Zavrieť

Porady

zákon o cestovných náhradách

zákon o cest. náhradách sa mení každý rok? Zaujíma ma suma stravného v pásme 5-12 hodín od 1.1.2008 do 30.5.2008. Bolo to suma 89 skk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Inuska17 Pozri príspevok
    zákon o cest. náhradách sa mení každý rok? Zaujíma ma suma stravného v pásme 5-12 hodín od 1.1.2008 do 30.5.2008. Bolo to suma 89 skk?
    Zákon sa nemení každý rok , mení, resp. vydáva sa, len nové opatrenie o sumách stravného. ÁNo, do konca mája to bolo 89.-.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Inuska17 Pozri príspevok
    zákon o cest. náhradách sa mení každý rok? Zaujíma ma suma stravného v pásme 5-12 hodín od 1.1.2008 do 30.5.2008. Bolo to suma 89 skk?
    Používaj vyhľadávanie.
    http://www.porada.sk/t38433-sadzby-s...h-cestach.html

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dodo777 Pozri príspevok
    Aky je zákon o učtovaní nadspotreby PHL?
    Taký nie je, ale o tom, akú výšku PHM môžeš dať do výdavkov sa dočítaš v Zákone o dani z príjmov od § 19.

    dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

    dodo777
    Ďakujem, už som ho našla. Ale konkétne tam to nieje. A každy si to vysvetľuje inak. Myslím, tu nadspotrebu.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Je to tam .
    § 19 Daňové výdavky ods.2 Zákona o dani z príjmov
    l) výdavky (náklady) na spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu, prepočítané podľa spotreby uvedenej v osvedčení o evidencii alebo v technickom preukaze, pričom ak táto spotreba v osvedčení o evidencii alebo v technickom preukaze sa nezhoduje so skutočnou spotrebou pohonných látok alebo sa tam neuvádza, vychádza sa zo sp..otreby preukázanej dokladom vydaným osobou, ktorej bolo udelené oprávnenie autorizácie podľa osobitného predpisu, 88a) alebo doplňujúcimi údajmi výrobcu preukazujúce inú spotrebu pohonných látok; ak ide o nákladné automobily alebo pracovné mechanizmy, pri ktorých sa táto spotreba v osvedčení o evidencii alebo v technickom preukaze nezhoduje so skutočnou spotrebou pohonných látok alebo sa tam neuvádza, podľa preukázanej spotreby vrátane spotreby preukázanej vlastným vnútorným aktom riadenia, ktorý preukázateľným spôsobom určuje a odôvodňuje spôsob výpočtu spotreby pohonných látok,
    ...

    dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

    dodo777
    Kde to je? Nadspotreba sa neuvádza ako daňový výdavok, to viem ale dása použiť smernica vnútorna, kde sa to ošetri, a to mi chýba.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dodo777 Pozri príspevok
    Kde to je? Nadspotreba sa neuvádza ako daňový výdavok, to viem ale dása použiť smernica vnútorna, kde sa to ošetri, a to mi chýba.
    Nadspotrebu nie je možné uplatniť žiadnou smernicou. Tu je zákon jednoznačný. Všetko, čo je nad spotrebu, je pripočít. položkou k základu dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.