Zavrieť

Porady

Ford Focus

AHOJ! Kúpila som si Ford Focus rok 2001 a neviem či auto má nejaký zabezpečovací systém.Všade číta, že všetky modely sú vybavené sériove elektronickým imobilizérom PATS, ale mne sa to nezdá, musela by som mať nejaký špeciálny kľúč, ale to nemám.Som úplný laik, tak poradte. Chcem si ho dať havarijne poistiť.
Usporiadat
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

Vsetky moderne auta - aj Focus - standardne obsahuju imobilizer. Zvycajne je bezdotykovy a je obsiahnuty priamo v kluciku. Nevyzaduje ziadne baterky, ani udrzbu.

Fungovanie preveri len servis - resp. niekde by ti mala svietit zlta kontrola, ked pootocis klucik.. Tato kontrola po nastartovani zhasne.

Moze sa vsak stat, ze auto ma imobilizer odpojeny - z dovodu kradeze, havarie, nejakeho elektrickeho problemu a pod. to vsak zistis az v servise.

Ucelom imobilizera je zabranit nastartovaniu s obycajnou kopiou kluca.

Pre profika to vsak nie je problem ukradnut

Co sa tyka HP: over si, ake zabezpecenie vyzaduje poistovna. Okrem toho, kedze sa jedna s staru karu - pozistuj si aj podmienky plnenia v pripade havarie. Pri beznej HP napr. pri takom starom crepe v pripade totalky nedostanes prakticky nic..
Myslim, ze Allianz ma vsak nejaky speci produkt pre stare auta..
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Seriovo sa montuje do aut a teda aj do Forda Focus zabezpecovaci system v podobe imobilizeru, ten funguje automaticky klucom zapalovania, ak sa s nim priblizis ku skrinke zapalovania, odblokuje v riadiacej jednotke zapalovanie, cerpadlo.....a mozes nastartovat. Odporucam Ti zamontovat si este alarm do vozidla, najlepsie s pagerom a mechanicke zabezpecovacie zariadenie, asi najlepsi by bol Zender.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Havarijne poistenie bude asi dost vysoke a nevyhodne pre teba.
0 0
vierkavierka vierkavierka

vierkavierka je offline (nepripojený) vierkavierka

Ďakujem za odpovede i za tú ,,starú káru". Ja viem, nie je to nejaká ,,mladica" ale nie každý je milionár a ja som naň poctivo šetrila, takže som hrdá i na to. Keď sa vydám za Kollára, tak budem mať niečo lepšie a ani poisťovať nebudem. Ale aj tak díky a ešte prosím , do tej poistky treba napísať aj značku alebo niečo také toho zabezpečenia, tak ešte poraď aj to, pls.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Neviem, ci budes poistovat havarijne , ked Ti spocita poistovna rocnu havarijnu poistku od 500,-€ -650,-€, potom zmenis na havarijne poistenie nazor. A najma, ked si spocitas, co Ti vyplatia , kde Ti auto ukradnu
0 0
vierkavierka vierkavierka

vierkavierka je offline (nepripojený) vierkavierka

Mne ide o to, že keď ho niekde zdemolujem aby mi poisťovňa hradila náklady na opravu. Ja viem, že pri krádeži by to nebolo nič moc, ale pri havarke aspoň niečo.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Focus r. 2001 je nezmysel dať si havarijne poistiť. A ukradnúť by ho ukradol len najväčší zúfalec (pozor, to nebolo myslené ako kritika auta, inak povedané, blahoželám k skvelému rozhodnutiu).
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

vierkavierka Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede i za tú ,,starú káru". Ja viem, nie je to nejaká ,,mladica" ale nie každý je milionár a ja som naň poctivo šetrila, takže som hrdá i na to. Keď sa vydám za Kollára, tak budem mať niečo lepšie a ani poisťovať nebudem. Ale aj tak díky a ešte prosím , do tej poistky treba napísať aj značku alebo niečo také toho zabezpečenia, tak ešte poraď aj to, pls.
Stara kara je fakt a nie urazka. Bud rada, ze si si vybrala relativne psolahlivy stroj.
Ta havarijna moze byt naozaj problematicka - ale treba prestudovat podmienky, len upozornujemm, ze vacsina poistovni ich bude mat urcite dost nevyhodne. Proti ukradntiu ten Zeder je dost dobry.

Ak sa chces o auticko dobre starat - odporucam nejake stranky ford klubu - tam ti poradia aj kvoli servisu a udrzbe lepsie ako tu
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

vierkavierka Pozri príspevok
Mne ide o to, že keď ho niekde zdemolujem aby mi poisťovňa hradila náklady na opravu. Ja viem, že pri krádeži by to nebolo nič moc, ale pri havarke aspoň niečo.
praveze problem bude, ked ho zdempolujes moc - vtedy po odpocitani amortizacie - nedostanes prakticky nic..
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

vierkavierka Pozri príspevok
Mne ide o to, že keď ho niekde zdemolujem aby mi poisťovňa hradila náklady na opravu. Ja viem, že pri krádeži by to nebolo nič moc, ale pri havarke aspoň niečo.
Pred podpisom zmluvy si zisti, co ti vyplati poistovna, ak budena tvojom aute oprava po nehode stat napr. 2000 €.
Az potom sa rozhodni ci zmluvu potrebujes alebo nie.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

vierkavierka Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede i za tú ,,starú káru". Ja viem, nie je to nejaká ,,mladica" ale nie každý je milionár a ja som naň poctivo šetrila, takže som hrdá i na to. Keď sa vydám za Kollára, tak budem mať niečo lepšie a ani poisťovať nebudem. Ale aj tak díky a ešte prosím , do tej poistky treba napísať aj značku alebo niečo také toho zabezpečenia, tak ešte poraď aj to, pls.
Choď na stránku www.netfinancie.sk a tam sa dozvieš po vyplnení údajov výšku poistného vo všetkých poisťovniach v SR. Poisťoval som cez nich síce nové auto, ale bol som max. spokojný. Reaguju promptne a nimi stanovená výška poistného bola najnižšia (fyzicky som prešiel viacero poisťovni a všade to bolo drahšie- neponukli mi rôzné zľavy). Odporúčam.

Rozhodujúce pre výšku poistného bude cena auta.
Ale čítal som pred časom v HN, že staršie auto sa veľmi neoplatí poisťovať, lebo pri určitej výške (aj relatívne malej) škody poisťovňa môže škodu vyhodnotiť ako "totálnu" a poistník bude sklamaný z výšky odškodnenia. Takže existuje imaginárna hranica kedy sa už neoplatí havarijné poistenie uzatvárať, ale či to Tvoje auto je pred ňou, alebo za to si netrúfam povedať.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

vierkavierka Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede i za tú ,,starú káru". Ja viem, nie je to nejaká ,,mladica" ale nie každý je milionár a ja som naň poctivo šetrila, takže som hrdá i na to.
Mal by som drobnú radu, ale nie ohľadom poistenia. Skontroluj si, v akom stave sú lemy predných, zadných a piatych dverí. Focusy sú známe tým, že skoro všetky tam hrdzavejú. Čím skôr začneš s bojom s koróziou, tým menej to bude stáť.
Naposledy upravil ROBIN111 : 17.02.09 at 21:19
0 0
vierkavierka vierkavierka

vierkavierka je offline (nepripojený) vierkavierka

No, vidím, že sa tu nejak zvrhla diskusia na kritiku toho, že je to stará kara. Viete, ja som hrdá na ňu, lebo som si doslova korunky šetrila z minimálnej mzdy a našetrila. Auto je síce 2001, ale je v perfektnom stave, na to som si dala pozor pri kúpe, mala som so sebou mechanika, ktorý sa venuje autám 30 rokov a dovoľujem si tvrdiť, že ani 3 ročné nie je v takom stave. Chcela som len radu ohľadne imobilizéra a jeho ,,značky"a nie kritiku mojej finančnej situácie. Čo sa týka havarijnej poistky, jasné, že si preverím likvidácie a nepôjdem do nevýhodného poistenia.Takže všetkým ďakujem a tým, čo majú miliónové vozy a smejú sa nad mojou šunkou odkazujem, že im to prajem a nezávidím. Možno aj ja raz....
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

je to priamo v klúči, ale zlodejom to nerobí problém on si donesie vlasnú riadiacu jednotku

fordy sa moc nekradnú, na čele krádeží je octávia, fábia, passat, felda, favorit,....

Daj si tam ZEDER, zatiaľ to nikto neprekonal, pomôže jedine odtiahnutie.

všetko ostatné je prekonateľné

Na kamere som videl, ako típek otvoril O I za 3 sec. a za 12 sec,. odišiel :-D, bola to 5 ukradnutá octávka pred našim barákom . Zobár krat ostal ford otvorení a nikto nič
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

vierkavierka Pozri príspevok
No, vidím, že sa tu nejak zvrhla diskusia na kritiku toho, že je to stará kara. Viete, ja som hrdá na ňu, lebo som si doslova korunky šetrila z minimálnej mzdy a našetrila. Auto je síce 2001, ale je v perfektnom stave, na to som si dala pozor pri kúpe, mala som so sebou mechanika, ktorý sa venuje autám 30 rokov a dovoľujem si tvrdiť, že ani 3 ročné nie je v takom stave. Chcela som len radu ohľadne imobilizéra a jeho ,,značky"a nie kritiku mojej finančnej situácie. Čo sa týka havarijnej poistky, jasné, že si preverím likvidácie a nepôjdem do nevýhodného poistenia.Takže všetkým ďakujem a tým, čo majú miliónové vozy a smejú sa nad mojou šunkou odkazujem, že im to prajem a nezávidím. Možno aj ja raz....
Oni do nemysleli zle. jednoducho je fakt, ze na tekajto poistke pravdepodobne poriadne prerobis. Budes platit:

1. skody vsetkych nemehlov, ti sa najskor poistuju a potom sa to zpriemeruje.

2. apatat poistovne, budovy, mzdy a aj ich reklamu.

3. vsetkych poistnych podvodnikov, ktorym poistovne vyplacaju plnenie, pretoze im nevedia dokazat podvod.

4. tunelovanie poistovne sposobovane priamo jej zamestnancami - likvidatormi. Zazil som na vlastnej kozi, tak mi prosim nepiste, ze to nie je pravda.

Ked toto vsetko zratas, tak poistovni za nejakych referencnych 1000 rokov zaplatis na poistkach asi 15 krat viac, ako dostanes pri plneni skod. O to, ze ta niekto nabura nemusus mat strach, to je osetrene cez PZP.
0 0
dubak138 dubak138

dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

ja mám tiež Ford Focus a rok starší ale havarijné poistenie nemám ale dal som si namontovať Zeder Lock stojí síce 265 eur. Ale zatial je spolahlivé.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Oni do nemysleli zle. jednoducho je fakt, ze na tekajto poistke pravdepodobne poriadne prerobis. Budes platit:

1. skody vsetkych nemehlov, ti sa najskor poistuju a potom sa to zpriemeruje.

2. apatat poistovne, budovy, mzdy a aj ich reklamu.

3. vsetkych poistnych podvodnikov, ktorym poistovne vyplacaju plnenie, pretoze im nevedia dokazat podvod.

4. tunelovanie poistovne sposobovane priamo jej zamestnancami - likvidatormi. Zazil som na vlastnej kozi, tak mi prosim nepiste, ze to nie je pravda.

Ked toto vsetko zratas, tak poistovni za nejakych referencnych 1000 rokov zaplatis na poistkach asi 15 krat viac, ako dostanes pri plneni skod. O to, ze ta niekto nabura nemusus mat strach, to je osetrene cez PZP.
Presne tak. Poistka je draho zaplatený pocit istoty... že však ja to mám poistené, ja môžem kľudne spať...
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

havaríjnu na nové, úverované, alebo leasingované auto, inak ak to nie je auto nad 1 milion je to zbytočné.

Ale to vie čo a ako, aj "legálne" sa dá na havaríjnej zarobiť (nemyslím fingované), ale treba na to známych,...
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

vierkavierka Pozri príspevok
No, vidím, že sa tu nejak zvrhla diskusia na kritiku toho, že je to stará kara. Viete, ja som hrdá na ňu, lebo som si doslova korunky šetrila z minimálnej mzdy a našetrila. Auto je síce 2001, ale je v perfektnom stave, na to som si dala pozor pri kúpe, mala som so sebou mechanika, ktorý sa venuje autám 30 rokov a dovoľujem si tvrdiť, že ani 3 ročné nie je v takom stave. Chcela som len radu ohľadne imobilizéra a jeho ,,značky"a nie kritiku mojej finančnej situácie. Čo sa týka havarijnej poistky, jasné, že si preverím likvidácie a nepôjdem do nevýhodného poistenia.Takže všetkým ďakujem a tým, čo majú miliónové vozy a smejú sa nad mojou šunkou odkazujem, že im to prajem a nezávidím. Možno aj ja raz....
Ahoj,
nedaj sa odradiť od havarijnej poistky. Jednoznačne je dobrá, aj keď sa každá poistka preplatí. To platí dovtedy, kým ťa niekto nenačne. V prípade, že ti niekto spôsobí škodu pred nákupným centrom, a ty nevieš kto to bol, tak hrabneš hlboko do peňaženky. Moja hav. poistka na Fiestu činí aso 8000 Sk ročne, ale pri pistnej udalosti mi vyčíslili škodu na 9 200Sk, a to bola maličkosť. Neviem si predstaviť škodu za 50 000 Sk, ktorú treba úhradiť z vlastnej peňaženky. Ja som za hav. poistku, ale je na tebe ako sa rozhodneš.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Julian Pozri príspevok
Choď na stránku www.netfinancie.sk a tam sa dozvieš po vyplnení údajov výšku poistného vo všetkých poisťovniach v SR. Poisťoval som cez nich síce nové auto, ale bol som max. spokojný. Reaguju promptne a nimi stanovená výška poistného bola najnižšia (fyzicky som prešiel viacero poisťovni a všade to bolo drahšie- neponukli mi rôzné zľavy). Odporúčam.

Rozhodujúce pre výšku poistného bude cena auta.
Ale čítal som pred časom v HN, že staršie auto sa veľmi neoplatí poisťovať, lebo pri určitej výške (aj relatívne malej) škody poisťovňa môže škodu vyhodnotiť ako "totálnu" a poistník bude sklamaný z výšky odškodnenia. Takže existuje imaginárna hranica kedy sa už neoplatí havarijné poistenie uzatvárať, ale či to Tvoje auto je pred ňou, alebo za to si netrúfam povedať.
Ak dovolíte , tak červená veta je rozhodujúca - A L E nie je cena , ako cena .

Totižto cena havarijnej poistky sa vypočítava z obstarávacej ceny vozidla a nie z kúpnej :mee:

Mal som toto zažiť , keď ma agentos poisťovne doslova zabil , že cena môjho vozidla bola v roku 1987 cca 800.000 / Fiat Regata / a preto poistka bude po všetkých bonusoch - 50 % - 38.000 ,- Sk .
Toto sa udialo v roku 2001 , kúpna cena vozidla bola 42.000,- .

Čo myslíte , ako som sa zachoval ?

Keď som si vymenil pred 3 rokmi vozový park , ani som sa neunúval ísť do poisťovne . Obstarávacia cena vozidla v roku výroby / 1995 / bola vyše milióna


Juraj
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať