Zavrieť

Porady

Ceniny a priebezne polozky?

Prepacte toto, citujem, som nasla v inej diskusii, tak mam pocit, ze mi usli nejake zmeny v uctovani cenin v JU. Nevie ma niekto nasmerovat na spravnu diskusiu?

" Muška, ja som takto blbla s ceninami. Všimla som si to až v apríli., takže hybáj na prieb. položky a nie rovno do réžie, ako kedysi"

Ja uctujem len stravenky pre SZCO a postupne ich rozpustam mesacne do VOZD - tak ake priebezne polozky, coho sa to tyka ???
Dakujem za radu.
Usporiadat
andrea70 andrea70

andrea70 je offline (nepripojený) andrea70

andrea70 Pozri príspevok
prečítala som to tu celé,ale aj tak neviem ako zaúčtovať
Stravenky /stravujeme sa v jedálni, lístky sa dajú použiť len v nej/ cena
2,52 /bez dph/ + 0,48/dph/ = 3,00 € /100 ks 252 + 48 = 300 €/
1. fa. do knihy záväzkov
2. pokl.kniha výdaj hotovosti 300,00 €
3. peňažný denník
- peňažné prostr.v hotovosti výdaj 300,00 €
- priebežné polož. príjem 300,00 € /v členení bez DPH + DPH/???
4. kniha cenín- príjem cenín 100 ks
5. peňažný denník
-na základe ppd o príjme cenín- príjem v hotovosti 300 € a priebežné položky výdaj / v členení bez DPH + DPH/?????
6. výdaj cenín v knihe cenín a v PD ako ?????


cenú lístka počítame cena bez DPH 2,52 - 1,82 /55% z 3,30/-0,15/príspevok zo SF/ = 0,55 € bez DPH + 0,10 /DPH/ = 0,65 € /cena lístka pre zamestnanca/

poradí niekto, prosím
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Ahojte poradaci, dokoncujem rok 2008 a mam este jednu dilemu. Listky som si zauctovala podla postupov tu uvedenych. Listky davam dopredu a odratavam, ked niekto nemal narok za minuly mesiac. Listky davam aj SZCO aj zamestnancom. 1.12.2008 som vydala listky na december - novembrove "resty". Do pen. dennika som nauctovla ako VOZD 55 % a do VNZD 45%. Ak niekto nemal narok na vsetky listky v decembri, tak sa mi to vyrovna az v januari 2009. Mala by som cez ID v decembri upravit ZD? A akym sposobom?
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

prosím ako dávate ten poplatok za nákup gastrol. ked si to szčo nemôže uplatniť dph lebo ich kupuje pre seba???

- dávate to jednou sumou ako réžia poplatok a tým pádom to nejde do dph

- alebo rozdelíte na základ dane a dph ale s tým že neevidujete v dph???

prosím už som sa pýtala ale akosi sa preskočilo.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

Tu je odpoved priamo z alfy konzul. centra ako si má po novom zaúčtovať szčo-platca dane nákup gastrolístkov ak ich kupuje viac ako na spotrebu v jednom mesiaci.:

ak nakupujete stravne listky do zasoby, tak to zauctujete nasledovne:

- faktura je v zavazkoch v nulovej sadzbe DPH - suma tvori pocet listkov x hodnota lisku + provizia s DPH
priklad : 60ksx3,- + 5 = 185,00 € v nulovej sadzbe DPH.

- uhradu tejto faktury urobite v PD. Ak to bolo zaplatene v hotovosti tak cez Pokladnicne doklady nasledovne:
1. doklad - Pokladna - Vydavok - stlpec PD - Vydavok na priebeznu polozku - suma 3,00 x 60 = 180,00 - hodnota za stravne listky
2. doklad - Pokladna - Vydavok - stlpce PD - Prevadzkova rezia - suma 5,00 - poplatok = poplatok je základ+ dhp) ale kedže si ju nemôže na seba szčo uplatniť tak sa celá suma za poplatok dá pr. réžie ako poplatok.

- ceniny prijmente naspat do pokladnice. V PD v zvolite Pokladna - Prijem - Prijem z priebeznej polozky - 180,00 (60x,3,-)

- na konci mesiaca, ked budete vydavat stravne listky, tak to zauctujete cez výdavk. doklad - Pokladna - Vydavok - stlpec PD - Prevadzkova rezia - 3,00x pocet vydanych listkov

Nespotrebovane listky zostanu stale v pokladnici.

Nakup a spotrebu stravnych listkov si budete este evidovat aj v Evidencii/Cenin.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Už ma z toho komplikovaného účtovania hlava bolí... - ako toto ale zaúčtovať v prípade, že SZČO neplatca DPH nakúpi stravné lístky na 3 mesiace dopredu na základe zálohovej faktúry a zaplatí to úhradou z banky?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Danielka, tak ako pise Veronka vyssie.

Osobne o zalohovych fakturach neuctujem (dodavatel mi ju dava len mailom a s taku necitatelnou diakritikou), zauctujem vyuctovaciu do knihy zavazkov - uhradu sparujem s touto vyuctovacou fakturou.

Uhradu z BU budes uctovat:
1. polozka - hodnota cenin - vydaj na priebeznu polozku,
2. polozka - poplatok za sluzby - rezia.

Hodnotu cenin po obdrzani strav. listkov prijmes do pokladne (ja mam na to dalsiu "pokladnu - ceniny") ako prijem na priebeznu polozku.

Spotrebu (vyrobim si k tomu podklad podla poctu pracovnych dni) uctujes ako vydavok - rezia. Uctujem posledny den v mesiaci.

Zapisy do knihy cenin:
- prijem na zaklade faktury,
- vydaj na konci mesiaca na zaklade dokladu o spotrebe listkov ( = hodnota ako vydavok z pokladne).

Zaroven robim inventarizaciu "pokladne cenin" 4x rocne.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Lianka ďakujem za odpoveď...
0 0
Michelle22 Michelle22

Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

Lianka Pozri príspevok
Danielka, tak ako pise Veronka vyssie.

Osobne o zalohovych fakturach neuctujem (dodavatel mi ju dava len mailom a s taku necitatelnou diakritikou), zauctujem vyuctovaciu do knihy zavazkov - uhradu sparujem s touto vyuctovacou fakturou.

Uhradu z BU budes uctovat:
1. polozka - hodnota cenin - vydaj na priebeznu polozku,
2. polozka - poplatok za sluzby - rezia.

Hodnotu cenin po obdrzani strav. listkov prijmes do pokladne (ja mam na to dalsiu "pokladnu - ceniny") ako prijem na priebeznu polozku.

Spotrebu (vyrobim si k tomu podklad podla poctu pracovnych dni) uctujes ako vydavok - rezia. Uctujem posledny den v mesiaci.

Zapisy do knihy cenin:
- prijem na zaklade faktury,
- vydaj na konci mesiaca na zaklade dokladu o spotrebe listkov ( = hodnota ako vydavok z pokladne).

Zaroven robim inventarizaciu "pokladne cenin" 4x rocne.
Môže mi prosím niekto odobriť,či budem postupovať správne?
-mám Stravné lístky v hodnote 201,3 (3,30x61) a odmena(asi je to ten spomínaný poplatok) na fa.je 4,98
1. 201,3€ .... P42 -výdaj priebežné položky
2. 4,98€ ..... P25
Lístky si kúpil 27.2.09 ..... do réžie dám 1lístok 3,30€ za február

Ako robíš tú inventarizáciu pokladne,máš len nejaký interný doklad,ktorý priložíš do účtovníctva.Koľko bolo prijatých a koľko vydaných strav.lístov?

Veľmi pekne ďakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Michelle22 Pozri príspevok
Môže mi prosím niekto odobriť,či budem postupovať správne?
-mám Stravné lístky v hodnote 201,3 (3,30x61) a odmena(asi je to ten spomínaný poplatok) na fa.je 4,98
1. 201,3€ .... P42 -výdaj priebežné položky
2. 4,98€ ..... P25
3. 201,39 €...P41 - príjem z PP
4. 3,30 € .... P25

Lístky si kúpil 27.2.09 ..... do réžie dám 1lístok 3,30€ za február

Ako robíš tú inventarizáciu pokladne,máš len nejaký interný doklad,ktorý priložíš do účtovníctva.Koľko bolo prijatých a koľko vydaných strav.lístov?

Veľmi pekne ďakujem áno, nazveš to Invetarizácia pokladnice, Tvoje identifikačné údaje, "mincovka", stav cenín, dátum začatia inventarizásice, dátum ukončenia, osoby...a rozdiely.
...v texte
0 0
anakonda1 anakonda1

anakonda1 je offline (nepripojený) anakonda1

ahojte,
akosi nerozumiem účtovaniu stravných lístkov v časti - úhrada od zamestnanca v prípade, ak úhrada nie je 45 % hodnoty lístka, ale menej, pretože časť tejto sumy je príspevkom zo sociálneho fondu.
Chápem celý priebeh účtovania stravných lístkov, len mi nie je jasné, ako a na základe akých dokladov urobím zápis o úhrade zamestnanca za SL a ako uplatním to čerpanie zo sociálneho fondu, keď ho nemám na samostatnom účte.

Vie mi to niekto ľudsky vysvetliť? Ďakujem pekne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať