Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

Ahojte Poraďáci!
Chcela by som sa spýtať, či môže byť pri DoPČ odmena 5.600,- Sk
(viem, že už sú eurá, ale takto sa mi lepšie rozmýšľa). Akú daň bude mať, myslím zrážkovú alebo preddavkovú. Ak preddavkovú, musí mať podpísané "Vyhlásenie ..." a potom mu budem robiť RZ dane?
Ďakujem za odpoveď!
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

mishelinka Pozri príspevok
Ahojte poradaci,prosim vas o pomoc a radu,nakolko stym nemam skusenosti...
takze SZCO prijal do zamestnania na dohodu pracovnika,ktoreho prijem bude za mesiac okolo 7000,-/pisem v SK,lepsie sa mi stym pocita/.Rozhoduje sa ci podpise "Vyhlasenie k dani...."Ak ho podpise pojde o preddavkovu dan?Aka je ta NC?A ak by ho nepodpisal ja mu stych 7000Sk zrazim 19%Vtedy je aka zrazkova?dakujem pekne za vysvetlenie,fakt vtom este nemam jasno....

A ak by sa dalo mohli by ste mi uviest aj priklad v cislach,tedea ze by sa vychadzalo z tej sumy 7000,-.Kolko plati do SP,to mi je jasne..len ta zrazkova a preddavkova mi neda spavat
Tak či tak ide o preddavkovú daň, nakoľko zrážková daň je do 5000Sk(165,97€) vrátane. Ak podpíše Vyhlásenie, tak NČZD je 335,47€.
0 0
mishelinka mishelinka

mishelinka je offline (nepripojený) mishelinka

takze to by ako vyzeralo?
ze ja z tych 7000 vypocitam 19%dan a tu este ponizim o tu NC?alebo ako?mohla by si mi to ukazat v cislach,fakt ti velmi pekne dakujem za pomoc..
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Mzda 7 000,-SKK t.j.232,36,-€ odpočítať NČ 335,47,-€ ak má podpísané vyhlásenie,preddavková daň bude 0,- pretože NČ je vyššia ako hrubá mzda.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

mishelinka Pozri príspevok
takze to by ako vyzeralo?
ze ja z tych 7000 vypocitam 19%dan a tu este ponizim o tu NC?alebo ako?mohla by si mi to ukazat v cislach,fakt ti velmi pekne dakujem za pomoc..
NČZD - 335,47€ = cca 10106 Sk
prijem z dohody: 7000
7000 - 10106 = 0 základ dane
t.z., že daň bude 0 a jeho prijem bude 7000. Ešte upozorním, že zamestnávateľ za dohodára odvádza ÚP - 0,8% a GP 0,25% do SP z dohodnutej odmeny za prácu na základe dohody.
0 0
mishelinka mishelinka

mishelinka je offline (nepripojený) mishelinka

aha,tak uz sa mi to zacina objasnovat vdaka vam...a ten prehlad co sa posiela kazdy stvrtrok tak to sa mna bdue tykat?velmi pekne vam dakujem..a keby nepodpisal to vyhlasenie tak to urobim tak ze zo 7000 zrazim 19%?este raz pekne dakujem
0 0
mishelinka mishelinka

mishelinka je offline (nepripojený) mishelinka

Velmi pekne vam dakujem,zacina sa mi to objasnovat...A keby nepodpisal to vyhlasenie tak to urobim tak ze zo 7000sk strhnem tych 19%?a ten prehlad co sa stvrtrocne posiela na DU sa tyka aj mna?
0 0
mishelinka mishelinka

mishelinka je offline (nepripojený) mishelinka

velmi pekne vam dakujem,zacina sa mi to objasnovat..a keby neml podpisane to vyhlasenie tak ja ztych 7000sk strhnem 19%?a ten prehlad co sa stvrtrocne posiela na DU sa ma teda tyka?
0 0
mishelinka mishelinka

mishelinka je offline (nepripojený) mishelinka

ospravedlnujem sa,nejak mi to zblblo,nevedela som ze to odosiela.prepacte
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Áno,treba sa registrovať na DÚ ako platca dane zo závislej činnosti a štvrťročne podávať prehľady a na konci rok do 31.3.hlásenie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mishelinka Pozri príspevok
velmi pekne vam dakujem,zacina sa mi to objasnovat..a keby neml podpisane to vyhlasenie tak ja ztych 7000sk strhnem 19%?a ten prehlad co sa stvrtrocne posiela na DU sa ma teda tyka?
Áno, strhneš daň z celých 7000.-, do prehľadu uvedieš príjem aj daň.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ešte doplním, ak dohodár bude mať vypočítanú daň 0,00€, tak aj tak pošleš prehľad na DÚ, nulový.
0 0
mishelinka mishelinka

mishelinka je offline (nepripojený) mishelinka

Ak by vsak za mesiac zarobil napriklad 14 000,tak od toho odratam tu NC a to co mi vyjde je ta dan co treba platit,tak?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mishelinka Pozri príspevok
Ak by vsak za mesiac zarobil napriklad 14 000,tak od toho odratam tu NC a to co mi vyjde je ta dan co treba platit,tak?
AK bude mať podpísané spomínané Vyhlásenie k zdaneniu, tak od Odmeny odpočítaš NČ, a zo zbytku odmeny zrazíš preddavok na daň, ktorý DÚ aj zaplatíš a uvedieš do prehľadu. Čistá odmena pre neho bude odmena po zdanení.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

mishelinka Pozri príspevok
Ak by vsak za mesiac zarobil napriklad 14 000,tak od toho odratam tu NC a to co mi vyjde je ta dan co treba platit,tak?
Príklad:
14000 = 465,71€
465,71 - 335,47(NČZD) = 130,24(základ dane, z ktorej vypočítaš daň 19%).
130,24 x 19% = 24,74€ (vypočítaná daň)

465,71 - 24,74 = 440,97€ (čistá mzda)
0 0
mishelinka mishelinka

mishelinka je offline (nepripojený) mishelinka

dakujem pekne,velmi ste mi pomohli
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Pri dohode o pracovnej činnosti, ak začne v strede týždňa, už aj za ten týždeň môže mať odpracovaných tých 10 hodín? Nemusí mať rovnomerne, len nech je to spolu 10 hodín týždenne. Ak mu padne aj na sobotu, príplatok sa nedáva?
ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ejo Pozri príspevok
Pri dohode o pracovnej činnosti, ak začne v strede týždňa, už aj za ten týždeň môže mať odpracovaných tých 10 hodín? Nemusí mať rovnomerne, len nech je to spolu 10 hodín týždenne. Ak mu padne aj na sobotu, príplatok sa nedáva?
ďakujem
áno, je jedno, kedy odpracuje tých 10 hod. v týždni. Príplatky pri dohodách nie sú.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Dobrý deň, chcem sa informovať, môže zamestnanec, ktorý má DoPČ na Slovensku pracovať v Českej republike na túto dohodu?

Ďakujem
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den chcela by som poradiť. Jedna dôchodkyna u nás pracuje na dohodu o pracovnej činnosti. V DOHODE má napísané plat 127€ MESAčNE, ale teraz za mesiac jún má len 115€. Môžem jej vyplatiť len tých 115 € alebo jej máme doplatiť do tých 127€. Prosím poradte. Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den chcela by som poradiť. Jedna dôchodkyna u nás pracuje na dohodu o pracovnej činnosti. V DOHODE má napísané plat 127€ MESAčNE, ale teraz za mesiac jún má len 115€. Môžem jej vyplatiť len tých 115 € alebo jej máme doplatiť do tých 127€. Prosím poradte. Dakujem
Jedno upresnenie, za prácu na dohodu nie je mzda, ale odmena, zrejme má hodinovú sadzbu, preto ten rozdiel, ak je to tak, je to správne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať