Zavrieť

Porady

Čo nám práve kvitne ll.

Len nedávno sme na týchto stránkach obdivovali kvitnúcu krásu z minulej sezóny.
Hoci je väčšina krajiny ešte pod snehom,niektoré kvietky sa už ukazujú v plnej kráse.


Pochváľ sa aj Ty , čo Ti práve kvitne a pridaj fotografiu, nech sa potešíme všetci .
Naposledy upravil arizona : 16.02.11 at 14:15
Usporiadat
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

ludmila12 Pozri príspevok
sú prekrásne, v minulosti som ich mala ale keď odkvitli po čase uhynuli neviem ich pestovať. Zdá sa , že s kvietkami je to ako s ľuďmi s niektorými si rozumiem a darí sa mi ich pestovanie bez problémov a niektoré nech robím čo robím nedarí sa im pri mne.
Gloxínie skutočne po odkvitnutí uschnú. Treba odstrániľ suchú vňať a gloxínie nechať prezimovať bez polievania (ja ich mám pod sekretárom). Niektoré začnú samé od seba vyháňať a ostatné treba začiatkom marca začať polievať, aby sa zobudily. No dnes som sa dozvedela v kvetinárstve, že kúpené gloxínie sú vypestované zo semienka a nemajú hľuzu ale iba spleť vlásočnicových korienkov a obyčajne zimu neprežijú. Ak sa ti gloxínie páčia, po zakúpení si dopestuj nové z lístkov - ako africkú fialku.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Prosím, kto mi povie ako sa táto kvetinka volá? Teraz rozkvitla od minulého rokupo prvý krát. Obrázok síce nie je veľmi vydarený.

Do hája zeleného, je mi do plaču -nemám dosť miesta na pridanie, musím poprosiť lorelei.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
babka-ježibabka veľmi pekne ďakujem za rady istotne vyskúšam, s fialkami sa mi darí . pekný deň
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ovocie v kvete - uhádnite
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
2009 Pozri príspevok
Ovocie v kvete - uhádnite
Je to krásne, ale sú tam chybyčky. Napríklad na fotke "moruša" je asi černica, na fotke "borievka" určite nieje borievka, ale asi brusnica. Niekoľko tých vecí je okrasných, napríklad miesto klasickej čerešne je okrasná čerešňa, sakura alebo kanzan. Podobne ananás a t ď. Ale je to pekné, tiež sa sem chystám dať nejaké fotky, keď bude viac času.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

aviator Pozri príspevok
Je to krásne, ale sú tam chybyčky. Napríklad na fotke "moruša" je asi černica, na fotke "borievka" určite nieje borievka, ale asi brusnica. Niekoľko tých vecí je okrasných, napríklad miesto klasickej čerešne je okrasná čerešňa, sakura alebo kanzan. Podobne ananás a t ď. Ale je to pekné, tiež sa sem chystám dať nejaké fotky, keď bude viac času.
Pripájam sa k aviatorovi, že tá pps-ka je nádherná.
Poprosím Ta aviator o info ohľadom stromu moruše, či sa dá niekde kúpiť, a zasadiť prípadne ako sa starať, aby sme si mohli pochutnať na jeho plodoch. Dnes mi na CCCC adi svojim príspevkom pripomenula dávno zapomenutý strom a jeho plody. Ďakujem, a prepáčte mi, ak moja žiadosť je mimo tejto témy
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Zitulda Pozri príspevok
Pripájam sa k aviatorovi, že tá pps-ka je nádherná.
Poprosím Ta aviator o info ohľadom stromu moruše, či sa dá niekde kúpiť, a zasadiť prípadne ako sa starať, aby sme si mohli pochutnať na jeho plodoch. Dnes mi na CCCC adi svojim príspevkom pripomenula dávno zapomenutý strom a jeho plody. Ďakujem, a prepáčte mi, ak moja žiadosť je mimo tejto témy
Moruša sa dá kúpiť v záhradníctve, prípadne sa dá napísať SS niekomu /prípadne viacerým/ z Porady, kto ju pestuje, sortiment aj ceny budú asi lepšie.
Moruša je nenáročná, po zasadení ju treba poliať a tiež prvý rok keď bude suchšie. Nevyžaduje nič zvláštne pri pestovaní.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Chcel som dať foto jedného z najkrajšie voňajúcich kríkov, ide o zemolez - Lonicera pourpusii - ktorá už vyše mesiaca kvitne, ale nestíham, tak len píšem, foto dodám neskôr. Má biele kvety, krásne sladkasto voňajú, trošku do citrónova. Niekedy rozkvitne už na Vianoce, tento rok od konca februára. Najfrekventovanejšie miesto, kde som ju videl je okolie Polusu. Keď ju zbadáte, oplatí sa privoňať.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Zitulda Pozri príspevok
Prosím, kto mi povie ako sa táto kvetinka volá? Teraz rozkvitla od minulého rokupo prvý krát. Obrázok síce nie je veľmi vydarený.

Do hája zeleného, je mi do plaču -nemám dosť miesta na pridanie, musím poprosiť lorelei.

Zitka, neviem, ci je to tato, ale aj tak je tento kvietok od "ZITULDA", ja len posielam, ked jej to nejde.
DSC00212.jpg  
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

babka - ježibabka Pozri príspevok
Gloxínie skutočne po odkvitnutí uschnú. Treba odstrániľ suchú vňať a gloxínie nechať prezimovať bez polievania (ja ich mám pod sekretárom). Niektoré začnú samé od seba vyháňať a ostatné treba začiatkom marca začať polievať, aby sa zobudily. No dnes som sa dozvedela v kvetinárstve, že kúpené gloxínie sú vypestované zo semienka a nemajú hľuzu ale iba spleť vlásočnicových korienkov a obyčajne zimu neprežijú. Ak sa ti gloxínie páčia, po zakúpení si dopestuj nové z lístkov - ako africkú fialku.
Kvetinárka mala pravdu. Vlaňajšia Kúpená je už vyhodená a namiesto nej mám kúpenú túto novú. Vdruhom kvetináči je ďalšia zobudená z hĺuzy.
Kvet 001.jpg  
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Prve tulipany,take tie mini
download 5.4.09 017.jpg  
download 5.4.09 055.jpg  
1/1
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
príroda začína byť veselšia
IMG_1798.JPGm.JPG  
IMG_1801.JPGm.JPG  
IMG_1802.JPGm.JPG  
IMG_1811.JPGm.JPG  
IMG_1833.JPGm.JPG  

IMG_1839.JPGm.JPG  
1/1
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

Fotky kvietkov z jarnej záhradky
DSCF0226.JPG  
DSCF0202.JPG  
DSCF0229.JPG  
DSCF0328.JPG  
DSCF0330.JPG  

DSCF0352.JPG  
DSCF0381.JPG  
DSCF0375.JPG  
DSCF0383.JPG  
DSCF0323.JPG  

DSCF0337.JPG  
DSCF0370.JPG  
DSCF0372.JPG  
DSCF0422.JPG  
DSCF0505.JPG  

DSCF0520.JPG  
DSCF0521.JPG  
DSCF0522.JPG  
DSCF0512.JPG  
1/1
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marko, nádhera.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Uz mi kvitnu prve kvietky na surfinii
prve kvety 10.4.09 003.jpg  
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes som si našla čas, aby som prilepila to, čo mi kvitne v záhradke.
Snímka125.jpg  
Snímka127.jpg  
1/1
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Toto som nafotila dnes
Snímka131.jpg  
Snímka133.jpg  
Snímka134.jpg  
Snímka136.jpg  
1/1
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Tiež mi už niečo vonku kvitne.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Prikladám niečo , čo mi kvitne
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:01
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ešte zopár
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:01
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať