Zavrieť

Porady

Mýlim sa, ale nemýlim druhých!

admin
Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa človek pomýli!

Ak však zistíte, že ste sa pomýlili, prosím urobte nasledovné:

1. Označte chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny! ALEBO
2. Vymažte časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uveďte že ste časť vymazali (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov)! ALEBO
3. Vymažte celý príspevok!


Heslo: Mýlim sa, ale nemýlim druhých!
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
AdaG
skúška-vyjde mi podpis?
Asi ťa sklamem, ale nevyšiel. To nič...nabudúce to výjde.
0 0
litu litu

litu je offline (nepripojený) litu

Janka 6685 , kdakujem za pomoc. Kedze si sa ozvala , tak som okopirovala tvoj podpis aj s mensou upravou. Takze 2 pokus.

litu
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Teraz som si to tu prehliadla a musím povedať, že môj jediný súhlas je s Aldou-Helou, všetci ste si tu čosi prilepili rovnaké - uniformita jak za komunistov (ešte šťasie , že to nie je slogan ľudu zdravie- svetu mier), som priamočiara tak sa aj vyjadrím, mazať to nebudem, lebo si myslím, že je to môj názor a ja si za ním stojím. Myslím si rovnako, že ak niekto z vás uverejňuje svoj názor event. prezentuje čosi na čo má názor.. určite nie s úmyslom niekomu uškodiť, ale pomôcť. Nuž podľa tohto by sme sa vyjadrovať nemali, aby sme nikoho nemýlili... hmm.. zvláštne.
Brala som to tu, že sa tu debatuje .
Ahojte
Andy
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Bionda,
celé toto o čom sa tu píše je v záujme nemýliť ostatných.
Ak niekto položí otázku a dostane nesprávnu odpoveď, môže mu to viac uškodiť ako pomôcť.
Dotyčný, ktorý nesprávne odpovedal možno príde neskôr sám na to, že to bolo nesprávne a možno po pár dňoch ho niekto v diskusii opraví....
Ak však takýto nesprávny príspevok ostane neopravený, môže pomýliť ďalších a ďalších....
Predstav si, že hľadáš v témach a zrazu najdeš na prvej strane riešenie..... uspokojíš sa s tým, že to asi tak je.... no ale na tretej strane to môže iná a navyše správna odpoveď..... ak sa k nej neprelúskaš sorry ostávaš v omyle....
Nie každý číta komplet celé romány okolo jednej témy a tak treba mať na zreteli, že nesprávne odpovede môžu dobre popliesť, takže radšej si to opravím ak som niečo také napísal...

Takéto pravidlo na Porade určite pomôže ... a o to tu ide....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Bionda
Teraz som si to tu prehliadla a musím povedať, že môj jediný súhlas je s Aldou-Helou, všetci ste si tu čosi prilepili rovnaké - uniformita jak za komunistov (ešte šťasie , že to nie je slogan ľudu zdravie- svetu mier), som priamočiara tak sa aj vyjadrím, mazať to nebudem, lebo si myslím, že je to môj názor a ja si za ním stojím. Myslím si rovnako, že ak niekto z vás uverejňuje svoj názor event. prezentuje čosi na čo má názor.. určite nie s úmyslom niekomu uškodiť, ale pomôcť. Nuž podľa tohto by sme sa vyjadrovať nemali, aby sme nikoho nemýlili... hmm.. zvláštne.
Brala som to tu, že sa tu debatuje .
Ahojte
Andy
Musím trošku súhlasiť, lebo ja keď niekomu radím - snažím sa pomôcť, ale či to niekoho len nedomotá ... - to neviem, ja sama som bola mnohokrát už domotaná, ale na to sme tu, aby sme sa vymotali..., a to sa nám spoločne neraz podarilo, no nie? - ale istotu, že ja s nemýlim a nemýlim ani ostatných mám ozaj málokedy....
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Richard
Bionda,
celé toto o čom sa tu píše je v záujme nemýliť ostatných.
Ak niekto položí otázku a dostane nesprávnu odpoveď, môže mu to viac uškodiť ako pomôcť.
Dotyčný, ktorý nesprávne odpovedal možno príde neskôr sám na to, že to bolo nesprávne a možno po pár dňoch ho niekto v diskusii opraví....
Ak však takýto nesprávny príspevok ostane neopravený, môže pomýliť ďalších a ďalších....
Predstav si, že hľadáš v témach a zrazu najdeš na prvej strane riešenie..... uspokojíš sa s tým, že to asi tak je.... no ale na tretej strane to môže iná a navyše správna odpoveď..... ak sa k nej neprelúskaš sorry ostávaš v omyle....
Nie každý číta komplet celé romány okolo jednej témy a tak treba mať na zreteli, že nesprávne odpovede môžu dobre popliesť, takže radšej si to opravím ak som niečo také napísal...

Takéto pravidlo na Porade určite pomôže ... a o to tu ide....
Richard,
zdá sa mi to absolútne neprijateľné, ak by si niekto nepreštudoval, alebo nenašiel ešte bližšie čosi o téme a probléme,s ktorým potrebuje pomoc, neviem, ale pochybujem, že sú medzi nami takí. A tak isto si myslím, že aj keď niekomu poradíme, tiež sám hľadá či to na čom zakladáme svoju odpoveď je diskurzívne.
A tiež si myslím, že ak napíšem niečo, o čom si časom zistím, že nie je správne... tak napíšem, že mi je ľúto a som sa zmýlila, ale určite by tu nikto vedome nezavádzal druhých. Ja by som tak určite nikdy vedome neurobila !
A ako som postrehla, väčšina napíše zákon, paragraf, alebo nejaký odkaz, kde si to dotyčný má možnosť pozrieť a posúdiť názor.
Toto je môj názor a budem rada ak sa aj iní vyjadria ...
Andy
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... vyjadrujem sa ... slogan: "mýlim sa, ale nemýlim druhých" som od začiatku zobrala s nadhľadom a neskúmam každé jedno slovíčko tejto vety, ale celkové "posolstvo"
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Bionda
Richard,
zdá sa mi to absolútne neprijateľné, ak by si niekto nepreštudoval, alebo nenašiel ešte bližšie čosi o téme a probléme,s ktorým potrebuje pomoc, neviem, ale pochybujem, že sú medzi nami takí. A tak isto si myslím, že aj keď niekomu poradíme, tiež sám hľadá či to na čom zakladáme svoju odpoveď je diskurzívne.
A tiež si myslím, že ak napíšem niečo, o čom si časom zistím, že nie je správne... tak napíšem, že mi je ľúto a som sa zmýlila, ale určite by tu nikto vedome nezavádzal druhých. Ja by som tak určite nikdy vedome neurobila !
A ako som postrehla, väčšina napíše zákon, paragraf, alebo nejaký odkaz, kde si to dotyčný má možnosť pozrieť a posúdiť názor.
Toto je môj názor a budem rada ak sa aj iní vyjadria ...
Andy
Bionda, ja si myslím, že práve o to, čo som podčiarkol v tvojom príspevku ide. Opraviť si niečo, čo mohlo byť, aj keď nevedomky chybné, alebo zavádzajúce. A priznám sa, že takých, čo to zatiaľ robia, je ako šafranu (teda aspoň v tých príspevkoch, v ktorých sa pohybujem).
Ja chápem prínos porady aj v tom, že riešenia, s ktorými sa tu zaoberáme a často dotiahneme do zdarného konca sú v praxi aplikovateľné. A pritom niekedy sa následne vec otvorí, prípadne do príspevku vstúpi niekto, kto to možno ani celé neprečítal, prípadne tomu nerozumie detailne a potom celý príspevok stráca svoj pôvodný zmysel. Nie všetci sme rovnakí a v tejto chvíli je členov porady 7975.
Výzvu "mýlim sa, ale nemýlim druhých" beriem ako myšlienku na ďalšie zlepšovanie porady a preto som sa k nej aj pridal.
Naposledy upravil Jana Acsová : 21.06.05 at 13:43
0 0
renocka99 renocka99

renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

Len skúška link-u
0 0
Zuzka11 Zuzka11

Zuzka11 je offline (nepripojený) Zuzka11

tiež len pokus....uau....a je to tam...mýlim sa, ale nemýlim druhých!!!! super
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Bionda
Richard,
zdá sa mi to absolútne neprijateľné, ak by si niekto nepreštudoval, alebo nenašiel ešte bližšie čosi o téme a probléme,s ktorým potrebuje pomoc, neviem, ale pochybujem, že sú medzi nami takí. A tak isto si myslím, že aj keď niekomu poradíme, tiež sám hľadá či to na čom zakladáme svoju odpoveď je diskurzívne.
A tiež si myslím, že ak napíšem niečo, o čom si časom zistím, že nie je správne... tak napíšem, že mi je ľúto a som sa zmýlila, ale určite by tu nikto vedome nezavádzal druhých. Ja by som tak určite nikdy vedome neurobila !
A ako som postrehla, väčšina napíše zákon, paragraf, alebo nejaký odkaz, kde si to dotyčný má možnosť pozrieť a posúdiť názor.
Toto je môj názor a budem rada ak sa aj iní vyjadria ...
Andy
Bionda, samozrejme že keď sa mýlim, tak nie úmyselne.
Ide o opravu chýb, ktoré robíme všetci!!!! ...keďže sme ľudia...
..nejde o opravu názorov, ale chýb a to jednoznačných chýb...
Príklad:
Otázka: Má odvádzať XXXX do YYYY ak jeZZZZ???
Odpoveď NICK1: NIE
Odpoveď NICK2 o tri strany ďalej: ÁNO (správna odpoveď).

NICK1 ide a opravý "NIE" na "ÁNO", alebo aspoň napíše, že to "NIE" je nesprávne a pod.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
No jasné, že som zabudla na ľudí, ktorí si môžu myslieť, že čosi vedia a mýlia sa, myslím, že by bolo blbé, keby zistili, že dovtedy to robili zle, aby svoje príspevky mazali...
aj mýliť sa je ľudské a myslím si, že práve tým si človek najlepšie zapamätá, že schybil a nie tým, že bude deletovať chybu a tváriť sa, že on sa "narodil " v topánkach a s okuliarmi na nose... a preto si myslím, že hanbou nie je nevedomosť, ale pokus tváriť sa byť múdry. Na to si myslím, že Porada je poradou, aby aj tí čo nie sú si istí, našli istotu, možno radu a pár priateľov.
A tot všetko
Andy
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Richard
Bionda, samozrejme že keď sa mýlim, tak nie úmyselne.
Ide o opravu chýb, ktoré robíme všetci!!!! ...keďže sme ľudia...
..nejde o opravu názorov, ale chýb a to jednoznačných chýb...
Príklad:
Otázka: Má odvádzať XXXX do YYYY ak jeZZZZ???
Odpoveď NICK1: NIE
Odpoveď NICK2 o tri strany ďalej: ÁNO (správna odpoveď).

NICK1 ide a opravý "NIE" na "ÁNO", alebo aspoň napíše, že to "NIE" je nesprávne a pod.
Ehmmm...bodaj by tak bolo vzdy. Ale to su len zriedkave pripady. Z drvivej vacsiny vysvitne, ze obaja maju pravdu, len.... kazdy ju nasiel v inej uradnickej kancelarii. Takze skor by sedel slogan:
Som omylny a navyse vladne chaos vo vyklade zakonov.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

vladan
... vyjadrujem sa ... slogan: "mýlim sa, ale nemýlim druhých" som od začiatku zobrala s nadhľadom a neskúmam každé jedno slovíčko tejto vety, ale celkové "posolstvo"
Súhlasím... Keď som si tento slogan pridávala, vôbec ma nenapadli také veci ako tu pár ľudí napísalo. Pochopila som to tak, že slogan zaujme a vďaka tomu odkáže na tému, kde si každý môže prečítať, čo a ako robiť, keď zistí, že urobil chybu. Myslím, že je to nápomocné... A ešte k tomu, že to je ako uniforma za komunistov? Asi ide tiež o uhol pohľadu - mne sa zdá super, že aj na takej maličkosti akou je tento slogan sa dokáže toľko ľudí spojiť a spolu majú snahu dostať do povedomia niečo, čo nám všetkým na porade pomôže.
0 0
zzuzana zzuzana

zzuzana je offline (nepripojený) zzuzana

mýlim sa, ale nemýlim druhých!!

z
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

Dlhšie som tu nebola a hľa,kolko noviniek. Aby som začala študovať, čo za novoty tu Richard zaviedol, takze prepáčte,ze este nie som "uniformovana" pri podpise, ba ziaden suhlas som nikde nedala, ale najprv preluskam poradu aspon tri tyzdne dozadu a potom sa vyjadrím...Chvíľku mi to bude trvať. Ozaj, Richard, dostala som prázdny mail od admina.. O čom to asi mohlo byť?:p
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

ekin, to teda máš čo študovať
Ten prázdny mail som dostala okrem iných, aj ja, Richard niečo skúšal a odposlal nám omylom prázdne mailíky
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tak s heslom sme sa zaviazali, že budeme robiť toto:

Ak však zistíte, že ste sa pomýlili, prosím urobte nasledovné:

1. Označte chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny! ALEBO
2. Vymažte časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uveďte že ste časť vymazali (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov)! ALEBO
3. Vymažte celý príspevok!


Náš chybný text by sme mali označiť aspoň červenou farbou s odvolávkou , možno stačí napísať, že nižšie uvedené texty ma presvedčili - ale zatiaľ to tuším nikto neurobil a nemyslím tým staré príspevky
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Muška
Náš chybný text by sme mali označiť aspoň červenou farbou s odvolávkou , možno stačí napísať, že nižšie uvedené texty ma presvedčili - ale zatiaľ to tuším nikto neurobil a nemyslím tým staré príspevky
Ja som sa pokúsila, neviem, či je to dostatočné?
http://www.porada.sk/showthread.php?p=95417#post95417
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať