Zavrieť

Porady

Centové vyrovnanie 57 centov?

Dobrý deň
Prišla mi faktúra za tovar na sumu 2856 EUR
Ale z toho je to iba 2855,43 EUR a centové vyrovnanie 0,57.
Nie je to trochu pritiahnuté za vlasy aby som "17 korún" dávala ako vyrovnanie? Je to celkom dosť, nie?
Môže to tak byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    berry Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Prišla mi faktúra za tovar na sumu 2856 EUR
    Ale z toho je to iba 2855,43 EUR a centové vyrovnanie 0,57.
    Nie je to trochu pritiahnuté za vlasy aby som "17 korún" dávala ako vyrovnanie? Je to celkom dosť, nie?
    Môže to tak byť?
    Je.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    nechapem, preco ti tu fakturu vobec zaokruhlovali nahor..ved aj centik je peniaz..a kedze je to normalne platidlo, tak potom nechapem...:-o

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    berry Pozri príspevok
    A čo sa stane, keď jej to uhradím bez toho centového vyrovnania?
    Zaplať bez zaokrúhlenia, oni sa spamätajú, že to s tým zaokrúhlením prepískli.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    berry Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Prišla mi faktúra za tovar na sumu 2856 EUR
    Ale z toho je to iba 2855,43 EUR a centové vyrovnanie 0,57.
    Nie je to trochu pritiahnuté za vlasy aby som "17 korún" dávala ako vyrovnanie? Je to celkom dosť, nie?
    Môže to tak byť?
    Nech si pozrú reklamu, čo teraz beží ohľadne eura. Sú tam dve slečny v kaviarni a čašník prinesie účet na 4,20 €. Jedna z nich dá 5 €, že to je dobré. Druhá ju hneď zvozí, že veď každý cent je peniaz...

    Aby si ľudia uvedomili, že zaokrúhlenie 57 centov je obrovská suma peňazí (na zaokrúhlenie). V skk by ich nenapadlo zaokrúhliť faktúru ani na desiatky korún.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    berry Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Prišla mi faktúra za tovar na sumu 2856 EUR
    Ale z toho je to iba 2855,43 EUR a centové vyrovnanie 0,57.
    Nie je to trochu pritiahnuté za vlasy aby som "17 korún" dávala ako vyrovnanie? Je to celkom dosť, nie?
    Môže to tak byť?
    Presne dnes som riešila spomínaný problém.

    Myslím si, že toto zaokrúhlenie je skôr "nepozornosť". Mnohé softvery majú možnosti zaokruhliť, nezaokruhliť apod.
    Ak v r.2008 mal niekto nastavenú možnosť zaokrúhľovania na celé koruny a v r. 2009 to neupravil, tak potom sú tie faktúry s takýmto vysokým zaokrúhlením.

    Telefonovala som do jednej firmy, kde na faktúre bolo spomínané vysoké zaokrúhlenie (volalo sa to halierové zaokrúhlenie..... 0,47). Slušne som ich upozornila, ..... ospravedlnili sa, že si to neuvedomili, že to určite v systéme upravia.

    Rozhodla som sa, že ani ostatné takéto faktúry zatiaľ vracať nebudem, uhradím ako je zaokrúhlené a skúsim ich upozorniť. Ak sa to nezmení, potom budeme vracať. (veď aj poštovné čosi stojí).

    Myslím, že v mnohých prípadoch to nebude úmysel, skôr neuvedomenie si zmenených podmienok. Časom aj naši dodávatelia na to prídu, keď aj im budú chodiť takéto faktúry.

    EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

    EMILY04
    To isté sa stáva aj mne. Z jednej dodávateľskej firmy mi od začiatku roka chodia faktúry za tovar. Je tam aj halierové zaokrúhlenie na 50 centy alebo celé €. Keď som danú firmu slušne upozornila, že € sa nezaokruhľuje tak mi odpovedali, že neporušujú zákon a že ich daňový poradca im povedal, že nech to tak nechajú. Vraj daňovníci im pri kontrole na to iste nič nepovedia a my to máme zaplatiť tak, ako to máme na faktúre.
    Bolo by dobré, keby takéto zaokruhľovanie bolo ošetrené zákonom, aby si niektorí umelo nenavyšovali faktúry.

    Emily04
    Naposledy upravil EMILY04 : 02.04.09 at 18:40

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    No tiež si myslím, že im daňováci na to nič nepovedia, veď oni priznávajú taký zisk ako je na faktúre, ale určite je to nefér voči klientom

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    EMILY04 Pozri príspevok
    To isté sa stáva aj mne. Z jednej dodávateľskej firmy mi od začiatku roka chodia faktúry za tovar. Je tam aj halierové zaokrúhlenie na 50 centy alebo celé €. Keď som danú firmu slušne upozornila, že € sa nezaokruhľuje tak mi odpovedali, že neporušujú zákon a že ich daňový poradca im povedal, že nech to tak nechajú. Vraj daňovníci im pri kontrole na to iste nič nepovedia a my to máme zaplatiť tak, ako to máme na faktúre.
    Bolo by dobré, keby takéto zaokruhľovanie bolo ošetrené zákonom, aby si niektorí umelo nenavyšovali faktúry.

    Emily04
    Ja by som odpovedala, nech si daňovému úradu priznávajú čo chcú a nech si zaokrúhľujú svojmu daňovému poradcovi. Ja si platím len za služby, ktoré som si od nich vyžiadala, a preto ma ich zaokrúhľovanie nezaujíma.
    Je smutné, aby nám každú samozrejmú vec prikazoval zákon.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    berry Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Prišla mi faktúra za tovar na sumu 2856 EUR
    Ale z toho je to iba 2855,43 EUR a centové vyrovnanie 0,57.
    Nie je to trochu pritiahnuté za vlasy aby som "17 korún" dávala ako vyrovnanie? Je to celkom dosť, nie?
    Môže to tak byť?
    Ja by som im tú faktúru vrátil na prepracovanie a keby protestovali, rázne by som im dal najavo, že o ich služby ďalej nemám záujem. Myslím že by si to rozmysleli, pretože to čo dodávajú oni, určite dodá aj niekto iný /a zvlášť v tejto dobe/

    EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

    EMILY04
    Abel viem,že keby na každú takúto samozrejmosť mal byť zákon tak to by ich bolo neúrekom. No nie každému to dochádza,že týmto vlastne okrádajú svojich klientov.To by si každý potom mohol povedať,že zaokrúhliť na celé 50 centy či € je v poriadku.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Manual Pozri príspevok
    Ja by som im tú faktúru vrátil na prepracovanie a keby protestovali, rázne by som im dal najavo, že o ich služby ďalej nemám záujem. Myslím že by si to rozmysleli, pretože to čo dodávajú oni, určite dodá aj niekto iný /a zvlášť v tejto dobe/
    Ešte sa doplním. Prečo to nezaokrúhlili matematicky dolu na 2855 € ? Treba jednať a nedať sa vydierať zaokrúhľovaním.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.