Zavrieť

Porady

žiadosť o odhlásenie výživného

Dobrý deň.Prosím poradte mi keď mi výživné strhávajú formou exekúcie syn mi končí tento rok a už dovršil 18 rokov v Januári 2009 tak musím podať žiadosť ja alebo ma zavolajú na súd a ukončia výživné oni alebo sa musím o podanie žiadosti postarať ja!Viem,že dovršil 18-tého veku a,že je ešte v škole vlastne do Augusta 2009 to mi je jasné len či náhodou nemám podať skôr lebo tu sa na všetko čaká dlho! Veľmi pekne dík. slang11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ešte môže pokračovať v štúdiu. Nemôžeš podávať žiadosť skôr, ako nastala zmena.

    slang11 je offline (nepripojený) slang11

    slang11
    Mária27 Pozri príspevok
    Ešte môže pokračovať v štúdiu. Nemôžeš podávať žiadosť skôr, ako nastala zmena.
    Áno to chápem lenže ako mám vedieť či bude pokračovať v štúdiu alebo nie keď sa nestretávame? a z ich strany nie je možná dohoda ako mám vedieť pravdu a nepreplatiť vyžívné o niekoľko mesiacov na vyše? však aj ja som len človek? a dokonca zodpovedný čo nevymeškal ani jedno výživné,preto sa pýtam. vďaka.

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    ked ste taký vzorný tak prečo ste neplatili výživné dobrovoľne? ked nemáte kontakt, tak si podajte na súd žiadosť o zastavenie platenia výživného a pokiaľ váš syn študuje dalej, tak sa dozviete, lebo aj syn bude ako odporca predvolaný. Rodičovi nekončí vyživovacia povinnosť voči dieťaťu dosiahnutí jeho plnoletosti. ved je to aj váš syn a výživné je vaša povinnosť! a je škoda že nemáte vzťah so synom, ved o vás určite potrebuje. a ešte jedna otázka..stane sa niečo hrozné ked svojmu vlastnému synovi preplatíte nejaký ten mesiac navyše?! ved je to váš syn a nie cudzí človek.

    slang11 je offline (nepripojený) slang11

    slang11
    bobiku Pozri príspevok
    ked ste taký vzorný tak prečo ste neplatili výživné dobrovoľne? ked nemáte kontakt, tak si podajte na súd žiadosť o zastavenie platenia výživného a pokiaľ váš syn študuje dalej, tak sa dozviete, lebo aj syn bude ako odporca predvolaný. Rodičovi nekončí vyživovacia povinnosť voči dieťaťu dosiahnutí jeho plnoletosti. ved je to aj váš syn a výživné je vaša povinnosť! a je škoda že nemáte vzťah so synom, ved o vás určite potrebuje. a ešte jedna otázka..stane sa niečo hrozné ked svojmu vlastnému synovi preplatíte nejaký ten mesiac navyše?! ved je to váš syn a nie cudzí človek.
    PREčO pýtam sa prečo odsudzujete človeka keď ho vôbec ale vôbec nepoznáte a nepoznáte jeho príbeh, prečo by som mal platit navyše keď jeho matka zbrojí proti mne už 10-rokov nech váš otec skape a podobne reči som počúval, keď som dieťa prišiel navštíviť ani mi len neotvorila a poviem vám chodil som tam veľa ale veľa ráz a nič ,buď povedala,že deti sú choré alebo si niečo vymyslela.Akým právom a kto vám ho dal ,že všetci muži musia byť hodený do jedného vreca?Apropó a mimochodom na súde sa pýtali manželky,že či ju bijem či pijem či som agresívny apod.odpovedala,že nie a či peniaze teda výplatu ,že či jéj dávam,odpovedala,že áno a sudkyňa na to,že tak som pekný blbec.Pýtam sa vás vážená,že keď som splatil mladomanželskú pôžičku len ja sám majetkové o majetkové vyrovnanie som nepožiadal teda nechal som jej všetko ešte aj psa, ktoré potom dala zastreliť tak ešte ja som ten zlý?A čo sa týka výživného? dobrovoľne som platil len ,že moja bývalá švagriná pracovala na súde tak to vybavila aby som platil exekučne aj som sa odvolal ale ja obyčajný smrteľník? Tak mi tu láskavo prestante písať o tom čo som a čo nie,zrazu je to moje dieťa keď mám platiť ale keď ich chcem navštíviť tak už nie? ja viem čo chcete povedať skúšal som aj na súde to povedať ale vždy povedala,že to neje problém (však si povedala však nech blbeček skúša) viete ja už na toto nemám nervy tak som tam prestal chodiť a už ani nebudem sú to roky už som si vytrpel dosť, len ,že vám ženám sa to ťažko vysvetluje (bez urážky) tu v téjto republike sa spravodlivosti nedočkáte tak prosím najprv sa opýtajte aký je problém a nie súdiť druhého ľahko niekoho zhodiť hlavne chlapa lebo podľa vás sú všetci lumpi!!!!!!! chcel som len odpoveď na moju otázku!nič viac.

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    ja ale vôbec netvrdím, že chlapi sú lumpi a ked si všimnete tak píšete len osvojej bývalej aká je zlá a tak a to vám verím,lebo aj poznám ženy čo sú zlé a snažia sa chudáka ošklbať a bránia mu v styku s deťmi...ale nikde nepíšete o synovi, či ste sa ho snažil kontaktovať...či on sa snažil vás, myslím si že nemáte právo sa vzdať syna len preto že má mrchu matku v mojej odpvedi nešlo odsúdiť mužov, ale povedať vám aby ste svoju pozornosť obrátil na syna, lebo ten naozaj za nič nemôže! a uvedomte si že ste v prvom rade otec. ja si práveže dobrých otcov a mužov vysoko vážim!

    žiadosť o odhlásenie výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.