Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby

Dobry den,

Som zamestnanec firmy a nemam zivnost ani sro.
Za rok 2007 som dostal vyplatene od inej nemenovanej firmy urcitu sumu penazi. Nemenovana firma so mnou ale nespravila ani zmluvu o dielo ani dohodu o vykonani prace. V roku 2008 mi neposlala ani potvrdenie o prijmoch fyzickej osoby za rok 2007. Avsak vcera mi poslala postou Potvrdenie o prijmoch fyzickej osoby za rok 2008. Suma ktoru uviedli v prijmoch je 3 nasobna. Ja som od nich v roku 2008 nedostal ani korunu. Nemaju odo mna podpisanu ziadnu vyplatnu pasku. Nemam s nimi ziadnu dohodu ani pracovny pomer.

Prosim Vas co mam robit? Evidentne to urobili naschval pretoze sme sa naposledy nerozisli v dobrom. Otazka znie ci to mam nahlasit na danovy urad alebo co ??? A uz mi zamestnavatel spravil danove priznanie za rok 2008.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Wampa Pozri príspevok
    Dobry den,

    Som zamestnanec firmy a nemam zivnost ani sro.
    Za rok 2007 som dostal vyplatene od inej nemenovanej firmy urcitu sumu penazi. Nemenovana firma so mnou ale nespravila ani zmluvu o dielo ani dohodu o vykonani prace. V roku 2008 mi neposlala ani potvrdenie o prijmoch fyzickej osoby za rok 2007. Avsak vcera mi poslala postou Potvrdenie o prijmoch fyzickej osoby za rok 2008. Suma ktoru uviedli v prijmoch je 3 nasobna. Ja som od nich v roku 2008 nedostal ani korunu. Nemaju odo mna podpisanu ziadnu vyplatnu pasku. Nemam s nimi ziadnu dohodu ani pracovny pomer.

    Prosim Vas co mam robit? Evidentne to urobili naschval pretoze sme sa naposledy nerozisli v dobrom. Otazka znie ci to mam nahlasit na danovy urad alebo co ??? A uz mi zamestnavatel spravil danove priznanie za rok 2008.

    Dakujem
    Jednoznačne kontaktuj tú firmu, aby ste si to vyjasnili, o čo ide. Možno sa len pomýlili. Treba komunikovať, my ti s tým nepomôžeme, lebo nevieme, čo je za tým.

    Ak budú tvrdiť, že to bol tvoj príjem, tak nech ti preukážu, kedy a ako ti to vyplatili. Ak to nevyplatili, skús to od nich pýtať...

    M&G je offline (nepripojený) M&G

    M&G
    Ahojte, do potvrdenia o príjmoch FO - 1. Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov sa zarátava aj odstupné zamestnanca ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    M&G Pozri príspevok
    Ahojte, do potvrdenia o príjmoch FO - 1. Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov sa zarátava aj odstupné zamestnanca ?
    Áno.

    Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.