Zavrieť

Porady

Študent a dohoda.

So študentom možno uzatvoriť aj dohodu o vykonaní práce alebo sa na nich vzťahuje len dohoda o brigádnickej práci študentov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Hronská Iveta
    ESTER
    So študentom možno uzatvoriť aj dohodu o vykonaní práce alebo sa na nich vzťahuje len dohoda o brigádnickej práci študentov?
    Zákon nezakazuje uzavrieť so študentom aj dohodu o vykonaní práce.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    ESTER
    So študentom možno uzatvoriť aj dohodu o vykonaní práce alebo sa na nich vzťahuje len dohoda o brigádnickej práci študentov?
    Môžeš uzavrieť aj dohodu o vykonaní práce.

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Ak by študent, napr. študujúci popri zamestnaní, bol zamestnancom v prac. pomere
    jeho právny status zamestnanca by mal prednosť pred právnym statusom študenta.
    Tento druh dohody by nemohol ako zamestnanec uzavrieť. Účastníkom pracovnoprávneho vzťahu na základe dohody o brig.práci študenta môže byť nielen
    študent denného štúdia ale aj študent ext. štúdia.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Ďakujem všetkým za promtné odpovede. Zaujíma ma však či títo študenti na dohodu o vykonaní práce musia doniesť potvrdenie o štatúte študenta.

    ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

    ivetakli
    Ahojte,
    prosím Vás o radu. Mám od dnes zamestnaných dvoch študentov na DoVP. Má nárok aj študent na nezdan.časť 7328,-- Sk? Ak zarobí viac ako polovicu minimálnej mzdy ako je to s odvodom do ZP?

    ALLL je offline (nepripojený) ALLL

    ALLL
    Ak podpise vyhlasenie, tak narok ma a co sa tyka ZP to neviem...nech poradia skusenejsi...

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    ivetakli
    Ahojte,
    prosím Vás o radu. Mám od dnes zamestnaných dvoch študentov na DoVP. Má nárok aj študent na nezdan.časť 7328,-- Sk? Ak zarobí viac ako polovicu minimálnej mzdy ako je to s odvodom do ZP?
    KAždý má nárok na nezdaniteľnú časť na daňovníka. Teda aj študent. Ak nemá inde podpísané vyhlásenie, tak to podpíše u teba a môže si túto položku uplatniť.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    U študenta, ktorý má iba dohodu, berie sa do úvahy celý rok 2005 a jeho príjmy. Teda ak má študent iba dohodu o BP, tak za mesiac sa ZP neplatí, až v ročnom zúčtovaní poistného na ZP zistí, či jeho príjmy presiahli alebo nie sumu 78 000 Sk.

    ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

    ivetakli
    Bude zamestnaný len tento mesiac a zarobí cca 7000,-- Sk. Vyhlásenie mi už podpísal, takže daň neodvádza a taktiež sa nemusí prihlásiť v ZP, lebo už iný príjem mať nebude. Takže dostane celých 7000,--. Je to tak?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.