Zavrieť

Porady

Fasády našich domov trochu ináč

ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac
Čo by ste povedali na to, keby fasády našich domov vyzerali trochu ináč než sme bežne zvyknutí.
Dnes, keď mnohé domy absolvujú zatepľovaciu kúru nebolo by od veci, keby okrem reklám skrášľovalo ich vzhľad aj trochu "umenia".
Myslíte, že by to bolo v našich podmienkach reálne?
Usporiadat
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Ad - Workerka - Akúkoľvek zmenu vzhľadu stavby (t.j. aj farbu fasády) oproti pôvodnému projektu je potrebné nahlásiť na stavebný úrad. Nehovorím, že je potrebné stavebné povolenie, ale je potrebné si splniť ohlasovaciu povinnosť. Pokiaľ Ti to neschvália, tak máš smolu. Ak si to urobíš aj napriek tomu, postupuješ protizákonne. Znovu sa opakujem - podlieha to stavebnému zákonu. Aj farebné balkóny, aj zasklenie balkónov a aj okná inej farby, iných rozmerov a iného členenia sú zmena vzhľadu stavby. Ak by stavebný úrad u vás začal robiť kontroly, tak by ste rýchlo premaľovávali :-), alebo platili pokuty :-)[/quote]


Áno je to pravda, lenže v praxi stavebné úrady majú toľko práce, že v tomto sami od seba konať nezačnú. Musel by prísť nejaký popud-oznámenie o porušovaní vzhľadu domu- potom by už museli reagovať.
My sme sa dohodli na bielej farbe okien - zatiaľ to každý dodržiava, balkóny jednotné nie sú, ale máme stanovené 3 farby skôr jemnejšie ako sýte, a čo sa týka zasklievania, upozornili sme vlastníkov, že keď sa budú robiť dajaké spoločné rekonštrukcie, tak si nadpráce budú hradiť sami.
Naposledy upravil svojar : 16.02.09 at 15:11
0 0
workerka workerka

workerka je offline (nepripojený) workerka

Účtovník007,
práve o tejto nepísanej slušnosti som hovorila. A som rada, že si to takto nazval. Vôbec nehľadám žiadne "zvady bez príčiny". Napísala som snáď, že chodím vykrikovať susedom, nech si zvesia spoďáry z balkónov? Zas až tak trafená teda nie som :-) Len som sa vyjadrila, že sa mi to nepáči a že ma to vytáča. Povedz, koľko vecí nás v dnešnej dobe nám vadí a tu sme :-) Podľa mňa je to hlavne o prístupe a morálke ľudí. Samozrejme, že máš pravdu, že prádlo si môže každý vešať ako chce. Ja to nikomu neberiem, ale snáď môžem vyjadriť svoj názor a opýtať sa, ako to riešia ostatní. Potom si môžme prádlo napríklad vešať aj na zábradlie na schodišti v paneláku, veď máme spoločnú chodbu v spoluvlastníctve a každý ju môže využívať nie? :-) To by som potom chcela vidieť či to bude sexi :-) Ale to už naozaj zachádzam do extrémov :-D :-D
0 0
workerka workerka

workerka je offline (nepripojený) workerka

svojar Pozri príspevok
Áno je to pravda, lenže v praxi stavebné úrady majú toľko práce, že v tomto sami od seba konať nezačnú. Musel by prísť nejaký popud-oznámenie o porušovaní vzhľadu domu- potom by už museli reagovať.
My sme sa dohodli na bielej farbe okien - zatiaľ to každý dodržiava, balkóny jednotné nie sú, ale máme stanovené 3 farby skôr jemnejšie ako sýte, a čo sa týka zasklievania, upozornili sme vlastníkov, že keď sa budú robiť dajaké spoločné rekonštrukcie, tak si nadpráce budú hradiť sami.
Súhlasím s Tebou, že stavené úrady sú zavalené robotou, ale ak sa nejaký "dobrodinec" nájde tak máme po chlebe všetci čo máme farebné balkóny :-) No u nás je problém ten, že máme podľa projektu už fasády panelákov nafarbené a vlastne len loggie sú biele. No a fakt to vyzerá blbo, keď máš panelák bordovej farby a loggie sú rôznofarebné. Aké spoločné rekonštrukcie a nadpráce si mal vo Vašom prípade na mysli? Lebo napr. také zasklievanie balkónov nie je len vec vzhľadu bytového domu, ale hlavne je to aj vec statiky. Nie je to také jednoduché a keď vidím, že na našom sídlisku je pomaly každá loggia zasklená, tak len čakám, kedy im to padne všetko dole :-)
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mne sa to nepáči.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Rekonštrukcie - celkové opravy balkónov financované z FPÚaO, napr. tie nastrelené klince čo držia zábradlie večne určite nevydržia.
No a nadpráce z toho vyplývajú - že bude toto zasklenie treba demontovať.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

zivan Pozri príspevok
Čo by ste povedali na to, keby fasády našich domov vyzerali trochu ináč než sme bežne zvyknutí. Dnes, keď mnohé domy absolvujú zatepľovaciu kúru nebolo by od veci, keby okrem reklám skrášľovalo ich vzhľad aj trochu "umenia". Myslíte, že by to bolo v našich podmienkach reálne?
Neviem, ako to bolo myslené, lebo jedno skrášľovalo ich vzhľad protirečí druhému "umenia". Aspoň trochu to zmiernili úvodzovky. Prepáčte, ale je to nevkusný gýč a už len predstava bývať v takomto dome, ..................
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
,, ... že stavené úrady sú zavalené robotou...,,

Ja s tym nesulhasim. Vie snad niekto o pripade ze stavebny urad dal zburat ciernu stavbu ??? Mam skor pocit ze su tam nato aby ( samozrejme za modre oci a z lasky k obcanovi ) nasli sposob ako obist zakon ci dobehnut ciernou stavbou dotknute subjekty. Rad by som napisal cest vynimkam, ale naozaj taku nepoznam.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať