eur (10m privod zo stlpa s podtlacanim popod cestu - rozvadzac - 10m privod do domu) ak si to date robit elektrikarovy zaplatite zhruba o 250 - 300eur viac. Ak niekto vypyta viac tak sa chce nabalit. Najdite si druheho.
A ako sa to robi ked chcem len vedenie vzduchom zmenit na vedenie zemou, napr pri rekonstrukcii strechy sa potrebujem zbavittych drotov hore na starej streche? Od el. stĺpa do pripojky pri plote by som to mal cca 2 metre.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať