Zavrieť

Porady

Zdanenie vynosu z podielovych fondov

Zdravim, potreboval by som radu ohladne zdanovania vynosov z podielovych fondov….neviem co mam urobit…financny poradca mi tvrdi ze danovy urad si to nema ako zistit a banky (resp. spravc.spol.) mozu dat informaciu o vyplateni len v pripade trestneho stihania (co nie je)….kamaratka uctovnicka mi ale tvrdi ze treba zdanit vsetok kapitalovy majetok a ze je mozne ze banky nahlasuju vybery…zaroven mi povedala ze ak by mi na to prisli po rokoch musim samozrejme dan doplatit ale so 4-nasobkom urokovej sadzby centralnej banky (co by napr. po10 rokoch bola riadna suma)…dalsia znama z banky mi hovori ze do vynosu 50tis netreba zdanovat….to sa mi ale vobec nezda, viem len o tom ze kedysi bola danova ulava do 5-nasobky zivotneho minima (alebo mzdy) ale uz to zrusili…(inak boli to zahranicny spravcovia: KBC, CI, ING, vynos 32 000 Sk)…dakujem za rady!
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Dobroslava Pozri príspevok
Prosím vie niekto pomôcť?
Chcel by som požiadať o vrátenie dane detí zo stavebného sporenia. Keď však vypočítam stiahnutú daň z úrokov na výpise z účtu za rok 2008, nevyjde mi správny výsledok /úroky - 19% daň/.
Je to v súvislosti s Eurobonusom, pretože kde nie je Eurobonus, vychádza stiahnutá daň správne. Neviete prosím, či mám uviesť v DP mnou vypočítanú sumu, alebo sumu uvedenú vo výpise z DP, a do ktorého oddielu mám uvedenú daň uviesť? Ďalujem.
Eurobonus je tiež zdanený... čiže spočítaš úroky a eurobonus .. to bude príjem (§7) .. a daň ti bude sedieť..
daň uvedieš na r 98
Naposledy upravil Katy a R : 27.03.09 at 23:23
0 0
-Dana- -Dana-

-Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

Klára2 Pozri príspevok
A ako to je z príjmami z predaja akcií v zahraničí? Presnejšie obchodovanie - nákupy a predaje akcií v USA cez internetovú brookerskú firmu? Príjmy nie sú zdanené v USA, brooker. firma si účtuje za každý nákup, príp. predaj poplatok.
Výnos bol dosiahnutý u nás, zdaňuješ u nás na Slovensku.
Musíš porovnať rozdiel medzi nákupom a predajom.
Nákup: počet ks x cena akcie + poplatok za nákup
Predaj : počet ks x cena - poplatok za predaj.

Každý nákup a každý predaj ešte musíš prepočítať do Skk /ak je to za rok 2008/ najlepšie priem. mesačným kurzom /kurzy nájdeš na stránke NBS/. Používaš priem. mesačný kurz z mesiaca v ktorom bol urobený nákup. resp. predaj.

Výsledky za všetky obchody sčítaš, od príjmu /zisku/ si ešte môžeš odpočítať oslobodenie vo výške 5 násob.živ. minima /neplatí pre podielové fondy/, pre rok 2008 to bola suma 25 650 a do DP zapisuješ v VIII. odd príjem /zisk/, ktorý prevyšuje sumu 25 650 Sk na r. 5.
To je tak v krátkosti /neviem či stačí/
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ako je to s akciami pracovníkov v banke. ja mám známu, ktorá pracuje v istej banke, ktorej vyplatené peniaze za cenné akcie čo mal v banke. vychádza jej potom platiť veľká daň tak sa jedovala, prečo to musí zdaňovať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať