Zavrieť

Porady

dohoda rodicov o vyzivnom

hladam vzor rodicovskej dohody,ktora sa podpisuje u notara a v ktorej je upraveny styk s dietatom a vyzivne. na nete nic take nie je. nepotrebujem navrh na sud, potrebujem skor tu dohodu, ktoru podpisuju obaja rodicia a ktora sa sudu dava az po podpise u notara na schvalenie alebo nejak tak. dakujem za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sapora je offline (nepripojený) sapora

    sapora
    jej v prvom rade dakujem za taku skoru reakciu ani som necakala a je velmi vitana:-) no docitala som sa a viem o takom niecom ze ak sa este pred podanim na sud spise dohoda u notara a podpise oboma manzelmi, je sudne konanie v tychto veciach rychlejsie a jednoduchsie, ze na sude to uz len schvalia... v inych prispevkoch na porade som videla vzor dohody, ktoru asi myslite, ale tam figuruje len podpis jedneho z manzelov...

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    Netreba u notára, ale stačí ked ju vy dvaja aj s manželom spíšete, dáte na súd a ten vám ju schváli. Lebo všetky záležitosti a dohody medzi rodičmi týkajúce sa maloletých detí musí schvalovať súd.

    sapora je offline (nepripojený) sapora

    sapora
    dakujem, ako taka dohoda potom vyzera? (v dokumente o ktorom som pisala totiz nielen ze je jeden podpis ale rodicia su oznaceni -ak sa nemylim- ako navrhovatel a odporca a to mi akosi k dohode neslo)

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    ale vy ste v súdnom konaní odporca a navrhovateľ inak to nejde, tu dohodu vám môže pomôcť spísať právnik, alebo si ju môžete aj vy a pokiaľ si len podávate návrh na súd na rozvod manželstva, tak je dobré ked je táto dohoda súčasťou návrhu. treba tam uviesť komu majú byť deti zverené do starostlivosti po rozvode, výška výživného, stretávanie rodiča, ktorý nemá deti v starostlivosti nemusí mať časový rozsah môže tam byť uvedené, že na základe dohody rodičov a podľa potrieb detí a pod. Takže treba spýsať návrh na rozvod a nakoniec toho návrhu napísať , že navrhuje aby rozsudok znel, že manželstvo súd rozvádza a schvaľuje rodičvskú dohodu. Ale aj tak si myslím, že od právnika to bude najlepšie a nestojí to veľa, ked vám len napíše dohodu.

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    2000,- korún - treba to prerátať na eurá, toľko zhruba platila kamoška pred rokom za spísanie takej dohody

    sapora je offline (nepripojený) sapora

    sapora
    som velmi vdacna za rady, myslim ze dakedy je fajn ked si ludia ludsky pomozu, snad budem moct poslat dalej zatial prajem vela zdaru a prijemnych veci v zivote, bobiku a wilma

    dohoda rodicov o vyzivnom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.