Zavrieť

Porady

Čo nám práve kvitne ll.

Len nedávno sme na týchto stránkach obdivovali kvitnúcu krásu z minulej sezóny.
Hoci je väčšina krajiny ešte pod snehom,niektoré kvietky sa už ukazujú v plnej kráse.


Pochváľ sa aj Ty , čo Ti práve kvitne a pridaj fotografiu, nech sa potešíme všetci .
Naposledy upravil arizona : 16.02.11 at 14:15
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Včera cestou od lekára som si kúpila takúto peknú gloxíniu.
Gloxínia 001.jpg  
2 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
po zime dávam kaly von z črepníka a sadím ich voľne do záhrady, tento rok to urobil môj muž a teraz keď som sa po 3 týždňoch vrátila domov čo nevidím, spolu s chrenom mi kvitne aj kala ..... a môj muž to okomentoval: "tak jej treba"
DSC02978.JPG  
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Niečo už zarodilo...
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:34
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Vlastas Pozri príspevok
Levanda, musíš sa mať ako v raji, toľko kvetov.
No, áno, keď si večer po dni lopotenia (je to len víkendová chalupa, tak všetko to sadenie, pletie a okopávanie musíme stihnúť za tie dva dni...) unavená napokon sadnem, ozaj sa tam cítim ako v raji - len my dvaja s manželom ako tí Adam a Eva a niet toho, kto by nám pomohol...
Ale zatiaľ mi tie kvety stoja za to
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

MAISI Pozri príspevok
A ja sa chcem pochváliť čo mi práve kvitne. Potešte sa so mnou.
Nie je to v záhonku, ale v kvetináči na terase.
Je to môj kaktus, ktorý kvitol minulý rok prvý krát. Mal len jeden kvet. A tento rok ma prekvapil jeho kvetmi. Mal 5 pukov. 3 puky zakvili naraz a na druhý deň boli odkvitnuté, ale zakvitol ďaľší kvet a zostáva ešte jeden puk na zakvitnutie.
Neviem ako sa volá ten kaktus, ale mám ho už asi 10 rokov a len teraz kvitol.
Prvá fotka-včera, druhá-dnes
Listový kaktus. Mali sme ho doma, keď som bola decko a mama ho ešte stále má a kvitne jej, má už úctyhodný vek (ten kaktus).
http://www.temere.com/view.php?nazev...nku=2005030402
http://www.kvetyazahrada.sk/epiphyllum.html
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Valčake Pozri príspevok
lusielaL, aký kvietok je na 5. obr.? Je pekný a zaujímavý.

Na obrazku c.5 ak sa nemylim je tzv. Canna indica
kana indická - kratky popis
Statná nápadná trvalka, která dorůstá 50 až 120 cm. Má protáhle vejčité listy. Květy jsou uspořádány v klasu. Kvete od července do zámrazu. Pěstují se zelenolisté a červenolisté odrůdy s barvami květů od světle žluté, oranžové, přes růžovou až zářivě červenou. Rostlina vyžaduje slunnou polohu a vhlk... (Garten.cz)

podotknem, ze na zimu je dobre vykopat cibule a ulozit ich ako vsetky cibuloviny.
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

ubka, tá tvoja záhrada je ako v rozprávke. Máš aj záhradníka? Pošli ho aj ku mne
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lujza.j Pozri príspevok
tak ja môžem na tvoj kaktusík len moje síce rastú, ale kvety nikde, aj hnojím, aj sú vonku na "balkúnku" a v zime som ich mala na takom medzischodiskovom balkóniku - zasklenon, tak poraď čo by som ešte viac mohla pre ne spraviť, aby som aj mala také úžasné kvety
Kaktusom prospieva na kvitnutie ranné slniečko.
V predošlom byte som mala všetky okná otočené tak, že som mala iba poobedné slnko, nekvitli...

Teraz ich mávam na terase,kde je slnko iba ráno a doobeda.Poobede sú v tieni. A kvitnú,jedna radosť Vyskúšaj a hnoj hnojivom na kvitnutie. Držím palčeky
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

lujza.j Pozri príspevok
Levanda, kráááásne ti to kvitne
Ďakujem.

Vlastas Pozri príspevok
Lavanda, tie kvietky sú nádherné a určite aj voňavé. Tá krásna Budleja Davidova je kvet alebo krík, kvitne jednorázovo alebo celé leto.
Budleja Davidova je krík, ktorý kvitne na novom dreve, čiže každú jar ho treba radikálne zrezať, ja režem tak na 30-40 cm. Tejto jari sa zdalo, že vymrzli (mám celkovo 12 kusov, 6 rôznych budlejí), ale napokon chvalabohu vyrašili z koreňov, takže tento rok kvitnú asi o 3 týždne neskôr, ako zvyčajne. Budleje pekne voňajú (volajú ich aj letný orgován alebo motýlí ker, lebo keď kvitnú, sú plné motýľov, u nás som videla babôčky pávooké a admirály, perlovce a mlynáriky kapustné) a kvitnú vlastne až do neskorej jesene, podľa toho, či im venuješ pozornosť alebo nie. Odkvitnutý kvet treba odstrihnúť a koniec odstrihnutej vetvičky sa rozkonári a znova kvitne...a tak to treba strihať až do jesene, ak chceš, aby kvitli, nové kvety už nie sú také veľké, ako prvé, ale voňajú rovnako. Jarná budleja striedavolistá kvitne skôr (pozri príspevok 1032 v tejto téme), tá sa nestrihá, len suché alebo omrznuté vetvičky, ale vonia tiež nádherne a včely sa idú potrhať.

Pozri tu obrázky.
http://www.google.sk/images?hl=sk&q=...og&sa=N&tab=wi
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

ubka Pozri príspevok
Prosím Ťa, čo je to za nádherný kvet na prvom obrázku?
Máš krásne kvety v príspevku 1261
Sú nádherné Ten kvet je ťahavá begónia.
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ubka Pozri príspevok
Prosím Ťa, čo je to za nádherný kvet na prvom obrázku?
Máš krásne kvety v príspevku 1261
truch Pozri príspevok
Sú nádherné Ten kvet je ťahavá begónia.
Áno, je to ťahavá begónia. Len sa to ťažko dopestuje. Treba vždy na jeseň zasadiť nové výhonky. Koreň občas vyženie nové výhonky, ale na to sa nedá spoliehať.
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Valčake Pozri príspevok
Nádherné...tá begónia, datura, a všetky. Ako sa volá kvet na poslednej fotke / kde aj metla je prispôsobená farbou/ Vyzerá zaujímavo a fakt krásne
beba13 Pozri príspevok
.je to Abutillon čiže podslnečník krásna rastlina a je aj v iných farbách oranžová žltá ružová
Tak ako napísala beba13, volá sa to podslnečník, niekto to volá aj javor. A inak to tam nie je metla, ale trubka, ktorá drží prístrešok nad schodami a je natretá na červeno
2 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Zimama Pozri príspevok
Prosím Ťa, ako sa volá tá kvetinka na prvom obrázku? Dá sa prezimovať? Vďaka! Zimama
Prepáč, že som ti neodpovedala skorej. Akosi som nebola pri interete.
Je to begónia previsnutá. Mám ju už asi roky. Prezimovať sa dá takto. Keď prídu prvé mrazíky, dám ju do miestnosti kde je teplota cca 8-10°C. Takto ju nechám pokiaľ kvitne, potom prestanem polievať. V tej istej zemine zostáva do jari. Na jar ako zbadám, že začínajú cibule pučať, vyberiem ju zo zeme a dám do čerstvej zeminy. A potom v lete je taká krásna.
2 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Nie nezostrihávam, ona sama zvädne a odpadne, takže zostanú v zemi len cibule.
2 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Zimama,mala by to byt gerbera.Ja som prezimovavala uspesne par zim,ale tuto mi vyschla.
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Minulý týždeň mi ešte takto kvitol trpaslík, a to som ho už ani nehnojila . A tento týždeň - všetky muškátiky popálené mrazom, ešte aj na tú dosku, kde som ich vyložila, ten koťuha prízemný mrazík dočiahol... Už iba jeden muškát, čo ho mám zavesený na stene pri dverách, ostal pekný - no už raz darmo, lepšie to tak skoro nebude... Zimama
AAA 012.jpg  
AAA 013.jpg  
1/1
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
no mne sa doma tieež chystajú dva kaktusy kvitnúť.
Podľa čoho rozoznáš či je vianočný alebo veľkonočný
podla kvetu- biely je velkonočný, má jednoduchý kvet, vianočný má akoby dvojitý kvet
2 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

http://www.kvetyazahrada.sk/vresy-a-vresovce.html
Tu píšu že:
Vres
Je to, v závislosti od odrody, asi 50 cm vysoký ker. Rastie relatívne pomaly a kvitne na konci leta. Zvláštnosťou sú puky, ktoré nerozkvitnú, ale zostanú v tomto štádiu. Rastlina sa môže pestovať aj v črepníku. ...

Vresovec
Je to stále zelený a dobre rozvetvený ker. Často si ho mýlia s vresom, rozdiel je však v tvare listov- vresovec má listy v tvare ihličia, vres v tvare šupín. Tiež sa z dôvodu podpory kvitnutia odporúča pravidelný strih každé dva roky. Výhonky sa skrátia o jednu tretinu a najvhodnejším obdobím je apríl. ...

Viac info na vyššie uvedenej stránke.

Zajtra sa pôjdem dobre pozrieť na listy, až viem, čo to vlastne pestujem ...
Naposledy upravil janka67 : 31.10.10 at 19:47
2 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Majú tvar ihličia, takže by to mali byť vresovce.
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

[QUOTE=lusielaL;1552549]Zdenka tie muskaty naozaj nemaju chybu.
Ďakujem. V lete v tých horúčavách sa im tak nedarilo, ako teraz. Mám balkón na juhozápad, slnko svietilo až do zapadnutia, musela som ich aj skrývať, aby sa neuvarili Teraz si užívajú jesenného slniečka, to nie je také ostré.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať