Zavrieť

Porady

Namontovanie elektromeru

muž
Milí poraďáci, mám takýto problém: po strýkovi som zdedil domček. Problém je v tom, že on býval v CZ a v poslednej dobe pred smrťou neplatil za elektrinu preto mu odmontovali elektromer. Ja to teraz chcem dať napojiť, ale v elektrárni mi povedali, že zo zákona musím dať urobiť kompletnú novú prípojku s revíznou správou a že ma to bude stať cca v prepočte 500 eura. Vie mi niekto z Vás poradiť ? Veď prípojka je tam, len elektromer odmontovali aj to bez toho, aby ho na to upozornili že neplatí. Veľmi pekne ďakujem.
Usporiadat
chalupar1 chalupar1

chalupar1 je offline (nepripojený) chalupar1

Dobrý deň obraciam sa na vás z problémom a zároveň žiadam o radu alebo aspoň nejaké info::
Kúpil som starší domček a potrebujem namontovať a prihlásiť elektromer!!ja viem že to nie je až taký problém ale.......
Bývalý majiteľ odhlásil elektromer z dôvodu že momentálne mimo sk a nechcel zbytočne platiť.Teraz som to kúpil a bol som oboznameny že nové zapojenie elektromeru stoji asi okolo 650 € ...
Neviem zdá sa mi že táto suma je trocha vysoká!
Je to starší domček a skrinka na elektromer je už prerobená a daná vonku pred domček elektrický rozvod by mal byť urobený už podla nových smerníc ale to neviem ešte presne
ale skrinka je vonku na záhradke a sú v nej aj ističe a trčia tam aj drôty z kábla.ostalo to tak po vymontovaní elektromera ..
prosim o radu čo treba urobiť pre prihlasenie a kolko to fakt asi stoji
vopred vám dakujem za všetky rady
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

chalupar1 Pozri príspevok
Dobrý deň obraciam sa na vás z problémom a zároveň žiadam o radu alebo aspoň nejaké info::
Kúpil som starší domček a potrebujem namontovať a prihlásiť elektromer!!ja viem že to nie je až taký problém ale.......
Bývalý majiteľ odhlásil elektromer z dôvodu že momentálne mimo sk a nechcel zbytočne platiť.Teraz som to kúpil a bol som oboznameny že nové zapojenie elektromeru stoji asi okolo 650 € ...
Neviem zdá sa mi že táto suma je trocha vysoká!
Je to starší domček a skrinka na elektromer je už prerobená a daná vonku pred domček elektrický rozvod by mal byť urobený už podla nových smerníc ale to neviem ešte presne
ale skrinka je vonku na záhradke a sú v nej aj ističe a trčia tam aj drôty z kábla.ostalo to tak po vymontovaní elektromera ..
prosim o radu čo treba urobiť pre prihlasenie a kolko to fakt asi stoji
vopred vám dakujem za všetky rady
no hold smola. Mám taký pocit na 90%, že to bude toľko stáť. Prípojka bola zrušená a takže ju budú musieť nanovo pripojiť. V cene by mal byť aj elektromer. Inak keď prebehla tá slávna liberalizácia trhu s elektrinou a jej dodávateľmi skús sa opýtať aj v iných spoločnostiach. Možno budeš prekvapený aké cenu sú u jednotlivých dodávateľoch.
0 0
canbo canbo

canbo je offline (nepripojený) canbo

Prípojky rieši zákon, STN normy a hlavne pripojovacie podmienky rozvodných závodov. Postup je následovný:1. žiadosť o opätovné pripojenie .
2. Technik rozvodných závodov po obhliadke vydá stanovisko pre pripojenie, podľa tohto stanoviska sa postupuje ďalej.
Cena "pripojenie" (zaregistrovanie do systému) stojí 5000sk.
Plus min. nová revízna správa cca 1000 sk.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

andiablo Pozri príspevok
no hold smola. Mám taký pocit na 90%, že to bude toľko stáť. Prípojka bola zrušená a takže ju budú musieť nanovo pripojiť. V cene by mal byť aj elektromer.
Za elektromer sa neplatí, ten bol a vždy aj bude majetkom distribútora. Nakoľko bolo odberné miesto zrušené, teda neexistuje a musí sa nanovo zriadiť. Pri novom odbernom mieste sa platí pripojovací poplatok, ktorý zahŕňa v sebe predovšetkým pomernú časť nákladov na vybudovanie sietí. V takýchto prípadoch je diskutabilné, aké nové náklady vzniknú, odhliadnuc od toho že príde technik a pripojí elektromer. Bohužiaľ pravidla sú jednotné a výnimky sa nerobia. Aj preto je treba vždy zvážiť, či je výhodne na nejaký čas zrušiť odberné miesto.
andiablo Pozri príspevok
Inak keď prebehla tá slávna liberalizácia trhu s elektrinou a jej dodávateľmi skús sa opýtať aj v iných spoločnostiach. Možno budeš prekvapený aké cenu sú u jednotlivých dodávateľoch.
Alternatívni predajcovia elektriny sú iba obchodníci a nemajú žiadny vplyv na zriadenie nového OM. Toto je v kompetencii distribútora.
0 0
zetta zetta

zetta je offline (nepripojený) zetta

Pripojím sa k tejto téme kedže môj problém sa tiež týka elektromeru a to konkrétne jeho premiestnenia.
Bývam v RD ktorý som zdedil. k povodnémo RD sa ešte velmi dávno spravila prístavba (nová bytová jednotka z vlastným vchodom). V tom čase si nikto nič nekomplikoval. Z najbližšieho uzla natiahli meter káblu na povale a zneho spravili komplet rozvod pre prístavbu.
Prístavbu zdedil môj brat a chce si zriadiť novú prípojku ten kto mu vybavuje prípojku mu povedali že elektromer bude mať vonku. Ale tiež mu povedali že aj ja si musim prerobiť svoju prípojku a tiež mi si musím dať hodiny von pred dom.
Dôjde mi to úplne choré aby kvôli jednému káblu som si prerábal prípojku.

Zaujímalo by ma či to je naozaj tak alebo nie? resp aké stým máte skúsenosti.
Ďakujem každému za rady.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môžete sa s bratom dohodnúť a urobiť podvojnu prípojku od vášho elektromeru .Stačí si kúpiť este jedny hodiny ,zapojí vám to skoro každý elektrikár.
0 0
kkukucova kkukucova

kkukucova je offline (nepripojený) kkukucova

Dobrý deň,

prepáčte , že Vás vyrušujem, len som tu tak prebehla všetky príspevky a chcela by som sa Vás niečo stpýtať...

Bývame v samostatne stojacom RD vo dvore svokrovcov... čiže je ich dom - dvor - a my.

Vzhľadom na to, neviem či to budem vedieť presne vysvetliť, el. hodiny sú u nich, my sme napojení na nich... nemáme svoje hodiny, len rozvodnú skriňu---

ako by to bolo v tomto prípade, keby sme chceli svoj vlastný elektromer?

ešte som chcela povedať, že svokrovci majú aj elektrický kotol, tak patríme do skupiny veľkoodberateľov? proste platíme mesačne zálohové platby nad 200 eur dohromady
...
my sme doma traja , z toho celé mesiace pracujeme a chodíme domov až okolo 16.00, tak neverím, že spálime eletriku za 100 Eur my traja.
tak som len chcela vedieť , čo by nás stál nový elektromer....
nemáme novostavbu, je to starší RD...

bližšie info, neviem čo ešte
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

no tým že ste napojený na ich elektormer ste zaradený ako veľká domácnosť. Veľa ľudí malo s tým problém. Stačí sa obrátiťt na príslušnú elelektráreň a tam vypíšete žiadosť o pripojenie. Oni V8m uvedú aké podmienky musíte splniť aby Vám dali zvlásť elektromer.
0 0
addo77 addo77

addo77 je offline (nepripojený) addo77

radokar Pozri príspevok
A ako sa to robi ked chcem len vedenie vzduchom zmenit na vedenie zemou, napr pri rekonstrukcii strechy sa potrebujem zbavittych drotov hore na starej streche? Od el. stĺpa do pripojky pri plote by som to mal cca 2 metre.
rovnaka otazka. Vdaka.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

projekt
vyjadrenie od distribucky kde urcia technicke podmienky
dat prerobit
revizia
odovzdanie revizie distribucke

najlespie zistit na infolinke meno technika pod ktoreho spadate a ist rovno za nim, tak dohodnete najrychlejsie a nebudu zbytocne problemy a natahovacky. Samozrejme, vsetky papiere potom oficialne, ale mat to proste dopredu dohodnute.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Chcel by som poprosiť ak by ma niekto vedel odkázať na nejakú normu alebo zákon prikazujúci mať hodiny v oplotení domu.Pretože sa mi nejako nezdá že existuje nejaký právny podklad k tomu aby ma pri zmene napr.hlavneho ističa mohli núťiť premiestnovať hodiny.Viem že v čechách pred časom novinári tolko žmíkali nejakého šéfa distribúcie až nakoniec priznal že na to právo nemajú.V novom dome to je jedno ale v staršom ked by som mal kôli takej drobnosti toto prerábať tak by to vyšlo dosť draho a rozbombardoval by som si kus domu.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Mne osobne sa tiez ta poloha nezda idealna, ale neriesim.
Povinnost merania na hranici pozemku je zakotvena v pripojovacich podmienkach distribucky ktore sa zavazujete respektovat pri podpise zmluvy. Zakon, ani nroma to neprikazuje. Mate proste moznost volby, podpisat alebo nie.

Ale ma to aj svoje vyhody - napriklad nevedia na 100% nasit poskodenie elektromera vam, nakolko je verejne pristupny - uz im par pravnikov za to kleplo po prstoch ked zacali rozdavat pokuty.
Ale z distribuckami sa celkom da, elektrikari su normalny ludia vacsinou :-) Ale co tu citam v poslednom case, tak SPP sa sprava ako najvacsie hovado, takze plynomer v plote by som nechcel ani omylom.
0 0
laceti laceti

laceti je offline (nepripojený) laceti

zial nenarobis s tim nic,mozes podakovat novym smerniciam EU,ktore jasne vymedzuju, kde ten ele.ma byt namontovany,su odberatelia ktori dodnes este maju elmer priamo v dome,v tom pripade maju elektrarne smolu,ale akonahle zrusia odber tak uz novy sa uskutocny podla EU smernic.
0 0
Roman Gabko Roman Gabko

Roman Gabko je offline (nepripojený) Roman Gabko

A je možné takýto projekt na novú prípojku zaradiť do projektu domu, prípadne do projektu osadenia na pozemok keď sa ešte len bude zadávať projekt pre novostavbu ?
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

ano, idealne riesenie
0 0
dzanka32 dzanka32

dzanka32 je offline (nepripojený) dzanka32

CIMOM Pozri príspevok
Správa pre "legolas" - vkladateľa správy.
Nedá sa Vám poslať správa na Vašu adresu.

K veci uvádzam, ako som Vám včera slúbil cez Vašu schránku, že zistím, ako to je s pripojením noivého elektromeru.

V jednoduchosti je to tak, ako som uviedol v predchádzajúcej verejnej správe.
1. Rozvodné závody sú Vám povinné namontovať nový elektromer, na základe podanej žiadostia prípadného vyrovnania dlhu.
2. Vychádzam z toho, že elektrická prípojka je "živá", teda nerobí sa nová.
3. V žiadnom prípade nemôžu od Vás chcieť vybudovanie novej prípojky s meraním na oplotení a pod. za predpokladu funkčnosti stávajúcej.
4. V takomto prípade nemajú od Vás pýtať ani revíznu správu od vnútorných rozvodov, lebo ich zaujíma rozvod len po elektromer. S rozvodom - prípojka sa nič nerobilo.
5. V danom prípade sa nemení odberné miesto, mení sa len zákazník (odberateľ) odberného miesta.
PS : Včerajšia správa na Vášu adresu, je použiteľná (jej druhá časť), ak by Vám robili problémy. Počítam s tým, že nebudú, ale treba tvrdo požadovať namontovanie noveého elektromeru. Jednoducho nenechať sa odbiť.



Nech sa to podarí, držím palce.


CIMOM
Rada by som sa opytala. Dnes som bola na SSE v LM. Kupili sme dom. Pani v dome poslednych par mesiacov nebyvala, tak si zmenila tarif z DD5 na DD1, nie je tomu ani rok. My sme dom kupili, s tym, ze mame pripojenie na elektriku. Ked sme prisli na SSE odhlasit stareho uzivatela a prihlasit nas. Pracovnik SSE nam povedal, ze nemozeme mat DD5 tarif, ze musime najskor zrekonštruovať pripojku a umiestnit ju do plotu, co podla neho bude stat okolo 1000eur. Elektrická prípojka je zemná káblová vedená od rozvodnej skrine umiestnenej na hranici pozemku miestnej komunikácie a končí na fasáde rodinného
domu v elektromerovej skrinke.
nie je ani meter od cesty, nie je tam žiaden plot ani nic co by branilo vstupu. podpisali sme zmluvu na DD2. Ako mam postupovat, aby sme nemuseli prerabat pripojku?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať