Zavrieť

Porady

správca bytového domu

Dobrý večer. Poprosila by som o radu, ak mi vie niekto odpovedať na takýto dotaz:
Bývame v panelákovom dome a nevieme sa dohodnúť na našom správcovi. Patríme pod správu bytového podniku. Keďže susedské vzťahy sú na veľmi slabej úrovni, zatiaľ nikto nie je ochotný vykonávať túto funkciu. Doterajší správca nášho paneláku sa vzdal tejto funkcie.
Pýtam sa, je možné, aby sme fungovali bez správcu?
Môže bytový podnik určiť niekoho zo svojich zamestnancov za správcu našeho paneláku? Resp. môžu byť určení viacerí nájomcovia, ktorí by zastupovali a podpisovali spoločne potrebné dokumenty za panelák na byt.podniku?
Tento problém už riešime veľmi dlho a naozaj nikto nie je ochotný túto funkciu vykonávať.
Môžem si niekde pozrieť podmienky bytového podniku k tejto problematike?
Ďakuje pekne za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    Ale aj keď sa SVB rozpadne, zanikne budete potrebovať "zástupcu". Vždy musí byť niekto kto bude komunikovať so správcom za všetkých.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Ak sa neviete dohodnúť na správcovi, bude problém dohodnuť sa aj na založení SVB, jeho predsedovi a rade . Skúste si o tom pohovoriť v užšej skupine, prípadne si správu prejednajte s možným budúcim správcom, navrhnite si človeka , ktorý by mal byť predsedom - či bude ochotný obetovať voľný čas, pevné nervy a obetovať sa hlavne za tých neaktívnych, ale ufrflaných. Zvážte, čo bude pre Vás lepšie a potom zvolajte schôdzu a všetko si preejednajte a odsúhlaste, potom budete mať aj argumenty na to čo ste si zvolili. Držím Vám palce pri správnej voľbe. Ja ako správca domov obdivujem predsedov SVB , ktorí túto prácu obetavo robia / však Elenka ?!!/
    Elena Navrátilová
    Presne tak Ľubka. Ale predseda má veľký rozsah znalostí. Ale stále je možnosť nájsť si na správu na mandátnu zmluvu správcu. Poveriť ho na vykonanie určitých úkonov v prospech SVB a za SVB. Samozrejme vrátane účtovníctva. Myslím, že to je pre SVB najideálnejšie.

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    Ja som Zuzzanu pochopil tak, že správcu majú a spravuje ich Bytový podnik. Ale nevedia sa dohodnúť na zástupcovi vlastníkov, kt. by ich zastupoval voči správcovi - bytovému podniku. Ľudia si to často mýlia, povedia že nemajúť správcu ale myslia tým zástupcu vlastníkov.
    Elena Navrátilová
    majkii Pozri príspevok
    Ja som Zuzzanu pochopil tak, že správcu majú a spravuje ich Bytový podnik. Ale nevedia sa dohodnúť na zástupcovi vlastníkov, kt. by ich zastupoval voči správcovi - bytovému podniku. Ľudia si to často mýlia, povedia že nemajúť správcu ale myslia tým zástupcu vlastníkov.
    Tiež čítam ... nájomcovia... aj to si ľudia mýlia. Takže počkáme kým sa zadávateľka vyjadrí či sú SVB alebo sú pod výkonom správy BD. Či sú teda nájomcovia alebo vlasníci...

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Tiež čítam ... nájomcovia... aj to si ľudia mýlia. Takže počkáme kým sa zadávateľka vyjadrí či sú SVB alebo sú pod výkonom správy BD. Či sú teda nájomcovia alebo vlasníci...
    Myslím, že sú to aj vlastníci, aj nájomcovia v správe BD a nikto nechce u nich robiť zástupcu /resp. hovorovo domovníka/

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    slavica Pozri príspevok
    Myslím, že sú to aj vlastníci, aj nájomcovia v správe BD a nikto nechce u nich robiť zástupcu /resp. hovorovo domovníka/
    Ak je to tak, v podstate sa nič nedeje. Mať zástupcu nie je povinné. Správca - bytový podnik ich bude naďalej štandardne spravovať v súlade so zmluvou o výkone správy, akurát sa oberajú o možnosti rýchlejšieho riešenia problémov domu a lepšej komunikácie so správcom.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    majkii Pozri príspevok
    Ak je to tak, v podstate sa nič nedeje. Mať zástupcu nie je povinné. Správca - bytový podnik ich bude naďalej štandardne spravovať v súlade so zmluvou o výkone správy, akurát sa oberajú o možnosti rýchlejšieho riešenia problémov domu a lepšej komunikácie so správcom.
    Myslím Majkii, že sme to vydedukovali správne, lebo mňa tiež zarazil ten správca...že sa vzdal funkcie.. Avšak BD dobre vie, že správy sa len tak vzdať nemôže, pokiaľ nemajú novú správu...tak mi to došlo...a tak ešte odkaz pre Zuzanu, o pravidlách sa najlepšie dozvieš u Vášho správcu a ak to nikto z Vás nebude robiť, bude to na veľkú škodu Vás všetkých, keďže založiť si SVB by bolo potom u vás samozrejme o to ťažšie.

    Zuzana41 je offline (nepripojený) Zuzana41

    Zuzana41
    Dobrý večer, neskoro sa ozývam, ďakujem za odpovede. Áno, zle som sa vyjadrila, myslela som "domovníka", spravuje nás bytový podnik. Keďže bývame v staršom paneláku, dúfam, že sa nejako dohodneme, lebo takýmto tempom sa u nás nič nerobí, neprerába......Chýba aktivita a BP je to v podstate jedno.V prípade ešte nejakých nejasností sa ozvem.

    evula0 je offline (nepripojený) evula0

    evula0
    BP si spravuje a inkasuje (podniká) a ak sa vlastníci nespamätajú, nemá dôvod si nechať od nich do toho zasahovať. Je to jasné?

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    evula0 Pozri príspevok
    BP si spravuje a inkasuje (podniká) a ak sa vlastníci nespamätajú, nemá dôvod si nechať od nich do toho zasahovať. Je to jasné?
    nám SVBčkarom je to úplne jasné

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    evula0 Pozri príspevok
    BP si spravuje a inkasuje (podniká) a ak sa vlastníci nespamätajú, nemá dôvod si nechať od nich do toho zasahovať. Je to jasné?
    Mne to nie je jasné ani trochu. Čo majú vlastníci hovoriť do podnikania správcu?
    Každý správca robí to, čo si bytový dom žiada, nie to, čo si nežiada. Taký správca ako BD má aj 500 bytových domov. Iniciatíva musí ísť od vlastníkov.

    Pravdou je, že SVB je na mieste a tvoria ho vlastníci, ktorí môžu iniciovať niečo okamžite, ale ani to vždy nefunguje promtne. Taký dom, čo nenájde ani jedného poriadneho zástupcu na rokovanie so správcom, neviem - ako by zvládol SVB.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.