Zavrieť

Porady

Čo nám práve kvitne ll.

Len nedávno sme na týchto stránkach obdivovali kvitnúcu krásu z minulej sezóny.
Hoci je väčšina krajiny ešte pod snehom,niektoré kvietky sa už ukazujú v plnej kráse.


Pochváľ sa aj Ty , čo Ti práve kvitne a pridaj fotografiu, nech sa potešíme všetci .
Naposledy upravil arizona : 16.02.11 at 14:15
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Žabinka
Valcake
Danka, Žabinka..myslela si tieto?
to sú sedmokrásky asi, ja som myslela http://www.nahuby.sk/atlas-rastlin/P...odyzna/ID10382
Tie mám tiež, veľa farieb..no ak nevymrzli ešte sa neukazujú, ešte nekvitne v záhrade iba v obchode
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Valcake
Žabinka
Valcake
Danka, Žabinka..myslela si tieto?
to sú sedmokrásky asi, ja som myslela http://www.nahuby.sk/atlas-rastlin/P...odyzna/ID10382
Tie mám tiež, veľa farieb..no ak nevymrzli ešte sa neukazujú, ešte nekvitne v záhrade iba v obchode
ja som si pred 2-3 rokmi kúpila také črepníkové primuly, akurát ich všade predávajú v rôznych farbách.. zasadila som ich do skalky a darilo sa im, aj zimu pekne prečkali, ale táto bola silnejšia, tak som zvedavá, či prežili.. ale to sú väčšie, aj listy majú väčšie a hrubšie, ako tie čo myslím..
keď budem vidieť niekomu v záhradke, tak odfotím.. dúfam že ma majiteľ nezbije..
Naposledy upravil Žabinka : 14.03.17 at 20:10
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Šľachtené primule som kupovávala - úžasné farby.....všetky "zmizli", udržala sa iba tmavá lila. Mám také podozrenie, že tieto kupované primule popapkajú slimáci.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Valcake
..ešte..
Tiež máš málo jahňad na vŕbe. Netreba nejako strihať ovisnuté odrody?
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

victor, koľko rokov máš vysadené krokusy v trávniku? Ja som takto posadila desiatky rôznofarebných. Prvý rok paráda, druhý rok kvitlo pomenej, tretím sem tam....a neskôr už vôbec nič. Teraz sadím výlučne iba do zeme, ktorú môžem plieť a zľahka prekypriť
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

afrikánka
U mňa kvitne....
Ospravedlňujem sa, chcela som pridať súbor práve pofotených kvetov.....a toť toto
Poutieram si monitor a dám kvety do svojho albumu záhrada
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

No to som "rada", že aj iným sa tratia ....pamätám si tie miesta, kde som ich vysádzala, ale nájdem tam iba tenučké lístky 1-2, ako pozostatok....ale kvietky už nebývajú. Tiež som ich spočiatku dosádzala, ale nakoniec som to vzdala.
Vo voľnej pôde sa im darí oveľa lepšie a rýchlo pribúdajú nové cibuľky
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..u nás bežne hrušky 10...20 rokov. Máme aj Nashi ..3 druhý, aj letné, u suseda zimušné..
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Valcake
..u nás bežne hrušky 10...20 rokov. Máme aj Nashi ..3 druhý, aj letné, u suseda zimušné..
U mňa vydržali 25, rodili by dodnes. Choroba zdevastovala, museli sme vyhodiť. Aj susedia likvidovali. Škoda....v mojom okolí hrušky už nemajú šancu, škoda sadiť, aj rezistentné museli po 3-4 rokoch vyhadzovať.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Manžel do Nashi naštepil obyčajné a zatiaľ sa ukazuje, že bude z nich niečo. Minulý rok bola až jedna hruška. Tak naštepil aj do starej marhule..od suseda on mal lepšiu sortu. V nedeľu sme kontrolovali a tiež sa ujalo..no to iba zatiaľ...
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
afrikánka
Akú máš odrodu?
Absolutne netusim, jednine ze dozrieva neskoro.
Ja som vyrastol v meste, do zahrady som kupoval tri stromy - hrusku, jablon a marhulu/broskynu(?) tak ze som zadal podmienku nech nerodia v tom istom case. To posledne este nerodilo, tak neviem co to je, minuly rok prvykrat zakvitlo, ale ovocie napokom ziadne. Teraz strom bohato zakvitol, ale kvety vydrzali iba zopar dni (pred tyzdnom bol mraz), tak neviem... Ale ma zo 5 metrov, t.j. hrusku a jablon prerastol o 3m.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Broskyňa má krásne ružové kvety a marhuľa biele...ale výška?? ..a nestriháš stromky? ..ako chceš mať úrodu?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Na margo hrušiek,treba pod krk zobrať všetkých tých pseudozáhradníkov,ktorí razia tendenciu miesto hrušiek jalovce.Tiež odborníci.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Žabinka
Valcake
..poznáte tento jarný kvietok?..neviem nájsť názov
nemôže to byť rožec roľný?
http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=208
Si jednotka! Hľadala som aj minulý rok, ale potom som to vzdala.
Veľké ďakujem..aj pochvalu ti dám.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..Pivonka má čestné miesto ..akej bude farby?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Mila123
vicktor
Preco z jedneho korena vyrastaju kvey roznych farieb?
minula sa farba.....
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Mam vselijake farby, pridte natierat.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Valika, čo je na treťom obrázku príspevok dnes 13:35?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mne môžeš priblížiť ten druhý? Vďaka.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Valcake
Je to okrasná vŕba Hakuro Nishiky...
ďakujem, také som ešte nevidela.. zvláštne, zaujímavé..
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať