Zavrieť

Porady

zahraničná faktúra za tovar + doprava

Ahojte,
potreboval by som poradiť s DPH pri faktúre z ČR. Faktúra je vystavená za tovar, ten podlieha samozdaneniu (ak sa nemýlim), avšak neviem ako ovplyvní DPH doprava tohto tovaru, ktorá je tiež fakturovaná na tej istej fakúre. Berie sa doprava ako samostatná služba alebo nie?

Viete mi s tým poradiť?

Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lubo44 Pozri príspevok
    Ahojte,
    potreboval by som poradiť s DPH pri faktúre z ČR. Faktúra je vystavená za tovar, ten podlieha samozdaneniu (ak sa nemýlim), avšak neviem ako ovplyvní DPH doprava tohto tovaru, ktorá je tiež fakturovaná na tej istej fakúre. Berie sa doprava ako samostatná služba alebo nie?

    Viete mi s tým poradiť?

    Ďakujem veľmi pekne.
    Nie, neberie, doprava zvyšuje OC tovaru.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Ja by potrebovala poradiť: sme slovenská firma - plátci DPH v SR a nakúpili sme tovar z ČR od plátcu DPH v ČR. Avšak tento tovar sme predali do českej firmy - plátcovi DPH v ČR tak, že tovar fyzicky neopustil ČR a my sme obdržali faktúru na tovar v CZK s rozpisom DPH. Chcem sa opýtať, že hoci faktúra obsahuje položku doprava ČR-SR, je vystavená správne s DPH aj teda napriek tomu, že tovar neopustil ČR? Ďakujem.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    viem že doprava tovaru vstupuje do OC, ale čo ak sme predali materiál-náhradné diely do zahraničia 311/642 v tom je zaúčtovaná aj doprava, to je OK ale prepravovala do dpd a platili sme my to čo bolo vyúčtované na fa ako zaúčtujem ako 518/321 alebo 642/311 lebo si tú dopravu zaplatili? ale je tam problemik že do zahraničia bola doprava bez dph a dpd si vyúčtovalo dph tak asi by to malo byť 518,343/321? dík

    zahraničná faktúra za tovar + doprava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.